Instagram’da Arkadaşlarımı Bulamıyorum – ÇÖZÜM

Sosyal Medya

Instagram’da zaman zaman aradığınız kişiyi bulamayabiliyorsunuz. Kimi zaman internet bağlantısı ile alakalı olsa da bu durumun farklı nedenleri bulunuyor. Siz de “Instagram’da Arkadaşlarımı Bulamıyorum” diyorsanız bu yazı size yardımcı olabilir!

Instagram’da İstediğim Kullanıcıyı Göremiyorum!

İlk olarak aradığınız kişinin hesabını bulmakta zorluk çekiyorsanız kişinin adını ve soyadını arama bölümüne hatasız şekilde yazdığınızdan emin olmalısınız. Harf eksiği, fazlalığı veya hatası yapıyorsanız istediğiniz kişi karşınıza çıkmayabilir. Buna ek olarak arama sekmesinin altında etiketler, yerler ve kişiler gibi sekmeler bulunuyor. Aramanızı yaparken buradan “Kişiler” sekmesini seçmeyi unutmayın. Aradığınız hesap ünlü veya onaylanmış bir hesap ise etiketler sekmesi altında da karşınıza çıkabilir.

Aramanızı ad, soyad kullanarak yapıyorsanız ve şahsın profilinde bu bilgiler yazmıyorsa ve kullanıcı adı da bu bilgileri içermiyorsa onu bulmanız mümkün olmayacaktır. Bu şekildeki hesapları bulmak için kişinin kullanıcı adını bilmeniz gerekiyor. Kullanıcı adının sonunda veya başında sembol veya rakam bulunuyorsa onları da yazmak durumundasınız.

Aranılan Kişinin Bulunamasının Nedenleri

İsim ve kullanıcı adını yanlış yazmanın dışında başka bir neden, bulmaya çalıştığınız kişinin hesabının arama sonuçlarına kapalı olması olabilir. Facebook’ta olduğu gibi Instagram uygulamasında da hesabınızın aramalarda bulunmasını istemiyorsanız, hesabınızı arama sonuçlarına kapatabiliyorsunuz.

Kişi sizi engellemiş olabilir

Biri tarafından engellendiğiniz zaman o kişinin Instagram hesabını arama yaparak bulamazsınız. Bunu aşmak için farklı bir hesapla aynı kişiyi aratabilirsiniz. Farklı hesaptan istediğiniz kişinin profiline ulaşabilirseniz, o hesap tarafından engellenmişsiniz demektir.

Instagram kullanmıyor olabilir

Instagram ve Facebook aynı alt yapıyı kullandığından Facebook arkadaşlarınız, Instagram üzerinde takip önerisi olarak gözükür. Instagram kullanmayan kişileri ise “Davet Et” olarak gösterir. Böyle bir durumda farkına varmadan bu kişiyi Instagram kullanıyor gibi düşünüp eklemeye çalışabilirsiniz. Bu yüzden Instagram kullanıcısı olmayan birini hesabı var gibi düşünüp arıyor olma ihtimaliniz de bulunuyor.

Instagram Aradığım Kişiyi Bulamıyorum Sorunu Sık Görülüyor

Instagram üzerinde aradığınız kişileri bulamama sorunu tek bir kişi ile sınırlı değilse uygulamada problem olabilir. Uygulamanın en son güncellemesini yapıp yapmadığınızı hemen kontrol edin. Instagram güncellendikçe eski sürümlerde çeşitli problemler ortaya çıkabiliyor. Uygulamanız güncelse silip, tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz. Uygulamayı tekrar yüklediğinizde probleminiz büyük bir olasılıkla çözülecektir.

Sosyal medya kategorimizdeki diğer yazılara da göz atabilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.