WordPress Nedir?

Webmaster
wordpress

WordPress kısaca Durupal veya Joomla gibi blog yönetim sistemlerinden birisidir. Php diliyle yazılmış ve php sistemini destekleyen binlerce eklentiyi kullanabildiğiniz için seo ve yönetim konusunda oldukça kolay kullanımı vardır.  Aslında daha  önemli olan bir yönü ise durmadan geliştirilen bir yapısı bulunmakta. Bundan kasıt; her türlü ihtiyacı hızlı bir şekilde giderilmesidir. İyi bir koruma sistemi olduğu için size gereken şey sistemi kurup, yazı yazıp geri yaslanmak!

WordPress kurulumu da oldukça basittir. Kendi sitesinden indirip sisteminize FTP yoluyla yükleyebilirsiniz. Aslında birçok hosting servisinde bulunan sistemlerde tek tıkla kurulumu bile mevcuttur.

Sisteminizi kurduktan sonra geldiniz en eğlenceli konuya. Elbette tema seçimi! WordPress için üretilmiş yüzlerce hatta binlerce ücretsiz WordPress teması mevcut. O kadar farklı temalar var ki sadece tema seçmeye bile uzun bir zaman ayırmalısınız. Eminim ki istediğiniz tema çoktan yapılmıştır.

İyi bir araştırmayla, gerekli eklentileri kurarak sitenizi Google’nin gözünde gayet hızlı ve düzenli yapabilirsiniz. Biraz zaman ve azimle ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz çünkü WordPress kullanmaya karar verdiyseniz her şey elinizin altında!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.