Twitter Lite Nedir ve Nereden İndirilir?

Sosyal Medya
Twitter Lite Nedir

Günümüzde alışılagelmiş bir sosyal medya olmaktan çok uzak bir platform olan Twitter genellikle dünya genelinde haberleri takip edebileceğiniz bir araç olarak tercih ediliyor. Gerek ülkemiz gerekse dünyanın birçok noktasında kullanıcıların temel problemlerinden birisi ise kuşkusuz bağlantı problemleri ve yavaşlığı. Bu problemi yaşayan kullanıcılar Twitter’ın sunmuş olduğu yeni uygulaması hakkında araştırmalar gerçekleştiriyor. “Twitter Lite Nedir?” aramalarının yoğunlaştığı şu dönemde sizlere uygulama hakkında birkaç bilgi paylaşmak istedik. Çünkü, oldukça yüksek olan internet fiyatları ve mobil tarifelerin sunmuş olduğu bağlantı limitlendirmesinin yetersiz gelmesi halinde Twitter üzerinde uzun bir süre gezinmek bir hayli zor olabiliyor.

Geçtiğimiz yıl içerisinde bu problemlerle karşılaşan kullanıcıları için Twitter Lite ismini alan uygulamayı geliştiren şirket bu uygulamayı belirli ülkelerde yayına almıştı. Geçtiğimiz hafta Türkiye içinde indirmeleri aktif eden şirket, Türk kullanıcılarının da Twitter Lite uygulamasından yararlanmasına fırsat verdi.

Twitter Lite Nedir?

Geçtiğimiz yıl içerisinde Google Play Store üzerinden yayına alınan ve veri kullanımını büyük oranda azaltan, bağlantı hızı düşük ağlarda daha hızlı bir gezinti sunan aynı zamanda cihaz üzerinde de oldukça düşük bir alan kaplayan Twitter uygulaması. Yayınlandığı tarih itibariyle gerçekleştirilen testler ve takiplerden memnun olduğu görülen şirket Türkiye’nin de içinde bulunduğu 21 ülkede uygulamayı kullanıma sundu. Bu izin sonucunda 45’i aşkın ülkede kullanıma uygun hale gelen uygulama Twitter’da çok daha hızlı ve rahat bir gezinti sunuyor.

Twitter Lite’ın Dikkat Çeken Özellikleri

Twitter Lite’ın standart Twitter uygulamasına göre öne çıkan ve dikkatleri üzerine toplayan özelliği ise kuşkusuz çok daha az veri harcıyor oluşu.

  • Çok daha düşük veri kullanımı,
  • Çok daha düşük depolama alanı işgali,
  • Daha hızlı bir gezinti imkânı,
  • Düşük performanslı cep telefonlarında yüksek hız yakalama şansı gibi birçok özellik sunuyor.

Twitter Lite uygulaması 2G ve 3G bağlantılarını kullanan kişiler için tasarlandığı bilinmektedir. Standart uygulamaya oranla oldukça düşük bir depolama alanına ihtiyaç duyan uygulama, kullanıcılarının olumlu / olumsuz yorumları arasında ülkemizde ne denli popüler olabilecek. Sunmuş olduğu tüm bu avantajların yanı sıra uygulama içerisinde birçok kullanıcının sevdiği Twitter Gece Modu özelliğinin Twitter Lite uygulamasında da yer aldığını belirtmek isteriz. Ayrıca bildirimleri de destekleyen uygulama tüm gelişmeleri yakından takip etmenize ve kaçırmamanıza yardımcı oluyor.

Twitter Lite uygulamasını Android cihazlarınız için Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz. Maalesef şuan için Apple Store üzerinden iOS alt yapısını kullanan iPhone ve iPad cihazlarınız için uygulama yayınlanmadı.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.