En İyi 5 Ücretsiz Web Hosting – Sitenizi Kurmanın Vakti Geldi

Webmaster
ücretsiz web hosting

Yeni bir internet sitesi kurmak istiyor fakat yeterli bütçeyi bir türlü toparlayamıyorsanız veya bu sitenin geleceği hakkında henüz görüş yapmak ve yeterince ilgiyi gösterip gösteremeyeceğini bilmiyor, bu nedenle paranızın boşa gitmesinden korkuyorsanız ücretsiz web hosting hizmetleri arasından bir tercih yapabilirsiniz.

Günümüzde paranın ne kadar değerli bir şey olduğundan bahsetmeye gerek yok bu nedenle her zaman ücretsiz hizmetler kullanıcıların dikkatini çeker ve bunlardan yararlanmak ister. Onlarca ücretsiz web hosting sağlayıcısı arasından sizlerle paylaşacağımız 5 site alanında en başarılı ve güvenilir adreslerden birisi diyebiliriz.

En İyi 5 Ücretsiz Web Hosting

  • 000Webhost

Kuşkusuz ücretsiz web hosting araması yaptıysanız karşınıza ilk çıkacak sitelerden biridir. Oldukça uzun bir geçmişi bulunan ve milyonlarca insana ücretsiz hosting hizmeti sağlamayı başarmış olan 000Webhost sayesinde  hayalinizde yatan bir internet sitesi için ilk adımı atabilirsiniz.

Oldukça hızlı ve kullanım konusunda başarılı öğretici içerikler bulunuyor.

  • 5GBFree

Sadeliğin ön plana alındığı bir ücretsiz hosting sağlayıcısıdır. 5GBFree sayesinde 140’ı aşkın otomatik yükleme işlemini gerçekleştirmek sizin elinizde. Ayrıca popüler cPanel yönetim paneliyle birlikte geldiğini söylemeden geçmek istemiyoruz. 5GBFree sayesinde ücretsiz bir WordPress web sitesine sahip olabileceğiniz gibi alternatif birçok harika projenizi hayata geçirmek sizin elinizde.

Kullanım kolaylığı ve kaynak kullanım esnekliğiyle dikkat çekmeyi başarıyor.

  • FreeHosting.com

Eğer bu internet sitesini geçmişte ziyaret ettiyseniz bugün yeniden girerseniz tanıyamayabilirsiniz. Büyük bir görünüm güncellemesi alan sistem, cPanel kullanan oldukça verimli bir ücretsiz web hosting hizmeti sunuyor. FreeHosting.com un kullanıcılara sunduğu tek özellik hosting hizmeti değil. Bunun yanı sıra bulut yedeklemeleri, FTP ve DNS barındırmanın yanı sıra ücretli özellikler gibi birçok gelişmiş özelliği beraberinde getiriyor.

10 GB Disk, 250 GB trafik sunarak ücretsiz hizmetine oldukça geniş bir kaynak ayırıyor.

  • AwardSpace

WebFreeHosting, Atspace gibi isimleriyle de bilinen AwardSpace aslında German AttractSoft isimli şirkete ait bir proje. Şirket farklı isimler altında kullanıcılara sunduğu bu ücretsiz web hosting hizmetini bir üst seviyeye çıkarmayı başarmışa benziyor. Küçük bir kişisel web sitesi ya da blog kurmayı planlıyorsanız sizler için ideal bir seçenek. 1 GB web alanı ve 5 GB bant genişliği sunuyor.

Otomatik yükleme araçları oldukça gelişmiş bir sistemdir.

  • FreeHostia

Ücretsiz olarak sunulmuş bir bulut sistemi olmasına rağmen elbette bazı kaynak sınırları dahilinde kullanıcılara hizmet veriyor. FreeHostia 250 MB disk alanı ve 6 GB bant genişliğinin yanı sıra dosya başına maksimum 500 kb limiti bulunuyor. Kaynaklar ele alındığında oldukça sınırlayıcı görünüyor fakat kalitesini tartışmaya gerek olduğunu düşünmüyorum.

5 alan adına kadar ücretsiz barındırma fırsatı.

Ücretsiz Hosting Tavsiyesi

Sizlerle 5 adet ücretsiz hosting sağlayıcısını paylaşarak sunmuş oldukları hizmetler hakkında kısaca bilgi aktarmaya çalıştık. Bu bilgiler doğrultusunda bizim tavsiyemiz 000Webhosting’den yana olacaktır. Uzun yıllardır bu hizmeti veriyor oluşu, güvenilir ve gelişmiş bir alt yapısının yanı sıra kaliteli sunucuları sayesinde kullanıcıları memnun etmeyi başarıyor.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.