Organik Site Trafiğini Nasıl Artırırsınız?

Webmaster
organik_hiti_artirma

Bir internet yayıncısı olarak gelirlerinizi artırmanın en önemli yolu site trafiğinizi artırmaktır. Bunu yapabilmeniz için belirlemiş olduğunuz hedef kitlenin ilgisini çekmek gerekir. Hedef kitlenizin ilgisini çekebilmenin pek çok farklı yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bir tanesi son dönem sosyal medya uygulamalarının popüler olması ile beraber bu mecrayı etkili bir şekilde kullanmaktır. İnternet kullanıcılarının eğilimlerine baktığımızda insanların sosyal medyada paylaştıkları yorum ve tavsiyeler diğer kullanıcıların dikkatini çekmekte ayrıca kullanıcı davranışları üzerinde büyük bir rol oynamaktadırlar. Ziyaretçilerinizin siteniz hakkında olumlu yorumlar yapmasını istiyorsanız yayınlamış olduğunuz içerik kalitesini sürekli özgün ve güncel tutmak ve ziyaretçi profilinizin beklentilerine göre içerikler üretmek son derece önemlidir. Bu konuda sizlere uygulayabileceğiniz basit ama etkili birkaç yöntemden bahsedeceğiz.

Birebir İletişim

Web sitesi ziyaretçileri ile birebir iletişim kurmak onların gözünde sitenizin güvenilirliğini artırır. Sitenizi güvenilir olarak kabul eden ve karşılarında muhattap bulan insanların ise ikinci kez sitenizi ziyaret etme ihtimalleri artmaktadır. Sitenizi düzenli olarak takip etmeye başlayan kullanıcıların ise diğer web kullanıcılarına sitenizi tavsiye etme oranları çok daha yüksek olmaktadır. Ziyaretçilerinizin sitenizle birebir iletişime geçebilmesi için “iletişime Geç” vb. bir düğme ile bunu sağlayabilirsiniz. Bu mevcut veya potansiyel müşterilerinizin gözünde küçük ama oldukça etkili sonuçlar veren bir yöntemdir.

Mobil Uygulamalar

Cep telefonu ile internet kullanımının artması ayrıca Google gibi arama motorlarının son dönem güncellemeleri ile artık mobil uygulamalara çok daha fazla ağırlık verilmesi ile beraber bir internet sitesinin mobil uygulamalarının olması bir zorunluluk haline geldi. Müşterileriniz ile birebir iletişim kurarak ziyaretçi trafiğini artırmak istiyorsanız internet sitenizin muhakkak mobil versiyonunun olması gerekiyor.

Sosyal Medyayı Kullanmak

Sosyal medya platformlarını aktif şekilde kullanmak maliyetsiz bir şekilde internet kullanıcılarına ulaşmak için en basit yoludur. Ziyaretçilerinizi sayfanızı beğenmeye davet ederek, hedef kitleye yönelik kampanyalar oluşturmak, sitenize sosyal ağlar ile ilgili eklentiler koyarak ziyaretçileriniz ile olan birebir iletişiminizi sosyal ağları kullanarak artırabilirsiniz. Zaman zaman sosyal ağlar üzerinden reklam kampanyaları düzenleyerek de site trafiğinize hız kazandırabilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.