Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Mobil
fotograf-duzenleme-uygulamalari

Bazen fotoğraf çekmek yetmiyor. Fotoğrafları düzenlemek ve daha güzel görünmesini sağlamak için bazı fotoğraf düzenleme uygulamalarını kullanabilirsiniz. Özellikle de sosyal medya bağımlılığının artması ve fotoğraf tutkunu insanların gittikçe çoğalması, sosyal ağlara daha kaliteli ve etkileyici fotoğraflar yüklemeyi de gerekli kılıyor. Android uygulama olarak indirebileceğiniz farklı fotoğraf düzenleme uygulamaları bulunuyor. Sosyal medyanın gelişimi ile birlikte İnstagram’da fotoğraf paylaşımı da çok yaygın bir hale geldi.

Geçtiğimiz seneden beri yaygınlaşan selfie paylaşımı, beraberinde başka uygulamaları da ön plana çıkardı. Yakın yüz çekiminden ibaret olan selfielerin daha güzel olması için kullanıcılar genellikle filtrelendirmeleri ve fotoğraf uygulamalarını kullanıyor. Kimsenin yüzü tamamen pürüzsüz ve kusursuz değildir. Ekrana yansıyan yüzünüzde sizi rahatsız eden detaylar görüyorsanız bu detayları fotoğraf düzenleme uygulaması ile düzenleyebilirsiniz. Genellikle insanlar çektiği her fotoğrafı paylaşmıyor ve çeşitli düzenlemelerle da güzel bir hale getiriyor.

Fotoğraf düzenleme uygulamaları ile fotoğraflarınıza çeşitli düzenlemeler yapabilir, efektler ve filtreler ekleyebilirsiniz. Android, İOS vce Windows Phone platformları için hazırlanmış olan fotoğraf uygulamaları büyük ilgi görüyor. Akıllı telefonlar için hazırlanan fotoğraf düzenleme uygulamaları, masaüstü bilgisayar uygulamaları kadar başarılı özellikler sunmasa da yine standart fotoğraf biçimlendirme özellikleri de bulunuyor.

Hızlı ve kolay kullanımı ile dikkat çeken fotoğraf düzenleme uygulamaları ile fotoğraflarınızı sosyal medyaya yüklemeden önce görsellik açısından daha zengin olmasını sağlayabilirsiniz. Son zamanlarda popülerlik kazanan Retrica, çok profesyonel olmasa da çektiğiniz fotoğrafları düzenlemenize yardımcı olacak. Retrica ile fotoğraf çekerken direkt olarak filtre uygulayabileceğiniz gibi çektikten sonra da uygulayabiliyorsunuz. Çok başarılı bir arayüzü bulunmasa da size sunduğu başarılı özellikleri sayesinde son zamanlarda en çok tercih edilen fotoğraf uygulamaları arasında yer alıyor. Retrica kadar bilinen bir diğer fotoğraf düzenleme uygulaması ise, Photosuite ile resimlerinizi katmanlar halinde düzenleyebilirsiniz. Ama bu uygulama, şimdi sadece android işletim sistemine sahip olan telefonlarda kullanılabiliyor. Fakat kısa bir süre içinde İOS’de de kullanılabileceği söyleniyor. Bu uygulama, Android 4.0 üzeri olan akıllı telefon ve tabletlere de yüklenerek kullanılabiliyor.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.