Çocuklarda Burun Tıkanıklığı Belirtileri, Tedavileri Nelerdir?

Sağlık

Çocukların burun tıkanıklığı ve balgam dolu öksürükten muzdarip olmasının birçok nedeni vardır. Her şeyden önce, ona temiz bir ortam vermek zorundasınız. Bazen, hijyenik olmayan bir ortamda uzun vadede oldukça kötü olan şiddetli soğuk ve ateşe neden olur. Evinizi temiz ve toz ve diğer zararlı maddelerden uzak tutun. Çocuğu temiz ve düzenli kıyafetler içinde tutmak da çok önemlidir. Çocuğun etrafında her şey mikrop içermemelidir, böylece başka hastalıklara yakalanmaz. İkinci olarak, çocuğun diyet için mükemmel olan sağlıklı ve temiz yiyecekler yediğinden emin olun. Bunun dışında, çocuğun temas ettiği her şey kesinlikle mikropsuz ve tamamen hijyenik olmalıdır. Hastalığın genetik olması ve iyileşme süresinin normalden daha uzun olması da mümkündür. Bu, başvurmanız gereken ilk ev çaresidir.

Tıkalı Burun için Homeopatik Tedavi

Diğer sebep, çocuğun içinde bulunduğunuz şehrin ya da şehrin hava durumu ile birlikte hareket etmemesi olabilir. Bu durumda çocuğun doktorunu ziyaret etmek çok önemlidir. Homeopati, en düşük derecelendirilmiş ancak etkili tıbbi tedavilerden biri olarak kabul edilir. Homeopati güvenlidir ve iyileşme süresi açısından oldukça etkilidir. Çocuğunuz için homeopatik tedaviye başlamak için, şehrinizde homeopatik bir doktora gitmeniz gerekir. Doktor çocuğu teşhis edecek ve aynı zamanda çocuğun tıbbi geçmişini göz önünde bulundurarak size uygun homeopati ilacı sağlayabilecek.

Viral Soğuk Algınlığına Bağlı Burun Tıkanıklığı

Viral soğuk algınlığı ve alerjiye bağlı soğuk algınlığı arasındaki ana fark, hastalığın iyileşmesi için gereken süredir. öksürük ve soğuk ilaçlar, semptomları önlemede yardımcı olurlar, ancak sorunu tedavi etmezler ve kulak enfeksiyonları, solunum bozukluğu veya şiddetli pnömoni gibi diğer komplikasyonları önlemede yardımcı olmazlar. Öksürük veya soğuk algınlığın amacı, ilacın etkili olduğu belirtilen süre boyunca semptomları yavaşlatmak ve öksürük, tıkanıklık ve mukus insidansını azaltmaktır.

Rahatsız edici yankı uyandırmadan öksürük ve soğuk algınlığını hafifleten basit bir ev ilacı, bal, taze limon suyu ve acı biber bir çizgi ile sıcak suyla yapılan bir karışımın içilmesidir. Bir bardak su al ve kaynatın. Bir bardağa dökün, bir çay kaşığı bal ekleyin ve taze bir limonun içine sıkın. Karışıma bir miktar acı biber ekleyin ve yavaşça yudumlayın. Ayrıca, vücudu yenilemek ve nemlendirmek için gün boyunca bol su içmeyi unutmayın, ancak soğutulmuş veya buzlu içecekler kesinlikle önlenmelidir. Rahatsızlık ve tıkanıklıktan kurtulmak için sinüs bölgelerine sıcak bir kompres uygulayın. Çinko pastillerinin emilmesinin, aynı zamanda, soğuk algınlığının semptomlarının azaltılmasında yardımcı olduğu düşünülmektedir.

Bazı uzmanlar C vitamini almanın burun akıntısı ve soğuk algınlığı ile baş etmede yardımcı olduğuna inanırlar. Burun tahrişleri, eğer sinüs ve kulak iltihabına neden olan veya daha az gelişme şansına sahipse. Ek çorbalar, çorbalar, et suları ve ılık su içmek; nemlendiriciyle iç ortamdaki nemin en üst düzeye çıkarılması, burun akıntılarının incelmesine yardımcı olabilir.

Otlar arasında, Ekinezya, soğuk algınlığı tedavisinde popüler bir bütünsel ilaç olduğuna inanılmaktadır. Çoğu halk terapisti, Echinacea’nın güvenilirliği ve güvenirliliği sorgulanabilen diğer bitkisel karışımlardan çok daha yüksek ve daha iyi olma potansiyeline ve etkinliğine dikkat çeker. Echinacea’nın çoğu tıbbi araştırma çalışmasında başarılı olduğu kanıtlanmıştır. Tıbbi araştırmacılar tarafından yürütülen yakın tarihli bir çalışmanın sonuçları, Echinacea’nın potensiyel bir soğuk bastırma yöntemi ve tedavisi olarak güçlü bir destek sağladı. Tıbbi uzmanlara göre, Ekinezya takviyeleri sürekli tüketen katılımcılar, bir soğuk algınlığı virüsüne yakalanan eşdeğerlerine göre yüzde 55 daha az bir soğuk virüs yakalama şansına sahipti. Echinacea’da soğuk algınlığı yaşayan bireyler, plasebo alanlara göre semptomların daha kısa sürdüğünü yaşadılar.

 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.