YouTube’da Canlı Yayın Seçeneği

İnternet
youtube 60 fps

Oyun meraklılarının her zaman ilgisini çekecek bir noktada yer almasıyla beraber devamlı olarak da gündemde olarak ön plana çıkan canlı yayın uygulamaları YouTube platformunda da yer almaya başlayacak. 60 FPS video hizmeti sağlayacak şekilde kendini göstermesi beklenen bu canlı yayın hizmeti şu anda beta sürümü ile kullanıcıların karşısına çıkarak; bu aşamada istenilenleri kullanıcılara sağlayacak bir etken olarak değerlendirilmektedir.

youtube-a-canli-yayin-icin-farkli-kamera-acilari-ozelligi-geldi-705x290

Önceden Twitch’in alınması için girişimlerde bulunan YouTube; bu platformu Amazon’a kaptırınca; kendi canlı yayın uygulamasını hayata geçirmek için birtakım unsurları gündemine almaya başladı. Bunun sonucunda ortaya çıkan gelişmeler akabinde de ilerleyen günlerde sürekli olarak kendini gösteren bir portal oluşturuldu.

Sadece 60 FPS unsuru ile kullanıcıların karşısına çıkmayacak olan YouTube’un canlı yayın uygulaması; düşük özelliklere sahip web tarayıcılarının da canlı video izleme seçeneklerinden fayda sağlaması amacıyla otomatik olarak 30 FPS seçeneğini kullanıcılara sunarak; daha kapsamlı bir seçeneği gündemine taşımayı başarmıştır.

indir

Şimdilik sadece HTML5 formatında internet platformunda yer edinmeyi başaran bu seçenek, test aşamasında olmasına rağmen kullanıcıların ilgisini çeken ve sürekli olarak yönelinen  bir platform havasına bürünmeye başladı bile. Bu kapsamda küçük çapta bir çok hatanın gözlemlenebildiği bu platformda; henüz test aşamasında yer aldığı için anlayış gösterilerek; bu noktada istenilen başarılı sonucunda zaman içerisinde gerçekleştirilmesi sağlanacak gibi görünüyor.

youtube 60 fps


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.