Limonata Filmi

Beyaz Perde
limonata

Ali Atay’ın ilk yönetmenlik deneyimini yansıttığı Limonata, yer aldığı film festivallerinden büyük övgülerle döndü. Yeni yeni vizyona giren bu film hakkında sürekli olumlu eleştirilerin olması nedeniyle de ilgi çekici bir film olarak kendini göstereceğini ve büyük çapta bir gişe başarısı yakalayamasa da adından söz ettirecek bir yapım olacağını düşünüyoruz. Limonata filminin başrollerinde Ertan Saban ve Serkan Keskin gibi iki usta oyuncunun yer alması da filmin çekiciliğini bir kat daha arttırıyor.

Genel olarak bir dramı konu alan filmde birbirlerine tamamen zıt olan iki kardeşin çekişme teması işlenmiş.  Makedonya’da kamyon şoförlüğü yapan Suat, ölümcül bir hastalığa yakalanıp; yatağa düşmüştür. Ölmeden önce son bir istekte bulunarak; oğlu Sakıp’tan bu isteğini yerine getirmesini ister. Suat yıllar önce İstanbul’da imam nikahı kıydığı eşinden olan çocuğu Selim’i son bir kez daha görmek isteyerek; ondan helallik almadan ölmeyi düşünmemektedir. Babasının isteğini yerine getirmek isteyen Sakıp da İstanbul yollarına düşerek; Selim’i bulur ve zorla Makedonya’ya doğru götürür. Yolculuk esnasında başlarından geçen olaylar ve iki kardeşin tamamen zıt olmasından dolayı meydana gelen sorunlar; filmi keyifli bir hale taşıyarak; zamanın nasıl geçtiğini anlamamanıza neden olacaktır. Özellikle Serkan Keskin’in performansından adeta mest olacak ve filmi koleksiyonunuza eklemek için bir beklenti içerisinde yer almaya başlayacaksınız.

Filmin Fragmanı:


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.