Instagramda Takipçi Kazanma Yolları Nelerdir?

Sosyal Medya

Instagram, bu son zamanlarda çok büyük ilerlemeler kaydetti. Instagram oldukça popüler olan bir sosyal paylaşım ağı olmaya başardı. Sosyal medya alanları arasındaki yerine ise her an daha da sağlamlaştırmakta. Popüler Sosyal medya ağlarını biz insanlar sürekli olarak sevdik, onlara fazla ilgi gösterdik. Ve bu işin açıkçası nedeni içerisinde çok farklı şeylerin olmasından kaynaklıdır. İlgi çekici paylaşımlar, güldürü, eğlence, gerektiğinde ise yardımlaşma, sürekli iletişim. Bunlar bizi kendisine çeken bazı elementlerdir.

Peki, İnstagramda nasıl takipçi kazanırım?

Yapmanız gereken ilk şey İnstagram ağında popüler yani fenomen olan kişilerin hesaplarını inceleyin. Paylaştıkları içeriklerden bir şeyler öğrenin, kendinize ders çıkartın. Instagramı ilk kurulduğundan beri kullanmanıza gerek yok. Takip ettiğiniz kişilerin yaptığının aynısını yapmaktan kaçının. Onları çok iyi takip edin ama taklit etmeyin, daha farklı içerikler üretin. Dikkatler üzerinize çekilsin. Bildiğiniz üzere İnstagramda Hashtag kullanımı mevcut. Takip ettiğiniz kişiler bir şey paylaştıklarında hangi etiketleri ( Hashtag ) kullanarak atıyorlar detaylıca inceleyin.

Bunun Farklı Yolları Yok mu?

Elbette ki var. Örneğin Facebook ve Twitter ağlarında takipçi arttırma hileleri mevcut. Aynı zamanda İnstagramda da bu tür hileler mevcut. Googledan arattırdığınızda önünüze bir sürü hile gelmektedir. Bu tarz hileler ile isterseniz Takipçi arttırır, Beğeni kasar, Yorum attırabilmeniz mümkün. Ama unutmayın ki bu tür işlemleri, programları vs. kullanırken çok dikkatli olun. Güvenilir siteler bulma arayışına girin. Her siteden beğeni, takipçi gibi hileler yapmayın. Hem hesabınız kapatılabilir hem de dikkat çekeyim derken hiç dikkat çekmeye de bilirsiniz ayrıca kalıcılık garantisi kesinlikle yoktur. O yüzden tavsiye etmeyeceğimiz işlemlerdir.

Bunun yerine biraz farklı ve ilgi çekecek içerikler üreterek, biraz da reklam vererek kolaylıkla takipçi sayınızı artırabilirsiniz. Instagramda reklam vermeyi bilmiyorsanız eğer şu yazımıza bakabilirsiniz: Instagram’da Reklam

Yayınlama 

Tek reklam yolu Instagram değildir. İlgili gönderilerin altına da yorum atarak kitlelere ulaşabilirsiniz.

 


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.