Olmazsa Olmaz Android Uygulamaları #5

Mobil
Olmazsa Olmaz Android Uygulamaları

Merhaba, bu konumuzda her zaman olduğu gibi yine olmazsa olmaz diyebileceğimiz Android uygulamalarının tanıtımını yapacak ve olabildiğince tarafsız bir şekilde artı ve eksi yönlerini belirtmeye gayret edeceğiz. Uygulamalar aynı zamanda benim de kullandığım uygulamalar olduğundan, hepsinin tecrübelerimin yansıması olduğunu bildirmek isterim. Soru ve yorumlarınız için aşağıdaki yorum butonunu kullanabilir, aynı zamanda önerilerinizi de iletebilirsiniz.

Toggl Logo
Toggl

İlk uygulamamız Toogl. Time tracking software, yani zaman izleyici olarak karşımıza çıkan bu uygulama, kullanışı oldukça basit olan time tracking uygulamalarından biri. Toggl aracılığı ile zamanınızı nelere harcadığınızı görebilir ve zaman paylaşımınızı gayet iyi bir biçimde, olabildiğince üretken olmak amacı ile kullanabilirsiniz. Örneğin, karşınızda yapılması gereken bir proje var ancak bugün yapılması gereken işler de mevcut; Toggl ile bu dertten zaman planlamanızı yaparak kurtulabilmeniz, dahası halledebilmeniz mümkün. Zamanınızı ayırdığınız bütün aksiyon ve eylemleri kayıt altına alabileceğiniz bu time tracking uygulamasını kullanmanız da olabildiğince basite indirgenmiş. Dilerseniz kendinize projeler dahilinde gruplar hazırlayıp bunları uygulama içerisinde renklendirebilir ve zamanınızı ona ayırabilir; dilerseniz uygulamayı direkt olarak başlatıp sonrasında neye harcadığınızı belirtebilirsiniz. Kullanıcı dostu arayüzü ile özellikle yeni kullanıcılar için de bir artısı bulunan uygulamayı kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Uygulamanın Türkçe sürümü maalesef henüz yok ancak kullanmak, söylediğim gibi o kadar zor değil. Uygulamayı açtıktan sonra Google ile giriş yaparsanız, bir sonraki yüklemenizde ya da telefon değişikliği yaptığınızda verileriniz aynı şekilde kalır ve hasara ya da kayba uğramaz. Bu sebepten Google ile giriş en sağlıklısı. Sonrasında zaten “start” butonu ile uygulamayı kullanmaya başlayabilir ve zamanınızı dilediğiniz gibi planlayabilirsiniz. Özellikle verimli bir gün geçirmek isteyenlerin kullanabileceği uygulama sizi daha üretken ve planlı bir güne sürüklemekte öncü. Siz de günlerinizin boş geçtiğini, bir şey yapmadığınızı ya da herhangi bir eylemde bulunmadığınızı; kısacası zamanınızı verimli geçirmediğinizi düşünüyorsanız, bu uygulama tam size göre. Uygulamayı web üzerinde de kullanmanız mümkün ve telefonunuz ile senkronize halde olduğundan herhangi bir ek düzen kurmanıza gerek yok. Aynı şekilde giriş yapabilmeniz mümkün. Ücretli sürümü de bulunan uygulamayı ücretli sürümü ile kullanmanız ancak uygulamaya hakim olduktan sonra gerçekleşsin, en azından ben öyle yapmıştım. Direkt olarak ücretli sürüme geçmeniz sizlere herhangi bir fayda sağlamayacaktır ya da sizi daha verimli bir insan yapmayacaktır, unutmayın.

Uygulama Bağlantısı: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.toggl.timer

 

Facetune Logo
Facetune

Facetune, Android ekosisteminin en iyi fotoğrafçılık uygulamalarından biri. Uygulama aracılığı ile yapabileceğiniz fotoğraf düzenlemeleri insanı şaşkınlığa uğratabiliyor, evet bunu önceden belirtmek gerekiyor. Zira, uygulama fotoğraf rötuşlama üzerine kurulu ve alanının en iyisi denebilecek kapasitede. Fotoğraf rötuşlama hakkında pek çok uygulama mevcut ve bunların hepsi fotoğrafı “fazla” rötuşlayarak, suratta abartı bir flulaşma ya da blurlaşma dediğimiz olayları gerçekleştiriyor. En azından benim denediğim tüm uygulamalar işini bu şekilde “eksik” tamamlıyordu. Sonrasında akıllı cihazlara da bu rötuşlama desteği geldi ve aynı biçimde işlerini “eksik” yapıyorlar. Ya çok fazla bulanıklaştırılan yüzler çıkıyor ortaya ya da çok fazla rötuş yapıyorlar surat üzerinde. Facetune, bunların hepsini neredeyse eksiksiz olarak örtpas ediyor ve kalitesini burada konuşturuyor. Tamamı ile yüze konsantre olan ve yüzdeki kızarıklık, ışık eksikliği, kırmızı ya da siyah noktaları yok ediyor. Hem de bunu abartmadan ve orjinalinden sapmadan gerçekleştiriyor. Uygulama bu düzende devam ettiği sürece eksiksiz bir kullanım sunuyor ve kullanıcıları da bundan çok memnun. Şu an Android Marketi olan Play Store’de fiyatı 10 TL olan uygulamaya ücretini ödeyerek erişebilmeniz ve daha kaliteli ve harika fotoğraflar yayınlayabilmeniz mümkün. Uygulama yorumlarına baktığımızda vereceğimiz paranın hak edildiğini anlatan pek çok yorum mevcut ve benim öz düşüncem de bu yönde. Uygulama kesinlikle alanının en iyi uygulaması ve verilen parayı, eğer selfie tutkunu iseniz hak ediyor. Uygulamanın kullanıcı dostu bir arayüzü ve kolay kullanımı olduğunu da belirtmeden, uygulama tanıtımını kapatmayalım.

Uygulama Bağlantısı: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lightricks.facetune

 

Apex Launcher
Apex Launcher

Uygulama tanıtımımızın son elemanı Apex Launcher. Eğer orta segmentte bir telefona sahipseniz ve varsayılan yani ana başlatıcısı kasıyor ise, hafif ve pek de kasmayan Apex Launcher uygulamasını denemeniz mümkün. Uygulama basit olmasının yanı sıra verdiği zengin özelliklerle adından söz ettirmeyi gayet iyi bilmiş zira gerçekten güzel kısayolları ve özellikleri mevcut. Hem hafif, hem düzenli hem de kolay başlatılabilen bir “launcher” arıyor iseniz Apex Launcher tam size göre. Elbette orta segment harici telefonlar için bu başlatıcı tabiri caiz ise jet gibi bir başlatıcı olacaktır ancak orta segment telefonlar için en stabil ve uygun başlatıcılardan biri, Apex Launcher olarak biliniyor. Kullanıcı yorumlarına bakıldığında gayet yeterli ve stabil bir uygulama olduğu söylenen Apex hakkındaki yorumlara ben de katılmakla beraber aynı zamanda onaylıyorum. Eğer orta segmentte ve kasan bir telefonunuz varsa, hafif ve uygulamalara kolay erişebilecek bir başlatıcı arıyor iseniz, Apex launcher tam size göre ve size uygun bir başlatıcı olarak karşınıza çıkıyor. Uygulamanın pro sürümü mevcut ancak şimdilik “Lite” yani ücretsiz sürümünü kullanmanız kâfi zira orta segment telefonların ek özelliklere ihtiyaç duyabileceğini zannetmeyenlerdenim ve bunu aynı zamanda önermeyenlerden. Telefonunuzun kasma sorununu aşacakken bir anda yine kasan bir telefon karşınıza çıksın istemiyorsanız animasyonlardan ve ek özelliklerden uzak durmanızı diliyorum.

Uygulama Bağlantısı: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.anddoes.launcher

 

Uygulamalar tamamı ile tecrübeyle sabit yorumlar aracılığı ile sizlere aktarılmıştır. Herhangi bir reklam amacı olmamakla beraber hepsi kendi kullandığım uygulamalardan oluşmaktadır. Yazı Android Ekosistemi için olmazsa olmaz Android uygulamaları kapsamında hazırlanmıştır ve tamamı ile özgün, aynı zamanda özneldir.

Görüşmek üzere.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.