KPSS Başvuru Tarihleri Ve Oturum Ücretleri

Eğitim
kpss

Milyonlarca üniversite mezununun devlet kapsamında yer alacak mesleklerine başlamalarında etkili olan KPSS’nin 2015 başvuruları 5 Mayıs tarihinde başlayarak; 16 Mayıs’ın mesai bitimine kadar yapılabilecek. Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın A Grubu ve Öğretmenlik kadroları için gerçekleştirilecek olan sınav için 4-5 Temmuz tarih olarak belirlenip; B Grubu kadroları için kullanılmayacak bir biçimde şekillendirilen bir puanlama sistemi meydana getirilecektir.

kamu personeli seçme sınavı

Sadece herhangi bir lisans programından mezun olan ya da olmak üzere olan kişilerin katılım sağlayabileceği KPSS’ye başvuru yapmak isteyen adayların iki farklı yol izleyerek işlemleri başarıyla sonuçlandırma şansını elde edebileceklerdir. ÖSYM bürolarından ya da ÖSYM’nin internet sitesinden yapacağınız başvuruları gerçekleştirebilirsiniz. Yalnız başvuru işlemlerini tamamlamadan önce de ilgili bankalara belirlenen ücretleri yatırmanız gerekecektir. Aynı zamanda ÖSYM’nin sitesinde yer alan KPSS kılavuzunda, söz konusu sınavla ilgili gerekli ayrıntıları dikkate alarak; daha geniş bir bilgiye sahip olarak işlem yapmaya koyulabilirsiniz.

kpss 2015

Sabah oturumlarının 09.30; öğle oturumlarının ise 14.00 olarak belirlendiği sınav sisteminde; oturum başına 50.00 TL gibi bir ücret talep edilirken; tüm oturumlara katılmayı planlayan kişilerin ise 200.00 Tl ödemesi gerekmektedir. Bu sınav oturumları dahilinde kendinizi göstererek; devlet kurumunda memurluk hayatınıza başlayabilir; farklı farklı bakanlıkların bünyesinde hizmetlerini sürdüren kurumlarda işe başlama şansına erişebilmenin kapısını KPSS ile aralayabilirsiniz.

kpss


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.