Fifa ve NBA 2016 Android’e Geldi!

Mobil, Teknoloji
fifa 2016

2016 yılının gelişinden önce, Android ve PC tabanlı oyunlar gelmeye başladı. Özellikle spor kategorisindeki oyunların rekabet alanında alıp başını gittiğini düşünürsek pek çok firma oyunlarını, rakip firmalardan önce yayınlamaya ve elbette daha iyi olmasına uğraşmaktalar. PC  ve oyun konsolları tarafında bu rekabetin epey zamandır devam ettiğini düşünürsek, mobil tarafına bunlara nazaran daha yakın zamanda başladığını söylememiz mümkün. Android tarafında yapılan geliştirmeler ve sistem güncellemeleri en yeni oyunları en yüksek standartlarda -mobilde değilmişsiniz hissiyatı ile- oynamanıza olanak sağlıyor. Son zamanlarda gelen ve gelecek tüm oyunların bu sebepten yüksek bir grafik değerine sahip olması da beklenen durumlardan bir tanesi. Şu ana kadar yayınlanan en yeni ve en iyi 2 oyun Electronic Arts ve 2K Games Inc. tarafından geldi. Biri herkesin bildiği gibi Android tarafına 2014’ten beri gelen ve oynanan FIFA serisi; bir diğeri ise Android tarafına 2015 yılından beri gelen ve oynanan NBA serisi. Bakalım, bu yıl PES vs. FIFA rekabeti Android tarafında da yaşanabilecek mi? FIFA 2016 Android sürümü ile yapılan güncelleştirmeler göz kamaştırıcı, PES Android sürümü için ise henüz haber yok. Bu sebepten ilk incelememizi FIFA 2016 Android oyununa ayırdık.

FIFA 2016 Android

Pek çok otoritenin tercih ettiği Fifa serisinin 2016 versiyonu da Android tarafında yayınlandı. Fifa, yıllardan beri süregelen kalitesini bu oyunda da konuşturmuş ve karşımıza geçtiğimiz senenin oyunundan biraz daha kaliteli, biraz daha oynanabilir ve bir tık daha ileri bir oyun yaratmayı başarmış. Henüz pek çok Android kullanıcısının tanışmadığı Fifa 2016, stabilite sorunları yaşadığı şu günlerde yerini bir önceki sürüme bırakmış olsa da gelecek olan güncellemeler Fifa 2016 Android sürümünün iyileşmesine katkı sağlayacaktır. Elbette bu söylediklerimiz yüksek segmentteki telefonlar için geçerli değil. Yüksek segmentteki telefon ve tabletler için harika bir oyun olan Fifa 2016’yı Google Play Store aracılığı ile ücretsiz bir şekilde indirmeniz mümkün.

fifa 2016

İyileştirilmiş grafikleri, iyileştirilmiş spiker sunumları, ses kontrolleri ve yepyeni bir özellik olan spesifik oyuncu sevinçlerini de kendi altyapısına ekleyen Fifa 2016 Android oyunu, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bir “ultimate team” kompozisyonu oluşturmanızı sağlıyor. Yani, yıldızlardan oluşan kendi takımınızı ve kendi teknik adamınızı bulup, kendi takımınızla üst sıralara ve yükseklere çıkabiliyor, kupalar kazanabiliyor, oyuncularınızı alıp satabiliyor ve daha pek çok şeyi “kendiniz” uygulayabiliyorsunuz.

fifa 2016

Oyunun kontrolleri olabildiğince kolay ve dilerseniz dokunmatik bir şekilde butonlar olmadan, dilerseniz butonlarla oyuncularınızı yönlendirebiliyorsunuz. Geniş ekranlı akıllı telefon ve tabletler için çok daha uygun olan oyunu butonlarla oynamak çok daha eğlenceli olabiliyor. Yine de denemek isterseniz, dokunarak oynamak biraz zorlasa da zamanla alışıyorsunuz. Pek çok yeniliğin, pek çok güncellemenin olduğu oyunu anlatmak, olabildiğince güç ancak oynamak oldukça kolay ve eğlenceli. Biz de, bu anlatımımızı burada bitirerek, önceki seriden çok daha iyi bir oyun olduğunu belirtiyor ve kısa zamanda oyunu geniş ekranlı bir telefonda yahut tablette oynayabilmenizi diliyoruz.

 

NBA 2K16 Android

NBA 2K serisi, yıllardan beri basketbola özlem duyanlar için Android tarafına geçtiğimiz yıllarda sunuldu. Bundan birkaç yıl önce oyun konsollarında bile maalesef adam gibi bir basketbol oyunu yokken 2K Games Inc. bu sorunu kökten çözümünü bularak halletti ve 2K serisini oyun hayatımıza sundu. Oyun konsolları ve bilgisayarda oynamanın farkı sadece geniş ekran çözünürlüğü olan NBA 2K16 Android sürümünü, diğerleri ile aynı kalitede oynamanız mümkün. Basketbol severler için inanılmaz bir hizmet olan bu oyunu da Google Play Store tarafında ücreti dahilinde indirebilir ve basketbol zevkinizi beş kat arttırabilirsiniz. Elbette, geçtiğimiz sürümün hatalarına karşılık 2k16 sürümünde yapılmış pek çok güncelleme ile oyun daha stabil ve oynamaya elverişli bir hâl almış durumda. Ancak yine de bunu da geniş ekranlı cihaz yahut tabletlerde oynamanızı temenni ediyoruz. Zira, bu oyunun da kontrol butonları küçük ekranlı telefonlarda can sıkar hale gelebiliyor.

nba 2k16

Fifa 2016 serisi gibi bir ultimate team kompozisyonu bulunmayan ancak epey keyifli vakit geçirebileceğiniz oyunun Android Play Store üzerindeki fiyatı 23,44 TL’ye ulaşmış durumda. Şimdi satın almak istemezseniz, belli başlı Android Play Store indirimleri bekleyebilir ve bu tür pahalı oyunları daha ucuza getirebilirsiniz. Ancak, değer mi derseniz; değer diyeceğimiz bir oyun olmuş NBA 2K16. Verilen paraya kıyıp alınacak zevke bakmak isteyenler için, ücreti şu an verilebilir. Bir de hatırlatmak gerekir ki oyunda haberini önceden aldığımız “BlackTop” modu gelmiş. 1 vs 1 yahut 2 vs 2 gibi basketbol sokak müsabakalarını sevenler için tasarlanmış bu modda siz de sahada değil, sokakta basketbol oynayabilir ve tek pota altında hünerlerinizi sergileyebilirsiniz. Basketbolun sokak ruhu olduğunu hissettirmek isteyen 2K Games Inc. bu mod ile gönüllere taht kurar mı, bilemiyoruz ancak güzel yeniliklere gittiği aşikâr.

nba 2k16 blacktop mode

Akıllı cihazınız üzerinde iyi zaman geçirmek için Fifa 2016 Android sürümünü ücretsiz indirebilir, NBA 2K16 serisini ise cüzi bir miktara satın alabilirsiniz.

Fifa 2016 Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ea.gp.fifaworld&hl=tr

NBA 2K16 Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.t2ksports.nba2k16android


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.