iPhone’da Tuş Yeniliği

Teknoloji
iphone 6 plus

Dev teknoloji firmaları arasında çıkarttığı modellerle adından fazlasıyla söz ettiren Apple, gerçekleştirmiş olduğu kullanıcılarının fazlasıyla ilgi duyduğu iPhone modelinde yeniliklere son hız devam ediyor. Kullanıcılarına çıkartmış olduğu yeni nesil akıllı telefon modeli üzerinde gerçekleştireceği geri tuş müjdesini Halo Back isimli yeni projesi ile veriyor. Son sistem yeniliklerine devam eden Apple, şimdiye kadar birçok projede adından fazlasıyla söz ettiren ev sahipliği yapan Kickstater, sitesi, ile proje ele alıyor.

iphone 6

Gerçekleştirilen akıllı telefon modellerinden biri olan iPhone modelleri üzerinde geri tuşu yer almıyor. Birçok kullanıcının özellikle tercih ettiği modeller arasında yer alan iPhone,  modeli, üzerinde yeni proje kapsamında Halo Back projesi ile bu olumsuzluğu otadan kaldıracak olan fikir geliştirerek kullanıcıları için bu projeyi ortaya koyuyor.  Kullanıcıların tercih etiği model üzerinde yer almayan geri tuşu büyük bir eksiklik olarak görülüyordu.

iphone 6 plus

Kullanıcıların geri tuşu olmaması sebebiyle ekranın üst ucuna dokunmaya çalışırken yaşadıkları Home butonu ile ana ekran arasında istemsiz şekilde yaşanan dönüşler sayesinde rakip firmalara göre İOS’a geçiş yapan kullanıcıların en çok sıkıntı yaşadıkları konular arasında yer almaktaydı. iPhone, kullanıcılarının yaşadığı bu sorunu ele alan firma geliştirdiği proje kapsamında kullanıcıların büyük problem yaşamakta oldukları bu sorunu ortadan kaldırmakta fazlasıyla kararlı.

iphone6_1

Kickstater sitesinin projesini sunan ekip çalışmasını ele alarak başta ekran koruyucu olarak görünen bu uygulama kapsamında model üzerinde yapılacak olan değişimin neticesi olarak iPhone, modeline geri tuşu ilavesi geliyor. Kullanıcıların tercih ettikleri koruyucu panel’in sol alt köşesinde yer alan sanal tuş, kullanıcılar için büyük avantaj sunarak geri tuşu olarak kullanıma sunuluyor. Firma tarafından gerçekleştirilen bu uygulama model üzerinde kapasitif dokunmatik panellerin elektrik ile konumlandırılması sonucunda oluşan devreler sonucunda gerçekleşiyor. Bu sayede akıllı telefon modeli olan iPhone üzerinde de geri tuşu özelliği taşıyarak komutu gerçekleştiriyor. Özel olarak hazırlanan proje suya dayanıklı malzemeden gerçekleştirilmesinin yanı sıra iPhone 6 ve iPhone 6 plus modelleri için özel tasarlanmakta.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.