Swarm Nasıl Kullanılır?

Sosyal Medya
swarm-by-foursquare

Popüler bir check-in uygulaması olan Foursquare tarafından yayınlanan bir Swarm ile yine sevdiğiniz insanlar ile iletişime geçebilme şansına sahipsiniz. Swarm size kimin yakınlarda olduğunu görebilmeniz için bilgi veren bir uygulamadır. Swarm sayesinde arkadaşlarınızın nerede olduklarını görebildiğiniz gibi aynı zamanda Da check-in yaparak nerede olduğunuzu arkadaşlarınız ile sizde paylaşabilirsiniz. Foursquare birçok kişinin kullandığı bir uygulamaydı bu uygulamayı kullanan kişilerin Swarm kullanırken hiç zorlanmayacağını söylemek mümkündür. Üstelik eklenen özellikle ile daha sosyal bir şekle gelen bu uygulamada tamamen kullanıcı odaklı bir uygulama haline gelmiştir. Bu uygulamanın nasıl çalıştığı hakkında size kısa bir bilgi vermek istiyorum. Öncelikle Swarm profiliniz Foursaquare’dan otomatik olarak gelir.

fourquare-swarm-nasil-kullanilir

Ana sayfa akışında arkadaşlarınız ile aranızdaki mesafeyi yakından uzağa doğru ya da yayınlanma sırasına göre görebilmektesiniz. Bunun ayarını siz yapabilirsiniz. İkinci menü de ise arkadaşlarınızın yani sizin takip ettiğiniz kişilerin yaptıkları check-in’ler gösterilmektedir. Böylece arkadaşlarınızın ne zaman hangi mekânda olduklarını öğrenebilirsiniz. Ancak bu uygulamada en çok dikkat çeken özellik ise yakındaki planlar kategorisidir. Buradan arkadaşlarınız ile görüşmeler ayarlayabilirsiniz. Ya da size gelen davetleri onaylayabilirsiniz. Aynı zamanda yine bu kategoriden arkadaşlarınız ile buluşmayı sağlayacak olan sizseniz saati ve günü ayarlayarak arkadaşlarınıza bildirim gitmesini sağlayabilirsiniz. Belirli saatlerde örneğin bir gün öncesinde bu uygulama size hatırlatma yaparak buluşmalarınızı unutmamanızı sağlar.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.