3 sene önce
3 sene önce

Instagram’da Arkadaşlarımı Bulamıyorum – ÇÖZÜM

Instagram’da zaman zaman aradığınız kişiyi bulamayabiliyorsunuz. Kimi zaman internet bağlantısı ile alakalı olsa da bu durumun farklı nedenleri bulunuyor. Siz de “Instagram’da Arkadaşlarımı Bulamıyorum” diyorsanız bu yazı size yardımcı olabilir!

Instagram’da İstediğim Kullanıcıyı Göremiyorum!

İlk olarak aradığınız kişinin hesabını bulmakta zorluk çekiyorsanız kişinin adını ve soyadını arama bölümüne hatasız şekilde yazdığınızdan emin olmalısınız. Harf eksiği, fazlalığı veya hatası yapıyorsanız istediğiniz kişi karşınıza çıkmayabilir. Buna ek olarak arama sekmesinin altında etiketler, yerler ve kişiler gibi sekmeler bulunuyor. Aramanızı yaparken buradan “Kişiler” sekmesini seçmeyi unutmayın. Aradığınız hesap ünlü veya onaylanmış bir hesap ise etiketler sekmesi altında da karşınıza çıkabilir.

Aramanızı ad, soyad kullanarak yapıyorsanız ve şahsın profilinde bu bilgiler yazmıyorsa ve kullanıcı adı da bu bilgileri içermiyorsa onu bulmanız mümkün olmayacaktır. Bu şekildeki hesapları bulmak için kişinin kullanıcı adını bilmeniz gerekiyor. Kullanıcı adının sonunda veya başında sembol veya rakam bulunuyorsa onları da yazmak durumundasınız.

Aranılan Kişinin Bulunamasının Nedenleri

İsim ve kullanıcı adını yanlış yazmanın dışında başka bir neden, bulmaya çalıştığınız kişinin hesabının arama sonuçlarına kapalı olması olabilir. Facebook’ta olduğu gibi Instagram uygulamasında da hesabınızın aramalarda bulunmasını istemiyorsanız, hesabınızı arama sonuçlarına kapatabiliyorsunuz.

Kişi sizi engellemiş olabilir

Biri tarafından engellendiğiniz zaman o kişinin Instagram hesabını arama yaparak bulamazsınız. Bunu aşmak için farklı bir hesapla aynı kişiyi aratabilirsiniz. Farklı hesaptan istediğiniz kişinin profiline ulaşabilirseniz, o hesap tarafından engellenmişsiniz demektir.

Instagram kullanmıyor olabilir

Instagram ve Facebook aynı alt yapıyı kullandığından Facebook arkadaşlarınız, Instagram üzerinde takip önerisi olarak gözükür. Instagram kullanmayan kişileri ise “Davet Et” olarak gösterir. Böyle bir durumda farkına varmadan bu kişiyi Instagram kullanıyor gibi düşünüp eklemeye çalışabilirsiniz. Bu yüzden Instagram kullanıcısı olmayan birini hesabı var gibi düşünüp arıyor olma ihtimaliniz de bulunuyor.

Instagram Aradığım Kişiyi Bulamıyorum Sorunu Sık Görülüyor

Instagram üzerinde aradığınız kişileri bulamama sorunu tek bir kişi ile sınırlı değilse uygulamada problem olabilir. Uygulamanın en son güncellemesini yapıp yapmadığınızı hemen kontrol edin. Instagram güncellendikçe eski sürümlerde çeşitli problemler ortaya çıkabiliyor. Uygulamanız güncelse silip, tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz. Uygulamayı tekrar yüklediğinizde probleminiz büyük bir olasılıkla çözülecektir.

Sosyal medya kategorimizdeki diğer yazılara da göz atabilirsiniz.

Paylaşın

En Çok Okunanlar
  En İyi Forum Scriptleri, vBulletin
  252.485

  En İyi Forum Yazılımları

  2015_universite_kayitlari
  24.347

  Üniversiteye Kayıt Süreci ve Yapılması Gerekenler

  image
  17.886

  Akıllı Saatlere Format Atma

  android-tarayici-yonlendirme-sorunu
  16.485

  Android Tarayıcı Yönlendirme Hatası ve Çözümü

  2016_lys_ygs_hazırlanacaklara_oneriler_taktikler
  11.127

  2016 YGS ve LYS Maratonuna Hazırlanacak Kişilere Taktikler

  Web Siteniz için Android Uygulaması Nasıl Yapılır
  10.947

  Web Siteniz için Android Uygulaması Nasıl Yapılır?