kpss
6 sene önce
6 sene önce

KPSS Başvuru Tarihleri Ve Oturum Ücretleri

Milyonlarca üniversite mezununun devlet kapsamında yer alacak mesleklerine başlamalarında etkili olan KPSS’nin 2015 başvuruları 5 Mayıs tarihinde başlayarak; 16 Mayıs’ın mesai bitimine kadar yapılabilecek. Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın A Grubu ve Öğretmenlik kadroları için gerçekleştirilecek olan sınav için 4-5 Temmuz tarih olarak belirlenip; B Grubu kadroları için kullanılmayacak bir biçimde şekillendirilen bir puanlama sistemi meydana getirilecektir.

kamu personeli seçme sınavı

Sadece herhangi bir lisans programından mezun olan ya da olmak üzere olan kişilerin katılım sağlayabileceği KPSS’ye başvuru yapmak isteyen adayların iki farklı yol izleyerek işlemleri başarıyla sonuçlandırma şansını elde edebileceklerdir. ÖSYM bürolarından ya da ÖSYM’nin internet sitesinden yapacağınız başvuruları gerçekleştirebilirsiniz. Yalnız başvuru işlemlerini tamamlamadan önce de ilgili bankalara belirlenen ücretleri yatırmanız gerekecektir. Aynı zamanda ÖSYM’nin sitesinde yer alan KPSS kılavuzunda, söz konusu sınavla ilgili gerekli ayrıntıları dikkate alarak; daha geniş bir bilgiye sahip olarak işlem yapmaya koyulabilirsiniz.

kpss 2015

Sabah oturumlarının 09.30; öğle oturumlarının ise 14.00 olarak belirlendiği sınav sisteminde; oturum başına 50.00 TL gibi bir ücret talep edilirken; tüm oturumlara katılmayı planlayan kişilerin ise 200.00 Tl ödemesi gerekmektedir. Bu sınav oturumları dahilinde kendinizi göstererek; devlet kurumunda memurluk hayatınıza başlayabilir; farklı farklı bakanlıkların bünyesinde hizmetlerini sürdüren kurumlarda işe başlama şansına erişebilmenin kapısını KPSS ile aralayabilirsiniz.

kpss

Paylaşın

En Çok Okunanlar
  En İyi Forum Scriptleri, vBulletin
  147.434

  En İyi Forum Yazılımları

  android-tarayici-yonlendirme-sorunu
  16.069

  Android Tarayıcı Yönlendirme Hatası ve Çözümü

  2015_universite_kayitlari
  15.789

  Üniversiteye Kayıt Süreci ve Yapılması Gerekenler

  image
  11.363

  Akıllı Saatlere Format Atma

  2016_lys_ygs_hazırlanacaklara_oneriler_taktikler
  10.968

  2016 YGS ve LYS Maratonuna Hazırlanacak Kişilere Taktikler

  Web Siteniz için Android Uygulaması Nasıl Yapılır
  9.356

  Web Siteniz için Android Uygulaması Nasıl Yapılır?