Olmazsa Olmaz Android Uygulamaları #11

Mobil
Olmazsa Olmaz Android Uygulamaları

Merhaba, Olmazsa Olmaz Android Uygulamaları serimizin 11’inci yazısı ile; bugün de sizlerleyiz. Bu yazımızda da olabildiğince güzel ve kullanışlı Android uygulamalarını sizler için tanıtacak ve kullanmanıza vesile olmayı deneyeceğiz. Her insanın yaptığı gibi, her gün bir kez play store’a girmek aslında pek çok şeyin habercisi olmanızı sağlayabiliyor ancak bir de girmeyenleri düşünürsek, onların durumu, sizinkinden biraz daha kısır. Uygulamalar, tamamı ile öznel ve tecrübeli yorumlardan oluşmaktadır. Bu sebepten gönül rahatlığı ile, yorumları okuyabilirsiniz. Zira, hiç denemeden yorum yazmak, bu seride hiç ritüelimiz olmadı.

ClearFocus: Pomodoro Timer

ClearFocus

ClearFocus, bir işe odaklanmanız için sizi telefonunuzdan ayıran en iyi uygulamalardan biri. Güzel ve basit bir kullanımı olan arayüzü sayesinde zahmetsizce telefonunuzu kullanmayacak hale gelebilir ve bu sayede güzel ve verimli bir çalışma elde edebilirsiniz. Pek çok güruh, telefonu ile sürekli haşır neşir olduğundan özellikle verimli bir çalışma gerçekleştirememekten yakınır ve bu durum çoğumuzun başını ağrıtır. Bu sebepten, ClearFocus, bu durum için biçilmiş kaftan bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Özellikleri ve çok basit kullanımı ile bir işe odaklanmak için, geri sayım sayacını ayarlamanız yeterli oluyor ve ClearFocus, sizin için telefonunuzu bir geri sayım sayacı haline getirip, kullandırtmıyor. Odak ve çalışma problemi yaşayanlar için, uygulama birebir. Google Play Store’den ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.
Uygulama Bağlantısı: https://play.google.com/store/apps/details?id=personal.andreabasso.clearfocus

Picturesque Lock Screen

Picturesque Lock Screen

Picturesque Lock Screen, aşırı derecede tatlı ve kullanışlı bir locker olarak karşımıza çıkıyor. Android Locker kategorisine hızlı ve ivmeli bir giriş yapan Microsoft’un yeni uygulaması, sizler için her gün farklı bir Locker fotoğrafı sunuyor ve bunu en güzel fotoğraflardan oluşturuyor. Beğendiğinizde türevlerinde, beğenmediğinizde bambaşka fotoğraflar da sunabilen Picturesque Lock Screen, telefonunun görünümünden sıkılanlar için biçilmiş kaftan bir uygulama. Özellikle bildirimler ve benzeri yenilikleri Locker üzerinden estetik bir şekilde görmenizi sağlayan bu uygulama aracılığı ile, pek çok kez ekran kilidinizi açmadan dahi, bazı işlemlerinizi halledebiliyor, çoğu işleminizi tıkır tıkır yapabiliyorsunuz. Microsoft’un son zamanlarda Android mecrasında uygulamaları çok fazla ve çok güzel bir ivme kazanmış durumda, dilerseniz yakın zamanda diğer Microsoft ürünlerine de göz gezdirebilirsiniz; zira, çok kullanışlı, çok güzel uygulamalar mevcut.
Uygulama Bağlantısı: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.androidapps.picturesque

Mouse Kit

Mouse Kit Android
Mouse Kit, acil durumlar için biçilmiş kaftan uygulamalardan bir diğeri olarak karşımıza çıkmakta. Toplantılarda, seminerlerde, konferanslarda, mouse’unuzu unutma yahut bozulması ihtimaline karşı sizin yanınıza olan Mouse Kit, akıllı telefonunuzu Mouse yapmayı sağlayan yegâne uygulamalardan biri. Bu uygulamayı kullanarak bir mouse oluşturabilir ve akıllı telefonunuz üzerinden bu mouse’u yönlendirebilirsiniz. Aslında, pek çok uygulama var bu şekilde ancak en stabil ve en iyi verimi, Mouse Kit’ten alabilirsiniz. Biraz fazla reklamı olsa da, denemeye değer olan bir durum olan Mouse Kit’i, yalnızca acil durumlarınız için kullanmanız, hepinizi yararına olacaktır. Yoksa, normal günlerde, gündelik işlerde kullanılacak bir uygulama değil ve bu şekilde kullanmak da biraz emek isteyen bir iş zaten. Tek kusuru, söylediğimiz üzere biraz fazla reklam olması ancak günü kurtarmak için elzem uygulamalardan biri olması, onun bu kusurunu direkt olarak örtmekte. Aci durumlar için, Mouse Kit.
Uygulama Bağlantısı: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yooii.mousekit

Star Wars

Star Wars Nasıl İzlenmeli
Disney’in Star Wars hayranları için yaptığı bir diğer uygulama olan Star Wars, En iyi Geliştirici ünvanını ilk haftadan alarak, tahtına oturdu ve pek çok kişinin de bu uygulamayı indirmesine vesile oldu aslında. Böyle bir uygulamayı bu denli erken beklemeyen insanlar, pek çok kez şaşkınlığa uğrasa da; Star Wars, bomba gibi özellikleri ile harika bir uygulama olmuş denilebilir. Disney’in son harikası olan Star Wars, uygulamasında da filme dair son haberler, son gelişmeler, belli başlı videolar, selfie özellikleri ve daha pek çok eğlenceli seçenek sunmakta. Sürekli güncellenen ve sürekli yeni güncellemeler alan uygulamanın en güzel yönü de güncelliğini -şimdilik- hiç kaybetmemesi. Bu da insanların elbette sürekli uygulamayı açmasına vesile olmakta. İşte yalnızca birkaç özelliği:
● Önemli duyurular ve bildirimler bu aplikasyondan alabilirsiniz.
● Uygulamalarınızı, droid, jedi yahut karanlık, aydınlık taraf temaları ile güncelleyebilir, uygulamaya yeni görünümler kazandırabilirsiniz.
● Doğrudan Star Wars: The Force Awakens (Gücün Uyanışı) filminin açılışından yola çıkan ve kendi türünün ilk örneği olan Google Cardboard Virtual Reality (VR) serisi Jakku Spy’a kendinizi kaptırın!
Artırılmış Gerçeklik kamera özelliğiyle 3B Star Wars: Güç Uyanıyor karakterlerinin kilidini açın
● Meşhur kostüm ve sahnelerle, kendi Selfienizi oluşturabilirsiniz.
● Star Wars evreni eksenli hava durumu raporlarını, bu uygulama üzerinden yine alabilmeniz mümkün.
● Işın kılıcınızı elinize alın ve eğitim robotu misali, yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz.
● Arkadaşlarınızla ve ailenizle emoji ve hareketli GIF paylaşabilirsiniz.
● Eğlenceli kamera arkası görüntülerini bu uygulama içerisinde izleyebilirsiniz.
● Star Wars karakterlerinin yaşamı ve ses efektlerini dinleyebilirsiniz.
● Anında haber güncellemelerini kayan yazı bandında alabilirsiniz.
● Önemli filmlerin, gün ve saatine dair geri sayım sayacı oluşturabilirsiniz.
● Star Wars ID hesabınızı oluşturun ve büyümekte olan Star Wars hayran topluluğunun bir parçası olabilirsiniz. Bu sayede ailenin bir parçası da siz olacaksınız.
● Star Wars: Güç Uyanıyor hakkındaki en son haberlere, yaratıcısı ile olan röportajlara ve dahasına, buradan ulaşabilirsiniz.
Bu harika özellikleri ile, uygulamanın kullanılmamasının imkânı dahi yok. Disney, bu uygulamanın Android 4.1 sürümü ve üzerinde çalıştırılmasını ön görmekte. Bunu da bildirmekte yarar var.
Uygulama Bağlantısı: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.disney.starwarshub_goo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.