Swatch, Apple’a Büyük Rakip Olacak

Teknoloji
swatch4

Son yıllarda hızla değişen teknoloji hayatımıza hızlı girişleri ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.  Devamlı olarak kendini yenilemekte olan firmalar yeni modelleri ile göz dolduruyor. Dev markaların hızlı çıkışları saat modelleri ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Son yıllarda fazlasıyla gelişen giyilebilir modellerdeki teknolojinin kusursuz modelleri çıkışları ile göz dolduruyor. Son teknoloji bulunan akıllı saat modellerinin kullanıcılar için problem yaratan en önemli özelliği ise pil ömürlerinin kısa oluşu.

swacth1

 

Büyük problem oluşturan yetersiz pil giyilebilir modellerde sürpriz cevap Swatch’tan geldi.  Kullanıcılar için problem teşkil eden pil sıkıntısına son verecek olan Swatch, yeni nesil akıllı model saatinde bulunan pil ömrünün 6 ay olacağı müjdesini verdi.

swacth 2

 

Swatch’ın çıkartacak olduğu yeni model akıllı saatte pil ömrünün olağan bataryalarla mümkün olmadığı, onun yerine kullanılacak olan pilin, hareket, güneş enerjisi ile kendini şarj edeceği yönünde akla yatan teoriler yer almakta.

 

swacht22

Daha önce çıkarttığı akıllı model yeni nesil saati ile 18 saatlik bir kullanım sunan Apple watch’a, swatch’ın uzun pil ömrü ile rakip olması bekleniyor.  Yeni nesil akıllı saat modelinde 6 aylık pil ömrü sunan Swacth, yeni modelini ne zaman çıkaracağı hakkında bilgi ve fiyatı belli olmamasına rağmen şu ana kadar yapılmamış olan, vadettiği kapasitede yeni nesil ürünü akıllı saat modeli ile rakipleri arasında fark atacağa benziyor.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.