Spotify’da Video Seçeneği Gündemde

İnternet
spotify-logo

Online müzik uygulamalarından bir tanesi olan Spotify, farklı bir özelliği de yakın bir zaman içerisinde farklı bir uygulamayı bünyesine katacağı gelen haberler arasındaki yerini alıyor. Bu aşamada daha kapsamlı bir biçimde kullanıcılara hitap etme şansını eline geçirecek olan Spotify, bu ay sonuna doğru bu yeni özelliği tanıtacak.

 

Financial Times tarafından yapılan habere göre, İsveçli müzik platformu şirketi; diğer müzik şirketlerinin bir adım önünde yer almayı amaçlayarak; video destekli bir uygulamaya da yer vereceklerini açıkladı. Haberin devamında ise bu video seçeneğinin 20 Mayıs tarihinde gündeme geleceğini ve bu aşamada gerçekleştirilecek olan lansmanın Amerika’nın New York kentinde gerçekleştirileceği bilgisi verildi.

fft107_mf4443410

60 milyon abonesine hitap eden Spotify; bu anlamda piyasa lideri olarak kendini göstermeye de devam ediyor. Hem ücretli hem de ücretsiz kullanım anlamında kendini gösteren Spotify; bu aşamada kullanıcıların da ilgisini çeken bir platform olmayı sürdürüyor. Bu şekilde de piyasa değerini yükseklerde tutan Spotify; bu aşamada video desteği ile geldiği takdirde de piyasa değerinde 500 milyon dolarlık bir artışa da tanıklık edebilecektir. Bu sayede de piyasa değerini 8 milyar dolar gibi bir meblağa çıkarabilecektir.

Ig5Bzlj0

Apple ve YouTube ile girdikleri bu rekabet ortamında kendilerini daha da ön plana çıkarmak isteyen Spotify; bu aşamada önemli bir yerde bulunmayı da sürdürecektir.

 


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.