iPhone’dan İOS 9 Müjdesi

Teknoloji
ios 9 işletim sistemi

Kıyasıya devam eden teknoloji yarışlarında devam eden yenilikler hız kesmeden yeni model akıllı telefonlar üzerinde yenilikler son sistem devam ediyor. Dev teknoloji devleri arasında yer alan yeni nesil akıllı telefon modelleri ile tüm dikkatleri üzerine çeken dev firma Apple, kullanıcılarına yeni işletim sistemi İOS 9 müjdesini veriyor.

Yeni işletim sistemi bünyesinde yer alan İOS 9’u eski modeller arasında olan iPhone 4s ve iPad mini modelleri üzerinde kullanılabileceği haberleri yer alıyor. Haziran ayı içerisinde düzenlenmesi beklenen Worldwide Devlopers Conference etkinliği bünyesinde tanıtılması bekleniyor.

iphone 4s

Dev teknoloji firmaları arasında yer alan Apple, eski modelleri arasında yer almakta olan iPad ve iPhone 4s modelleri üzerinde akıllı cihazların kullanımı engelleyen politikayı değiştirmesi bekleniyor. Kaynakların gerçekleştirmiş olduğu haberler doğrultusunda yeni işletimin sistemlerinin aksine eski modelleri de destekleyecek olması ile dikkat çekiyor.

ipad

Apple, yeni işletim sistemleri üzerinde yoğun mesailer harcayarak çalışmalarına son sistem hızıyla devam ediyor. Yeni gerçekleşen modeller kapsamında yer alan yeni modeller daha verimli olarak çalışmasının yanı sıra tasarım özellikleri ile dikkat çekiyor. Yeni işletim sisteminde bünyesinde barındıran yeni modellerin yanı sıra yer alan iddialar arasında yer almakta.

iphone 4s modeli

Dev firmalarının arasında yer alan Apple’ın  gerçekleşen planının eski telefon modellerinde sorunsuz olarak çalışmasının kullanıcılar tarafından iPhone satışlarını olumsuz yönde etkileyebileceği gelen iddialar arasında yer almakta.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.