3 sene önce
3 sene önce

Dondurduğum Instagram Hesabını Açamıyorum – ÇÖZÜM

Instagram artık herkesin kullandığı bir sosyal platform haline geldi. Gün geçtikçe daha da popüler hale gelen fotoğraf ve video paylaşım platformunun kullanıcıları arttıkça çeşitli sorunlar ortaya çıkıyor. Elbette, bu problemlerin çözümleri de kısa süre içerisinde paylaşılıyor.

Çeşitli nedenlerden dolayı Instagram hesabınızı kapatmak istediğinizde hesabınızı tamamen silmek zorunda değilsiniz, hesabınızı dondurarak istediğiniz zaman tekrar aktif edebiliyorsunuz. Bu işlemi yaptıktan sonra ortaya çıkan problemlerden olan dondurulan Instagram hesabının açılamaması sorununun çözümünü sizlere aktaracağız.

Hesabını dondurduktan sonra tekrar aktif edemeyen kullanıcılar genellikle hesaplarının tamamen kapandığı düşüncesine kapılıyorlar. Kullanıcı adı ve şifre aşamasında “Yanlış Şifre” hatası alan kullanıcılar telaşlanıyor. Hesabınızı dondurduktan sonra böyle bir problem yaşadıysanız yazımızı sonuna kadar okumanızı öneririz.

Dondurduğunuz hesabın kullanıcı adı ve parolasını hatırlıyorsanız, panik yapmanızı gerektiren bir durum olmayacaktır. Hesabınızı rahatça tekrar aktif edebilirsiniz.

Dondurduğunuz hesabı tekrar aktif edebilmek için bu işlemin üzerinden 1-2 gün geçmesi gerekiyor, hemen açmaya çalıştığınızda “Şifre Yanlış” hatası alabilirsiniz.

Hesabınızı dondurduktan sonra tekrar aktif etmek için bir süre limiti bulunmuyor ancak hesabın dondurulmasının üzerinden 24 saat geçmesi gerekiyor. Bu süre geçtikten sonra dilediğiniz zaman hesabınızı tekrar açabilirsiniz.

Dondurduğum Hesabın Bilgilerini Unuttum

Dondurduğunuz hesabın giriş bilgilerini unutursanız, şifre sıfırlama talebi oluşturamazsınız. Böyle bir durumda Instagram ile iletişim kurmanız gerekiyor. Hesabınız dondurulduğunda “Şifremi Unuttum” seçeneğini kullanarak hesabınızı geri alamazsınız. Sistem otomatik olarak hesabınızı bulamayacaktır, bu durumu çözmek için Instagram ile iletişim kurmanız gerekiyor. Bunun için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz;

https://help.instagram.com/contact/1652567838289083

 

Bu işlemler sonrasında size gelen e-postada bir yönerge ve kod bulunacak. Bu kod, yüzünüz ve isminizin birlikte görüldüğü bir fotoğraf çekip Instagram’a yolluyorsunuz. Bu süreç 2-5 gün sürüyor ve sonunda hesabınıza kavuşuyorsunuz.

Paylaşın

En Çok Okunanlar
  En İyi Forum Scriptleri, vBulletin
  224.074

  En İyi Forum Yazılımları

  2015_universite_kayitlari
  24.125

  Üniversiteye Kayıt Süreci ve Yapılması Gerekenler

  image
  16.422

  Akıllı Saatlere Format Atma

  android-tarayici-yonlendirme-sorunu
  16.356

  Android Tarayıcı Yönlendirme Hatası ve Çözümü

  2016_lys_ygs_hazırlanacaklara_oneriler_taktikler
  11.078

  2016 YGS ve LYS Maratonuna Hazırlanacak Kişilere Taktikler

  Web Siteniz için Android Uygulaması Nasıl Yapılır
  10.373

  Web Siteniz için Android Uygulaması Nasıl Yapılır?