friendfeed hack
5 sene önce
5 sene önce

FriendFinder Hacklendi

Dünya’nın en kapsamlı arkadaş bulma sitelerinden bir tanesi olan ve tamamen yetişkinlere hitap eden FriendFinder; siber saldırıya uğrayarak; profil sahiplerinin bilgileri ele geçirildi. Bu aşamada da insanların kişisel bilgileri, elektronik posta adresleri, resimleri ve konuşma arşivleri sanal korsanların eline geçerek; internet platformunda yer almaya başlayacağı konusunda da şüpheler artmış durumda yer alıyor.

friendfinder

FriendFinder kullanıcılarının 4 milyonunun müzdarip olduğu bu siber saldırı sonrası; deep web sitelerinde yayınlanma durumunun gerçekleştirildiği öne çıkarıldı. Böylelikle bu şekilde arama motorlarında gerekli aramaların yapılmasıyla ele geçirilemeyecek olan bu tür içerikler; sadece belli bir kesimin ulaşabileceği bir konumda yer alması da kullanıcıların korkularında herhangi bir azalmaya neden olan bir gelişme olarak değerlendirilmiyor.

friendfeed hack

4 milyon kullanıcının mağdur olduğundan dolayı; bu şekilde hukuki işlemlerinin sürecinde platformda yer alana kullanıcıların istediği şekilde yer almayı sürdürdüğü platformda kişisel bilgisayarların önemli bir noktada kendini gösterecek ve bu aşamada önemli bir noktada yer alan ayrıntıların ele geçirilmesinin kişisel yaşam tarzına yapılan bir müdahale olarak görüyor.

hack

Kişisel bilgilerin yer verildiği bu tür siber saldırılardan müzdarip olan kişilerin de Adult FriendFinder kullanımını sonlandırdığından dolayı, kullanıcı sayılarında da belli oranda bir düşüş yaşanacağı gelen bilgiler arasında yer aldığını belirten site yöneticileri, yenden kullanıcıların güvenini sağlamak amacıyla daha aktif bir konumda çalışmaya başlayacaklarını ifade ettiler.

 

Paylaşın

En Çok Okunanlar
  En İyi Forum Scriptleri, vBulletin
  62.090

  En İyi Forum Yazılımları

  android-tarayici-yonlendirme-sorunu
  15.375

  Android Tarayıcı Yönlendirme Hatası ve Çözümü

  2015_universite_kayitlari
  13.788

  Üniversiteye Kayıt Süreci ve Yapılması Gerekenler

  2016_lys_ygs_hazırlanacaklara_oneriler_taktikler
  10.733

  2016 YGS ve LYS Maratonuna Hazırlanacak Kişilere Taktikler

  Web Siteniz için Android Uygulaması Nasıl Yapılır
  8.261

  Web Siteniz için Android Uygulaması Nasıl Yapılır?

  Galatasaray_Universitesi
  7.370

  Galatasaray Üniversitesi Hakkında Bilgiler