Facebook Toplu Mesaj Silme

Sosyal Medya
facebook

Facebook’un çıkışını yaptığı günden beri insanların merak ettiği konulardan biri olan toplu mesajlar ve toplu mesaj silme işlemi hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Facebook toplu mesaj nasıl silinir? Toplu mesaj silmek için uygulama veya eklenti gerekir mi? Hazırladığımız rehberde bu soruların cevaplarını vereceğiz.

Facebook Mobil Uygulamasında Toplu Mesaj Nasıl Silinir?

Facebook üzerinden aldığınız mesajları Messenger uygulaması üzerinden toplu bir şekilde silemezsiniz. Facebook mesajlarını toplu silme işlemini gerçekleştirebilmek için bir bilgisayar üzerinden tarayıcı kullanarak Facebook’a giriş yapmalısınız. Tarayıcı üzerinden mesajlarınızı toplu bir şekilde silebilirsiniz. Bilgisayar üzerinde mesajlarınızı sildiğinizde akıllı telefonunuzda da mesajlar silinmiş olacaktır.

Facebook Toplu Mesaj Silme Kodu Var Mı?

Facebook toplu mesaj silme kodu mevcuttur, fakat bunların çalışacağının garantisi yoktur. Facebook mesajlarını silmeniz için hazırlanmış olan bu kodları farklı platformlar üzerinde bulabilir ve kullanabilirsiniz.

Facebook Toplu Mesaj Nasıl Silinir?

Facebook mesajlarını silmeniz için hazırlanmış Google Chrome eklentileri bulunur. Mesajlarınızı teker teker silmek yerine, tek seferde tümünü silme işlemini bu uygulamalar sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Bu işlemi gerçekleştirebilen farklı eklentiler mevcut ancak Celilcan adındaki Facebook toplu mesaj silme eklentisi problemsiz bir şekilde çalıştığı için sizlere de bunu öneriyoruz. Celilcan eklentisi dışında deneyebileceğiniz eklentiler;

Messenger Cleaner
Messenger Message Cleaner
Facebook – Delete all messages
Delete all messages for Facebook

Listelediğimiz eklentilerin hepsi aynı şekilde kullanılıyor. Bu eklentilerle Facebook mesajlarınızı nasıl tek seferde sileceğinizi bir sonraki başlıkta görebilirsiniz.

Facebook Toplu Mesaj Silme – Adım Adım Anlatım

İlk olarak Facebook mesajlar kısmına girin. Facebook gelen kutunuzdayken tarayıcının sağ köşesindeki üst üste duran üç noktaya tıklayın. Buraya tıkladığınızda karşınıza çıkacak olan listede “Uzantılar” bölümünü bulun ve tıklayın. Uzantılar sayfasında “Facebook delete all messages” eklentisini aratın, bulduktan sonra “Chrome’a Ekle” yazısına tıklayın. Tarayıcıya ekledikten sonra uzantıyı sayfanıza eklemeniz gerekiyor.

Facebook sayfasındayken “Uzantı sayfaya eklensin mi?” diye sorulacak, onayladıktan sonra uzantı sayfanıza da eklenecek.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra “https://www.facebook.com/delmessages” sayfasına giriş yapın ve “Uygulamayı Kullan” seçeneğine tıklayın.

Tarayıcıya eklenmiş olan tüm uzantılar sembolleriyle birlikte Google Chrome’un sağ üst tarafındaki barda listelenmiş olacaktır. Bu kısımda FaceBook Messenger işaretine sahip olan ikona tıklayın ve eklentiyi aktif edin. Bunun ardından karşınıza çıkan sayfada tüm mesajların silinmesini onaylayın. Sayfada göreceğiniz “Begin Deletion” seçeneğine tıklayarak tüm mesajlarınızı tek seferde silebilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.