iPhone Pil Yüzdesi Nasıl Açılır?

Mobil

Ekran köşesinde bulunan ve batarya gücünüzü gösteren göstergeler bazen işinizi kolaylaştırmak yerine zorlaştırır. Yüzdelik ifadeyle gösterilmediğinde kalan gücü tahmin etmeniz gerekir ve bu durum yanılmanız halinde sizi zora sokabilir. Telefon modellerine göre de bu işlemi yapmak farklılık gösterir. iPhone pil yüzdesi nasıl açılır? sorusunun cevabı ise oldukça pratiktir.

iPhone Telefonlarda Pil Yüzdesi Açma

Öncelikle ayarlarınızı kontrol etmeden telefonunuzun en son sürümü kullandığınızdan emin olmanız gerekir. Ardından durum çubuğunda pi yüzdesini görmek için yapılacak işlem basamaklarına geçebilirsiniz. Ayarlar sekmesine geliniz. Pil seçeneğine dokunun. Açılan ekranda pil yüzdesi ayarlarından aktif hale getirebilirsiniz. Düşük Güç Modu’nu açtığınızda pil yüzdesi her durumda çubukta görünecektir.

İPhone X’e sahip olanlar için ise pil yüzdesi denetim merkezinden açılacaktır. Parmağınızı telefonun sağ köşesinden aşağıya doğru kaydırmanızla birlikte ekran açılacaktır. İphone Touch’ta ise pil yüzdesiyle alakalı işlem yapmanıza olanak sağlayacak bir menü yoktur.

Düşük Güç Modu Nedir?

iPhone telefonunuzdan pil yüzdesini görebilmek için düşük güç modunda telefon kullanmanız gereklidir. Bunun sebebi telefonunuzun bu özellik aktif edildiğinde ekstradan güç harcamasını engellemektir. Düşük güç modunu açmak için ise yine ayarlar sekmesini seçmelisiniz. Ardından pil yazısına dokunmanızla birlikte düşük güç moduna ulaşabilirsiniz. Eğer düşük güç modunu telefonunuzda bu menü üzerinden bulamadıysanız ayarlar sekmesindeki denetim merkezini kontrol etmelisiniz. Buradan denetimleri özelleştir bölümüne geliniz. Sonrasında düşük güç modunu seçerek denetim merkezinize ekleyiniz.

Bu şekilde telefon kullanmanız şarj ihtiyacı hissetmeden daha uzun süre kullanım keyfi elde etmenize olanak sağlayacaktır. Bazı uygulamalar için telefonuzun bu moddan çıkarılması gerektiğinde aynı menü üzerinden kapatıp, uygulamayla işiniz bittikten sonra tekrar kolay bir şekilde açabilirsiniz.Comments

  1. O kadar çok androis telefon kullandımki daha yeni Iphone alma şansım oldu çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.