FriendFinder Hacklendi

İnternet
friendfeed hack

Dünya’nın en kapsamlı arkadaş bulma sitelerinden bir tanesi olan ve tamamen yetişkinlere hitap eden FriendFinder; siber saldırıya uğrayarak; profil sahiplerinin bilgileri ele geçirildi. Bu aşamada da insanların kişisel bilgileri, elektronik posta adresleri, resimleri ve konuşma arşivleri sanal korsanların eline geçerek; internet platformunda yer almaya başlayacağı konusunda da şüpheler artmış durumda yer alıyor.

friendfinder

FriendFinder kullanıcılarının 4 milyonunun müzdarip olduğu bu siber saldırı sonrası; deep web sitelerinde yayınlanma durumunun gerçekleştirildiği öne çıkarıldı. Böylelikle bu şekilde arama motorlarında gerekli aramaların yapılmasıyla ele geçirilemeyecek olan bu tür içerikler; sadece belli bir kesimin ulaşabileceği bir konumda yer alması da kullanıcıların korkularında herhangi bir azalmaya neden olan bir gelişme olarak değerlendirilmiyor.

friendfeed hack

4 milyon kullanıcının mağdur olduğundan dolayı; bu şekilde hukuki işlemlerinin sürecinde platformda yer alana kullanıcıların istediği şekilde yer almayı sürdürdüğü platformda kişisel bilgisayarların önemli bir noktada kendini gösterecek ve bu aşamada önemli bir noktada yer alan ayrıntıların ele geçirilmesinin kişisel yaşam tarzına yapılan bir müdahale olarak görüyor.

hack

Kişisel bilgilerin yer verildiği bu tür siber saldırılardan müzdarip olan kişilerin de Adult FriendFinder kullanımını sonlandırdığından dolayı, kullanıcı sayılarında da belli oranda bir düşüş yaşanacağı gelen bilgiler arasında yer aldığını belirten site yöneticileri, yenden kullanıcıların güvenini sağlamak amacıyla daha aktif bir konumda çalışmaya başlayacaklarını ifade ettiler.

 


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.