Kullanışlı Whatsapp Özellikleri
4 sene önce
4 sene önce

Kullanışlı Whatsapp Özellikleri

Günlük yaşantımızın bir parçası haline gelmeyi başaran Whatsapp kuşkusuz hayatımızın bir vazgeçilmezi durumunda yer alıyor. Gerek mesajlaşma gerekse sesli konuşmalar için oldukça fazla tercih edilen Whatsapp’da birçok kullanıcının bilmediği ya da unutmuş olabileceği birkaç bilgiyi sizlerle paylaşacağız. Kullanışlı Whatsapp özellikleri sayesinde uygulamayı çok daha rahat kullanabileceksiniz.

Whatsapp’ın hayatımıza girmesi ardından çok hızlı bir şekilde yaygınlaşması ve sosyalleşme olgusu üzerinde gerçekleştirdiği değişim ve yeniliğin yanı sıra insanlarla iletişim kurma yöntemlerinin de değişmesine neden olduğunu söyleyebiliriz. O an yaşamış olduğunuz duyguyu birkaç cümle, onlarca kelimeyle ifade etmektense yalnızca bir emoji yardımıyla anlatabilme imkanı başlangıçta birçok kullanıcı tarafından oldukça kullanışlı görüldü ve bu sayede Whatsapp çok hızlı bir yükseliş yaşadı. Elbette tek artısı bununla kalmayan uygulama yazmaktan yorulan kişilerin bir tıklamayla ses kaydını aktif ederek karşı tarafa bir ses kaydı gönderme şansı tanıması sayesinde adeta bir teknoloji harikası konumunda yer alıyordu.

Zaman içerisinde uygulamanın oldukça geliştirilmesi ve artık bilgisayar başında tarayıcınızda dahi kullanılabiliyor oluşu birçok kullanıcının haberi olmamasına rağmen milyonlarca insan için vazgeçilmez ve oldukça önemli bir özellik. Sizlerle bugün Whatsapp’ın bilinmeyen birkaç özelliğini listeleyerek bunlar hakkında kısa bilgiler paylaşacağız.

Whatsapp Mesajı Herkesten Silmek için 7 Dakikanız Var

Hiç Whatsapp’da bir arkadaşınıza mesaj atarken mesajı yanlış yazdığınızı ya da yanlış kişiyi gönderdiğiniz fark edip ne yapacağınızı düşündüğünüz oldu mu? Peki, Whatsapp’da 7 dakika içerisinde gönderdiğiniz mesajı silme şansınız olduğunu söylesek? Göndermiş olduğunuz mesaja basılı tutarak sil demeniz ardından “Herkesten Sil” seçeneğine basmanız yeterli. İşte diğer kullanışlı whatsapp özellikleri;

 • Mesajım Tam Olarak Ne Zaman Okundu?

Mavi tik işaretinin mesajınızın okunduğu anlamına geldiğini tahminimce hepiniz biliyorsunuz. Peki, mesajınızın tam olarak ne zaman okunduğunu nasıl öğrenebileceğinizi biliyor musunuz? Bunun için gönderilen mesaj, video vs. üzerine hafifçe bir basılı tutmanız ve çıkan ekrandan “Bilgi” seçeneğine basmanız yeterli. Ya da ufak bir el hareketiyle mesaj, video vs. sola doğru kaydırmanız yeterli olacaktır.

 • Ses Kayıtlarında Mavi Tik Sizi Yanıltmasın

Ses kayıtlarında mavi tik gönderdiğiniz ses kaydının görüldüğü konusunda bilgi verecektir fakat dinlenmesi hakkında bilgiye erişmek için yine bir önceki maddede yer alan Bilgi ekranına geçiş yapmanız gerekmektedir. Bu ekranda ne zaman görüldüğü ve oynatıldığı hakkında bilgi yer alacaktır. Eğer oynatılma hakkında bir bilgi yoksa henüz ses kaydını karşı taraf dinlememiş demektir.

 • Canlı Konum Paylaşma Özelliği

Uygulama kullanımı sırasında konumunuzu istediğiniz kişiye gönderebildiğinizi birçoğunuz biliyor olmalı. Peki, bu konumunuzu devamlı olarak istediğiniz kişi veya kişilerle paylaşabileceğinizi biliyor musunuz? Sevgiliniz, anneniz ya da babanız hiç fark etmez istediğiniz kişilerle canlı olarak konum paylaşımı yapabilirsiniz.

Canlı konum paylaşabilmek için standart konum paylaşma işlemleri gibi konum paylaşma seçeneğine giriş yapınız. Bu alanda “Mevcut Konumu Paylaş” seçeneğini kullanmanız yeterli. Buna basmanız halinde 15 Dakika, 1 saat ve 8 saat gibi 3 seçenek karşınıza çıkacaktır. Bu süreler konumunuzun canlı olarak paylaşılacağı süreyi belirlemenizi sağlayacaktır.

Paylaşın

En Çok Okunanlar
  En İyi Forum Scriptleri, vBulletin
  252.508

  En İyi Forum Yazılımları

  2015_universite_kayitlari
  24.348

  Üniversiteye Kayıt Süreci ve Yapılması Gerekenler

  image
  17.886

  Akıllı Saatlere Format Atma

  android-tarayici-yonlendirme-sorunu
  16.489

  Android Tarayıcı Yönlendirme Hatası ve Çözümü

  2016_lys_ygs_hazırlanacaklara_oneriler_taktikler
  11.127

  2016 YGS ve LYS Maratonuna Hazırlanacak Kişilere Taktikler

  Web Siteniz için Android Uygulaması Nasıl Yapılır
  10.947

  Web Siteniz için Android Uygulaması Nasıl Yapılır?