Mobil Uygulama Geliştirme Ve Oyun Motorları

Mobil

Çoğu insanın yaşam kaynağı elektronik bir cihaz olan telefonlarıdır. İnsanlar bu cihaza saatlerce vakit ayırabiliyorlar. Telefonlarda bulunan Sosyal medya uygulamaları, Google şirketinin hizmetlerinden birisi olan Youtube gibi mobil uygulamalar insanların çokça zaman harcadıkları mobil uygulamaların başında geliyor. Dünyada yaklaşık 2.5 milyar kişi sosyal medya uygulamalarını kullanıyor. Bu kadar kullanıcı sayısına sahip olması insanların bu uygulamayı beğendiklerinin ve kullandıklarının en büyük kanıtıdır.

Mobil Uygulama Nedir?

Mobil uygulama, telefon kullanıcılarının kullanmaları için kodlanarak ve tasarlanarak yapılan programlara mobil uygulamalar diyoruz. Mobil uygulamaları günlük hayatımızda da zaten kullanıyoruz. Mesajlaştığımız uygulamalar, oynadığımız oyunların hepsi aslında mobil uygulamalardır.

Mobil Uygulamalara Erişmemizi Sağlayan İşletim Sistemleri

Telefonlarımıza indirmek istediğimiz uygulamaları veya programları biliyorsunuz ki Google’a ait olan Android için Google Play Store ve Apple şirketinin İos için geliştirdiği App Store telefon kullanıcılarının telefonlarına uygulama yüklemelerine imkan sağlıyor. Bazı uygulamalar telefonumuzda kurulu bir halde gelse de insanların ihtiyaçları ve istekleri bitmek bilmiyor. Bu nedenle mobil uygulama yapımcılarının daha çok mobil uygulama üreterek insanların ihtiyaçlarını karşılaması gerekir. Mobil uygulama indirmek için bu iki programa girdiğinizde ücretli ve ücretsiz uygulamaları görebilirsiniz. Ücretli uygulamaları kredi kartınız ile indirebilirsiniz. Ücretsiz uygulamaları ise hiçbir ücret ödemeden hızlı bir şekilde telefonunuza indirebiliyorsunuz.

Mobil Uygulamalar Yapan Şirketler Nasıl Para Kazanıyor?

Bu şirketler telefonların indirebilmesi için uygulamalarını Google Play Store veya App Store ile anlaşarak uygulamalarını kullanıcıların indirmelerini sağlıyorlar. Bu platformlardan kullanıcılar uygulamaları indirdiklerinde uygulama yapımcıları belli bir miktar para kazanırlar. Ücretli uygulamalarda ise yapımcılar önce belli bir miktar ödeyerek uygulamalarını satışa sunarlar. Daha sonra da uygulamalarını kullanıcıların satın almasından belirli miktarda gelir elde ederler. Mobil uygulama yapanların para kazanma yöntemlerinden sonuncusu ise ücretsiz uygulamalarının içerisinde relam yayınlayarak kazanç sağlamalarıdır. Uygulamalarını Google Play Store veya App Store’a yüklerken uygulamalarında reklam yayınlama ayarlarını yaparak uygulamalarına reklam alırlar. Tıklama başına veya gösterim başına reklamlardan kazanç elde ederler.

Mobil Uygulama Nasıl Yapılır?

Mobil uygulama yapmak ve bu uygulamalar üzerinden para kazanmak istiyorsanız kodlama bilmeniz önemlidir. İnternette kodlama bilmeden mobil uygulama yapmanızı sağlayan siteler veya programlar mevcut lakin kodlama ve mobil programcılığını bilmeniz sizin daha iyi programlar yapmanızı sağlayacaktır. Kodlama veya mobil programcılığı bilmiyorsanız internette ya da bu konular üzerine eğitim veren yerlere kaydolarak öğrenebilirsiniz. Daha sonra kendi programlarınızı Google Play Store ya da App Store platformlarına yükleyerek para kazanmaya başlayabilirsiniz. Uygulama içerisine reklam alabilir veya ücretli uygulamalarınızı sattığınızda para kazanabilirsiniz. Detaylı eğitimlere katılmanız, araştırarak konuyu en iyi şekilde öğrenmeniz sizin için faydalı olacaktır. Google Play Store ve App store platformlarından çok sayıda indirmeler yapılıyor. Sizin uygulamalarınızda bu platformlarda iyi indirme sayılarına ulaşabilir. Uygulama geliştirmek ve kendinize ait bir uygulamaya sahip olmak istiyorsanız işi doğru bir şekilde yaparak sevdiğiniz işten paralar kazanabilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.