Dizel Araçların Motor Ömrü Ne Kadardır?

Genel

Dizel araç almak ve bunun ömürlük olmasını isteyen vatandaşlar dizel araçların ömrü ne kadardır merak etmekteler. Yazımızda da dizel araçların motor ömrü hakkında bilgiler sunduk.

Dizel araçların motorları benzinli araçların motorlarına göre daha uzun ömürlüdür. Fakat hem kullanım hem de bakım olarak daha dikkatli olmak gerekir. Yoksa dizel motor ömrü daha azalır ve maliyetli hale gelmiş olur.  Dizel araçların motorları iyi kullanıldıkları takdirde sorunsuz olarak 300 – 400 bin km yol yapabilmektedirler. Bu yol miktarı ağır vasıtalarda 1 milyon kilometreye kadar çıkmaktadır.

İkinci el dizel araç satın alacaksak muhakkak servis kartlarını kontrol etmek gerekir. Çünkü serviste bakımları zamanında ve eksiksiz yapılıp yapılmadığı kontrol edilmelidir. Aksi takdirde ileride çeşitli sorunlar yaşanabilir.  Ağır vasıtaların yanı sıra hafif ticari araçlarda da dizel motor tercih edilir.  Bunun nedeni uzun kilometre kat edilmesi ve daha ekonomik olmasıdır.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.