Sevgiliye Doğum Günü Hediyesi Önerileri

Genel
dogum_gunu_hediyesi

Hayatınızın en büyük anlamlarından biri olan sevgiliniz için anlamlı bir doğum günü hediyesi mi düşünüyorsunuz? Herkes bilir ki en yakınınızdakine hediye almak her zaman için en zorudur. Artık ilişkinizde belli bir yılı doldurduysanız da tekrara düşmeye başlamışsınız demektir. Bu yüzden özgün fikirlerimize mutlaka göz atarak bu doğum gününde sevgilinize bambaşka bir hediye hazırlayabilirsiniz.

1) Birlikte dinlediğiniz şarkılar her zaman kalıcı olur.
Sevgilinizle birlikte beğenerek dinlediğiniz müzikler her zaman aklınızın bir köşesinde bulunur. Ayrıca onun beğendiği sanatçıları ve şarkıları da bilirsiniz. O zaman siz de bu doğum gününde ona birlikte dinlediğiniz en güzel şarkıları bir albüm haline getirebilirsiniz. Tabi yalın bir CD vermek olmaz. CD’nin kapağını düzenleyen birçok yer bulunuyor. CD kapağında hoş bir fotoğrafınız olabilir, ayrıca CD’yi koyacağınız kutu da şık bir görünüme sahip olabilir. Hediyenin kalitesi kadar sunumu da bir o kadar önemlidir.

2) Emek verilerek hazırlanan hediyeler her zaman daha değerlidir.
Başlıktan da anlaşılacağa üzere emek verilerek yapılan her şey mutlaka daha çok ilgi görür. Bu anlatacağımız hediye türü daha çok bir kız arkadaşa verilmeye yönelik. Öncelikle boş küçük bir cam şişenin etiketini kazıyın. Ardından sevgilinizle çektirdiğiniz en güzel bir fotoğrafı bu cam şişeye uygun olarak bastırın. Cam şişeye yapıştırmadan önce de ufak bir eskitme çalışması yapılabilir veya Photoshop biliyorsanız bunu kendiniz de yapabilirsiniz. Bu cam şişenin içerisine neler katacağınız ise tamamen sizin hayal gücünüze kalmış durumda. Örneğin biraz deniz kumu ekleyebilir ve küçük renkli çakıl taşları ile süsleyebilirsiniz. Şimdi geldik en önemli kısma. Saman kağıdına yazacağınız bir şiiri rulo haline getirin ve şişenizin içine yerleştirin fakat rulonun şişe içerisinden rahat bir şekilde çıkabilmesi için kağıdınızın ucuna bir ip bağlamayı da unutmayın. Böylesine uğraşılmış bir hediyeye sevgiliniz kesinlikle kayıtsız kalmayacaktır.

3) Aşk gazetenizi ona sunabilirsiniz.
Aşk gazetesi gibi orijinal bir fikir ile ona çok ilginç bir hediye vermiş olacaksınız. Bunun için size 2 yaprak yani 4 sayfalık bir gazete yaprağı yetecektir. Gazete sayfası büyüklüğündeki kağıtlara kırtasiyelerden ulaşabilirsiniz. Şimdi bu gazeteyi süslemeye başlayabilirsiniz. Her sayfaya fotoğraflarınızı onların altına da o gün neler yaşandığını kısa kısa anlatabilirsiniz. Eğer yeteneğiniz varsa da köşelere karikatürler çizebilirsiniz. Baloncuklara da aranızda geçen ve çok güldüğünüz diyalogları yerleştirebilirsiniz. Gazetenizi stickerlar, kalpler, boncuklar vs. ile de süslemeyi unutmayın. Gazetenin fiyatı kısmına da “Paha Biçilemez” yazarak ince bir espri de yapabilirsiniz.

4) Masal kahramanı olmaya ne dersiniz?
Hazırlaması oldukça kolay olan bu doğum günü hediyesi ile siz de birer masal kahramanı olabilirsiniz. Bunun için kırtasiyelerden bir masal kitabı alabilirsiniz. Uyuyan Güzel, Küçük Prens gibi masallar aşkınızı anlatmanız için güzel masal kitabı olabilirler. Daha sonra kendi fotoğraflarınızın kafasını kesin ve masal kitabının içerisindeki kahramanların kafalarının üzerine yerleştirebilirsiniz. Hayır bu benim için oldukça basit ve anlamsız olur diyorsanız da aynı masal kitaplarının yazısı olmayan sadece fotoğrafları olan şekilleri de bulunmaktadır. Bu tarz hikaye kitaplarından edinerek sizler de kendi hikayenizi oluşturabilir, tamamen kendi yaşamınıza göre şekillendirebilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.