Olmazsa Olmaz Android Uygulamaları #9

Mobil
android_logo

Merhaba,

Olmazsa Olmaz Android Uygulamaları serimizin dokuzuncu yazısında sizlere yine incelediğimiz güzel ve kullanışlı uygulamaları tanıtmaya gayret edeceğiz. Özellikle günümüzdeki gelişen sosyal medya uygulamalarına binaen biraz daha ağırlık vermemizi düşündüğümüz sosyal medya alanında tutmaya çalıştık bu yazıyı ancak pek de mümkün olmadı zira gerekli olduğunu düşündüğümüz ve eklemezsek üzüleceğimiz bir uygulama daha mevcuttu. Önceki Android Uygulamaları yazılarımızı inceleyerek yorumlarınızı bizden esirgemezseniz, memnun oluruz.

Uygulamalar her zamanki gibi öznel bir tavırla incelenmiş olup, olumlu yahut olumsuz yorumlara elbette açıktır.

MeowChat – Android Uygulamaları

meowchat - Android Uygulamaları

Aslında, ICQ ya da Mirc gibi ortamlar çok eskide kaldı. Eskiden Guest1545486456454 olmaktan kendimizi alamadığımız zamanlar vardı. Güzel zamanlardı, interneti ilk keşfettiğimiz zamanlardı. Estetikten yoksun bir program ekranı ve chat yapmaya çalışan onca insanın mücadelesini izlerdik. Bugün o uygulamaların yerini sosyal medyaya yakın, estetik, tasarımı hoş, kullanımı kolay ve elbette kimliğinizi de açık bir şekilde belli edebileceğiniz uygulamalar aldı. Bunlardan birisi de MeowChat; Yahoo’nun eski sohbet odalarında takılmayı özledi iseniz, bu da ona benzer bir şey işte. Özellikle yabancı uyruklu insanlarla, sohbet muhabbet etmek isterseniz sizin için ideal bir program olan Meowchat’i ücretsiz bir şekilde Android Play Store’den indirebilirsiniz. Yorumlara binaen uygulamanın düzgün çalışıyor olduğunu rahatlıkla gözlemleyebiliriz ancak insanların mesajları cevapsız bırakmasından yakınan bir kesim insan da yok değil. Her şeye rağmen, şu sıra alanının en iyisi olarak işini gayet iyi gören bu uygulama, dünya üzerinde yeni arkadaşlarla tanışmanız için ideal. Hem dil gelişimi, hem de farklı kültürleri tanıma açısından önemli bir hizmet olan MeowChat’in Play Store puanı 3,9 yani neredeyse 4. Bir web chat uygulaması için oldukça iyi puana sahip. Zira çoğu uygulama bir süre sonra iş görmekten fazla, telefonunuza reklamlar aracılığı ile zarar veriyor ve puanı bunun akabinde, küfürler dahilinde, epey düşüyor. Şimdilik, MeowChat üzerinde böyle bir durumun olmadığını rahatlıkla belirtebiliriz.

Uygulama Bağlantısı: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.minus.android

Shots – Android Uygulamaları

shots - android uygulamaları

Gün geçtikçe değişen sosyal medya uygulamalarının hızına ayak uydurabilmek neredeyse imkânsız hale geldi. Gerçekten, hızlarına yetişmek için artık sıkı birer takipçi olmak gerekiyor ve gençlerimizin telefonlarından başka nesneleri olmadığından, bunun takibini gayet iyi gerçekleştirip; hele ki bir uygulamada takılı kalırlarsa, onu yüceleştirebiliyorlar da. Bunlardan biri shots. Shots adlı Android uygulaması, günümüzün en yaygın fotoğraf çekme stili olan “selfie” ya da “özçekim” yaparak ve yalnızca bunu yaparak zaman tünelinizi oluşturabileceğiniz bir uygulama. Özellikle “selfie” çekimlerin artmasından sonra Snapchat gibi uygulamaların revaçta olduğu ve hayli yüksek indirme ve kullanılma oranlarına sahip olduğunu biliyoruz ancak tamamı ile buna yönelik bir uygulamanın tutması daha ilginç bir hale doğru sürüklüyor bizi. Justin Bieber gibi ünlülerin de kullandığı Shots uygulamasında fotoğraflarınıza filtreler ekleyebiliyor ve video da çekebiliyorsunuz. Yorumlarına bakıldığında gayet güzel bir uygulama gibi görünen ve çoğu Bieber referanslı birçok genç tarafından indirilen uygulama, Play Store üzerinde 4,4 puanına sahip. Bu, bir uygulama için gayet iyi bir puan olmasının yanında hayli gözde bir uygulama olduğunu da kanıtlar nitelikte. Henüz Türkçe olmayan uygulamanın en büyük taleplerinden biri Türkçe olması yönünde ve biraz daha fotoğraf filtresinin eklenmesi elbette herkes tarafından istenen bir şey ancak bu güncellemeler ne zaman gelir, özellikle Türkçe sürüm ne zaman gelir, orası biraz muamma. Shots uygulamasını, gençlerin şimdiden sevdiğini söyleyebiliriz. Android Play Store’den ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Uygulama Bağlantısı: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shots.android

CamScanner – Phone PDF Creator | Android Uygulamaları

cam scanner - android uygulamaları

Canavar olarak lanse edebileceğimiz bir uygulamayı daha sizlere sunmanın sevincini yaşıyoruz. CamScanner, öğrenci ve iş, ofis çalışanları için biçilmiş kaftan bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Metinleri, el yazmalarını ve daha birçok şeyi direkt olarak çektiğiniz gibi transformasyona uğratıp metin bazlı pdf haline getirebilen CamScanner, herkes için muhteşem bir uygulama niteliğinde. OCR -“r” ve “ı” harninin  “n” olarak görünmesi gibi hatalara denir– hatalarını kolayca giderebileceğiniz bir paneli, kolay kullanımı, estetik duruşu ve alanında bir programın yapması gereken her şeyi en iyi şekilde yapan CamScanner, ofis ve öğrenci kullanımı için gerçekten uygun uygulamalardan biri. Faturalarınızı, ders notlarınızı, bilgilerinizi, biletlerinizi ve saklanması gereken her şeyi CamScanner üzerinde PDF haline getirip saklayabilir, üzerinde notlar alabilir ve daha benzeri birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Size kısa bir deneme süresinin akabinde lisanslı sürümü alman gerekiyor diye uyarı da verecek bu uygulamanın lisanslı sürümü şu an için 4,23 TL’den satışa sunulmuş durumda ve bu tür bir kurtarıcı için neredeyse “hiç” denebilecek bir fiyat. PDF’lerinizi Dropbox, Evernote gibi sanal yedekleme ortamlarına da aktarabilir, bu konuda rahat bir paylaşım sağlayabilir ve belgelerinizi uzun yıllar saklayabilirsiniz. Kısa bir süre için 4,23 TL’den satışa sunulan lisansı bir süre sonra yaklaşık olarak 16 liradan alabileceksiniz. Bu sebepten, elinizi çabuk tutmanızda fayda var.

Uygulama Bağlantısı: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.intsig.lic.camscanner


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.