WordPress Yapım Aşamasında Eklentisi

Webmaster
wordpress_hatalari_cozumu

WordPress Nedir? isimli yazımızda WordPress’in gelişmiş bir içerik yönetim sistemi(CMS) olduğundan bahsetmiştik. WordPress binlerce eklenti eklenti seçeneğiyle kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlamakta. Bu eklentiler SEO eklentilerinden galeri eklentilerine kadar geniş bir yelpazede kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. WordPress kullanıcıları istedikleri birçok özelliği gerek bu eklentilerle gerekse de çeşitli kodlarla sitelerine uygulayabilmektedir.

Bu yazımızda kullanışlı ve WordPress kullanıcılarının zaman zaman ihtiyaç duyabilecekleri bir eklentiden bahsedeceğiz.

Sitelerimizde zaman zaman bazı değişiklikler yapmamız gerekebilir. Bu değişiklikler bazen sitemizin görünüşünü etkileyecektir. Tabi ki bu konudan ziyaretçilerimizin en az etkilenmesini isteriz. Bu aşamada bir “yapım aşamasında” sayfasına ihtiyacımız olabilir.

Peki bu sayfayı nasıl hazırlayabiliriz?

Eğer grafik ve kod bilginiz var ise bunu gerçekleştirmeniz gayet kolaydır. Fakat bu konularda yetkin değilseniz birazdan bahsedeceğimiz WordPress eklentisi işinizi görecektir.

Eklentinin ismi : Maintenance Mode

 

Bu eklenti ile birlikte WordPress alt yapısına sahip sitelerinize kolaylıkla “yapım aşamasında” sayfası oluşturabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey aşağıdaki bağlantıdan veya WordPress yönetici panelinizden eklentiyi sitenize kurmak.

Worpdress Yapım Aşamasında Eklentisi: Maintenance Mode

 

 


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.