facebook
3 sene önce
3 sene önce

Facebook Toplu Mesaj Silme

Facebook’un çıkışını yaptığı günden beri insanların merak ettiği konulardan biri olan toplu mesajlar ve toplu mesaj silme işlemi hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Facebook toplu mesaj nasıl silinir? Toplu mesaj silmek için uygulama veya eklenti gerekir mi? Hazırladığımız rehberde bu soruların cevaplarını vereceğiz.

Facebook Mobil Uygulamasında Toplu Mesaj Nasıl Silinir?

Facebook üzerinden aldığınız mesajları Messenger uygulaması üzerinden toplu bir şekilde silemezsiniz. Facebook mesajlarını toplu silme işlemini gerçekleştirebilmek için bir bilgisayar üzerinden tarayıcı kullanarak Facebook’a giriş yapmalısınız. Tarayıcı üzerinden mesajlarınızı toplu bir şekilde silebilirsiniz. Bilgisayar üzerinde mesajlarınızı sildiğinizde akıllı telefonunuzda da mesajlar silinmiş olacaktır.

Facebook Toplu Mesaj Silme Kodu Var Mı?

Facebook toplu mesaj silme kodu mevcuttur, fakat bunların çalışacağının garantisi yoktur. Facebook mesajlarını silmeniz için hazırlanmış olan bu kodları farklı platformlar üzerinde bulabilir ve kullanabilirsiniz.

Facebook Toplu Mesaj Nasıl Silinir?

Facebook mesajlarını silmeniz için hazırlanmış Google Chrome eklentileri bulunur. Mesajlarınızı teker teker silmek yerine, tek seferde tümünü silme işlemini bu uygulamalar sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Bu işlemi gerçekleştirebilen farklı eklentiler mevcut ancak Celilcan adındaki Facebook toplu mesaj silme eklentisi problemsiz bir şekilde çalıştığı için sizlere de bunu öneriyoruz. Celilcan eklentisi dışında deneyebileceğiniz eklentiler;

Messenger Cleaner
Messenger Message Cleaner
Facebook – Delete all messages
Delete all messages for Facebook

Listelediğimiz eklentilerin hepsi aynı şekilde kullanılıyor. Bu eklentilerle Facebook mesajlarınızı nasıl tek seferde sileceğinizi bir sonraki başlıkta görebilirsiniz.

Facebook Toplu Mesaj Silme – Adım Adım Anlatım

İlk olarak Facebook mesajlar kısmına girin. Facebook gelen kutunuzdayken tarayıcının sağ köşesindeki üst üste duran üç noktaya tıklayın. Buraya tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan listede “Uzantılar” bölümünü bulun ve tıklayın. Uzantılar sayfasında “Facebook delete all messages” eklentisini aratın, bulduktan sonra “Chrome’a Ekle” yazısına tıklayın. Tarayıcıya ekledikten sonra uzantıyı sayfanıza eklemeniz gerekiyor.

Facebook sayfasındayken “Uzantı sayfaya eklensin mi?” diye sorulacak, onayladıktan sonra uzantı sayfanıza da eklenecek.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra “https://www.facebook.com/delmessages” sayfasına giriş yapın ve “Uygulamayı Kullan” seçeneğine tıklayın.

Tarayıcıya eklenmiş olan tüm uzantılar sembolleriyle birlikte Google Chrome’un sağ üst tarafındaki barda listelenmiş olacaktır. Bu kısımda FaceBook Messenger işaretine sahip olan ikona tıklayın ve eklentiyi aktif edin. Bunun ardından karşınıza çıkan sayfada tüm mesajların silinmesini onaylayın. Sayfada göreceğiniz “Begin Deletion” seçeneğine tıklayarak tüm mesajlarınızı tek seferde silebilirsiniz.

Paylaşın

En Çok Okunanlar
  En İyi Forum Scriptleri, vBulletin
  180.423

  En İyi Forum Yazılımları

  2015_universite_kayitlari
  22.229

  Üniversiteye Kayıt Süreci ve Yapılması Gerekenler

  android-tarayici-yonlendirme-sorunu
  16.232

  Android Tarayıcı Yönlendirme Hatası ve Çözümü

  image
  14.087

  Akıllı Saatlere Format Atma

  2016_lys_ygs_hazırlanacaklara_oneriler_taktikler
  11.035

  2016 YGS ve LYS Maratonuna Hazırlanacak Kişilere Taktikler

  Web Siteniz için Android Uygulaması Nasıl Yapılır
  9.888

  Web Siteniz için Android Uygulaması Nasıl Yapılır?