Yüzdeki Tüyler için Doğal Çözümler ve İpuçları

Sağlık

Yüz kılları utanç verici, benlik saygınızı etkileyebilir, ancak en önemlisi yüz aknesini teşvik edebilir. Birçok kadın vücuttaki hormonal değişiklikler nedeniyle istenmeyen yüz kıllarından muzdariptir. Kadınlarda yüz kılları da menopoz sırasında yaygındır.

Doğal olarak, kadınlar yüz epilasyonundan daha fazla endişe duyuyor ve yüz kıllarından etkili bir şekilde kurtulmak için çok para harcıyorlar. Yüz epilasyonu için birçok kimyasal ve kozmetik prosedür olsa da, bu seçenekler pahalı olabilir ve her zaman işe yaramayabilir. Doğal ilaçlar genellikle daha güvenli ve daha uygun maliyetli bir seçenektir. İstenmeyen yüz kılları için kalıcı doğal ilaçlar bulunmamasına rağmen, ev ilaçları kullanılarak istenmeyen yüz kıllarının büyümesi azaltılabilir. Aşağıda, istenmeyen yüz gelişimi için bazı ev ilaçları verilmiştir. İstenmeyen yüz kılları için bazı doğal ilaçlar için okuyun.

En Yaygın Yollar

Tıraş, cımbız, istenmeyen yüzdeki kılları temizlemenin en yaygın yoludur. Tıraş, diş açma ve cımbız tüylerin kökünden çıkarılmasını içerir, traş ise kılların köklerine yakın kesilmesini içerir. Bununla birlikte, tweezing ve threading, istenmeyen yüz epilasyonu için daha etkili bir çözüm sunar.

Ağartma, istenmeyen yüz kıllarını gizlemeye yardımcı olan etkili bir ev çaresidir. Kılları çıkarmaz, ancak onu daha az görünür kılmak için sadece hafifletir. Ağartma, daha koyu renkli kıllar için iyi bir seçenektir.

Süt ve nohut unu karışımı istenmeyen yüz kılları için etkili doğal ilaçlardan biridir. Süt ve nohut unu karıştırın ve bir macun haline getirin. Zerdeçal tozu veya taze krema bir çay kaşığı ekleyebilirsiniz. Bu karışımı kıl büyümesi yönünde uygulayın. Bir süre açık bırak ve sonra yıka.

Limon, yüz epilasyonu için etkili bir doğal ajandır. Limon suyu, şeker ve suyı karıştırın ve bu macunu kıl büyümesi yönünde uygulayın. 15 dakika bekletin ve yıkayın.

Yarım çay kaşığı mısır unu, bir çay kaşığı şeker ve bir yumurta karıştırın. Yapışkan bir macun haline gelene kadar karışımı iyice karıştırın. Bu yüz paketini uygulayın. Kuruduktan sonra, kıl büyümesinin ters yönünde soyun.

Sugaring, yüzdeki kıllar için etkili ev ilaçlarından biridir. Limon suyu, bal ve şekeri karıştırın. Kalın kıvam elde etmek için karışımı ısıtın. Yüze uygulayın ve hafifçe ovun. Sadece bal ve limon suyu karışımı istenmeyen yüz kıllarından kurtulmak için etkili bir ev ilaçtır.

Biraz yoğurtla gram unu karıştırın ve zerdeçal tozu ekleyin. Bu karışımı yüze uygulayın ve kuruduktan sonra yıkayın. Bu istenmeyen yüz kılları için doğal bir tedavidir.

Bir gecede mercimek ıslatın; limon suyu, bal, patates suyu ve zerdeçal bir tutam ekleyin. Bu, sadece istenmeyen yüz kıllarının çıkarılmasına değil, aynı zamanda kalan kılı beyazlatmaya yardımcı olan etkili bir yüz paketidir.

Ağda, istenmeyen tüylerden kurtulmanın etkili bir yoludur. 2 bardak şeker ve ¼ fincan su ve ¼ limon suyu alın. Kalın kahverengi sıvı haline gelene kadar yavaş ateşte ısıtın. Karışımı soğutun ve bunu tereyağı bıçağıyla uygulayın. Temiz bir bez veya ağdalı bir kayışla kılın büyümesinin ters yönünde çekilir. Gözenekleri sıkmak için alan üzerinde buz veya büzücü kullanılmalıdır.

Üst dudaktaki kıllar genç kızlar ve kadınlar için çok garip bir problemdir. Diş açma, ağda, cımbız ve ağartma üst dudak epilasyonu için bazı yaygın ev ilaçlarıdır.

Yukarıda belirtilen doğal ilaçlar, yüzdeki kıl problemine kalıcı bir çözüm değildir. Elektroliz ve lazer tedavileri, kıl uzaması artık oluşmayacak şekilde kıl folikülünün tabanına zarar verdiklerinde yüzdeki kılların büyümesini durdurmaya yardımcı olan kalıcı tekniklerdir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.