Dead Pool Fragmanı Yayınlandı!

Beyaz Perde
Deadpool fragman wallpaper

Günümüzün en güzel seri filmleri, önceki yıllardan başlayarak tahmin edebileceğiniz üzere Marvel tarafından yayınlanıyor. Evet, artık Marvel filmlerine rahatlıkla bir “seri” filmleri nitelendirmesi yapılabilir zira bu yönde bir çalışmanın olduğu açık ve net. Her Marvel filminin son sahnelerinde muhakkak bir sonraki Marvel filmine dair bir sahne, bir gönderme yahut bir ipucu niteliği taşıyan bir varlık görebilmeniz mümkün. Özellikle film severler için, Marvel fanları için oldukça önemli olan bu göndermelerin ve filmlerin tutkunu birçok insan, Deadpool‘u uzun süredir bekliyor. Bir çizgi roman serisi olarak komik ve absürd yönler taşıyan bu kahramanın film yapıtında bizleri nelerin beklediğini öğrenmek epey güçtü ta ki şu güne kadar. Beklenen gün geldi ve fragman yayınlandı. Özellikle Marvel hayranları, bu filmden epey şey bekliyorlar ve beklemekte de neredeyse haklılar. 2 dakika 54 saniyelik fragmanın bazı sahneleri nefes kesen aksiyon sahnelerinden, bazı sahneleri kahramanı tanıtmaya yönelik biyografik bilgiden, bazı sahneleri ise komik diyaloglardan oluşuyor. Komedi ve Aksiyon filmleri kategorisinde yerini alabilecek bu filmin 2016’da beyaz perdede gösterimde olması bekleniyor. Keza, fragman sonunda da aynı açıklama mevcut. Marvel hayranlarının beklediği pek çok film olduğu aşikâr. Bunlardan ilki elbette Civil War. Kaptan Amerika’nın başrol olarak oynayacağı bu filmi de 2016’da yayınlayacak Marvel’in gişe patlaması yaratması yadsınamayacak bir gerçek olarak görülebilir zira “seri” Civil War filmi ile devam edecek.

Peki, bu arada DeadPool’un nasıl bir Marvel filmi olacağını yakından inceleyelim. Fragmana bakıldığında tamamı ile aksiyon sahnelerinin dolu dolu olmadığı, biyografik ve biraz da eğlenceli bir film izlenimi bırakıldığı aşikâr. Özellikle o nefes kesici aksiyon sahnelerinin kesit kesit görülebileceği belli ancak her sahnenin aksiyon sahnesi olabilmesi bu filmde pek olası değil. Keza, komedi sahnelerinin de bulunması bu filmi Marvel’in biraz daha jenerik ve eğlenceli bir film yapma amacında önemli bir adımın göstergesi. Genelde seriye yönelik filmlerin yapıldığı Marvel’da bu filmin seri içerisine girip girmeyeceği muallak bir konu olsa gerek. Zira ne önceki filmlerde ne de sonraki filmlerde bu kahramanımızın adına rastlayacağımızı düşünmüyoruz. Ancak, bunun harika bir film olacağının da garantisi verilmelidir diye düşünüyoruz.

Gelelim DeadPool’un hikayesine. Öncelikle, bu kahramanımız dördüncü duvarı kırabilmiş bir kahraman. Peki, nedir bu kahramanların dördüncü duvar hikayesi? Şöyle ki, bir kahramanın dördüncü duvarı kırabilmesi, onun bir çizgi roman kahramanı olduğunun bilincinde olması demektir. Yani, DeadPool bir çizgi roman kahramanı olduğunu pek âlâ biliyor. ve Bunu yansıtmayı, izleyici ya da okuyucu ile konuşmayı da kesinlikle uyguluyor. Bu da etkileşimli bir okuma ya da izleme anlamına geliyor ki bundan daha çok zevk almanız muhtemel. İlk çizgilerinde tamamı ile bir kötü kahraman olarak karşımıza çıkan DeadPool, sonrasında bir anti-kahraman olarak sahne alıyor. Tamamı ile hikâyeyi anlatmak çok zamanınızı alabilir bu sebepten meraklılar, detaylı hikâyesine Marvel hayran sitelerinden ya da çizgi romanlarından ulaşabilirler. Yeteneklerine gelecek olursak, tamamı ile bir seri katil olan DeadPool, Marvel çizgi romanlarındaki en geveze ve geyik karakter olarak bilinmektedir. Kanser olduğu bilinen DeadPool, kanserinin çözümlenmesi ve sağlığına kavuşma uğruna Weapon X adlı bir projeye katılır ve bu projede kanseri yenerken aynı zamanda çeviklik, sürat, dikkat gibi ekstra “süper kahraman” özelliklerine sahip olur. ve Macera da burada başlar aslında. Yakışıklı bir adam olan DeadPool bu proje ertesinde resmen “eritilmiş” bir görünüme sahip olur. Çirkin ve suratsız bu kahramana bir kostüm şarttır artık.

Çoğu Marvel hayranı, iki fragmanın yayınlandığını göz önüne alırsak ki bunların biri +18 olarak karşımıza çıkar; filmde herhangi bir kısıtlamanın olmamasını umuyorlar. Zira, DeadPool geyik karakteri ile nam salmış ve kendisini bu tavırları ile sevdirmiş bir süper kahraman. Ancak bir yandan “fazla” geyik olması da bu kısıtlamanın olması gerektiği anlamına gelebilir. Film, Türkiye’de gösterime girdiğinde nelerin olabileceğini beraberce göreceğiz. Yüksek ihtimalle iki versiyonda gösterime girecek filmin Fragmanlarını izlerseniz zaten ne demek istenildiğini gayet iyi anlayacaksınız. Filmin iki fragman ile gösterildiğini belirtmiştik. Bunlardan “Red Band Trailer” olanı, +18 olan fragman; “Green Band Trailer” ise, zararsız fragman olarak karşımıza çıkar ve her yaştan insan izleyebilir.

Film, Marvel tarafından Şubat 2016′da gösterime girecek ve gerçek adı Wade Wilson olan DeadPool’un yetenekli bir asker olduğu dönemden, hastalığına yani kansere karşı çabalarına ve tedavi sürecine; en sonunda da DeadPool olması dönemine doğru yol alacak. Marvel, daha ne kadar şaşırtacak diye beklerken gerek dizileri gerek filmleri ile bizi kendimizden geçirmeye devam ediyor. Bakalım, DeadPool’dan sonraki Marvel hamlesini ne olarak göreceğiz ve bize; ya da en büyük ve tutkulu Marvel fanlarına nasıl yansıyacak?


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.