Büyük Dosya Göndermek için 5 Ücretsiz Uygulama

Genel
büyük dosya göndermek

Acilen birisi veya bir kuruma dosya göndermeniz mi gerekiyor? Bu gibi durumlar çoğu zaman kullanıcıların başını ağrıtan ve nasıl yapacağı konusunda bir fikir yürütemediği durumların ortaya çıkmasına sebep olabiliyor. Büyük dosya göndermek istiyor fakat nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız birazdan sizlerle paylaşacağımız sistemler sayesinde büyük dosyaları gönderirken bir problem yaşamayacaksınız.

Tamamen ücretsiz bir şekilde internet bağlantınız ile dosya gönderimi sağlamanıza imkan tanır.

Büyük Dosya Göndermek

Zaman zaman şirketler arası veri alışverişleri sırasında bilgi aktarımı sağlanabilmesi için aktarılması gereken dosyaların boyutları oldukça yüksek olabiliyor. Bu gibi durumlarda büyük dosya göndermek zorunlu bir işlem olduğu için bu dosya boyutlarını yüklemenize imkan tanıyan sistem sayısı ise sınırlı sayıdadır. Bu tarz işlemleriniz için kuşkusuz birçoğunuzun bildiği WeTransfer listenin başını çekiyor fakat biz sizlere bu siteyi değil de alternatif, daha az bilinen ve ihtiyacınızı giderebileceğini düşündüğümüz siteleri paylaşarak oluşturacağız.

WeTransfer’e Alternatif Siteler

Bilgisayarınız, mobil cihazlar ya da tabletleriniz üzerinden dosya gönderimi sağlayabileceğiniz ve WeTransfer’e alternatif ücretsiz ve kaliteli siteler aşağıda sizler için listelenmiş durumda.

Firefox Send: Kişiye Özel Dosya Paylaşımı, 24 Saat İçerisinde Dosya Kaldırılır

Özel verilerinizin herhangi bir sunucu veya aracı platform üzerinde barındırılması sizin için risk oluşturuyorsa Firefox Send sizin için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Verilerinin güvenliğini sağlamak isteyen kişiler için oluşturulmuş basit ve hızlı bir dosya paylaşım sitesidir. Siteye giriş yaparak dosyanızı yükleyin, yükleme işlemi sonrasında benzersiz ve şifreli bağlantınızı arkadaşlarınızla paylaşın. Yükleme işlemi ardından 24 saat içerisinde dosyanız ortadan kaybolacaktır.

Ayrıca masaüstü ya da mobil cihazlar üzerinden rahatlıkla kullanabilirsiniz. Diğer platformlara göre daha güvenli olmasının sebebi ise bizzat Mozilla Firefox kullanıcıları tarafından geliştirilmiş olan ve tamamen gizlilik ve güvenlik üzerine kurulmasından dolayı. Ayrıca Firefox Send kullanabilmeniz için Firefox tarayıcısı ya da üyeliği oluşturmanıza gerek yok.

NoFile.io: Önizleme İmkanı ve Şifreleme Şansı

Firefox Send’e benzer bir şekilde dosyanızı yüklemeniz ardından NoFile ekstra özellikler sunar. İndirme öncesinde yüklenen dosyalar önizleme özelliği sayesinde göz atmak mümkün. Bu önizleme özelliği resim ve videolar için oldukça kullanışlı bir özellik. Ayrıca tüm işlemler sırasında dosyalarınız şifrelenir bu durum ekstra bir güvenlik sağlar.

FileRoom.io: Aynı İnternete Bağlı Kullanıcılar Arasında Paylaşım

FileRoom sayesinde aynı internet bağlantısına sahip yani aynı modem (Wi-Fi) üzerinde bağlantı sağlayan kullanıcılar arasında paylaşım imkanı tanıyor. Bu daha çok oda içi veri transferlerinizde kullanabileceğiniz bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. FileRoom ile büyük dosya göndermek oldukça basit ve hızlı gerçekleştirilebilir.

Fastest.Fish: Yüklenmesini Beklemeden Anlık Aktarım

Birçok dosya paylaşım servisi öncesinde dosyayı sizin karşı sunucuya yüklemenizi, yükleme sonrasında indirecek kişiye aktarılmasını sağlar. Fakat Fastest.Fish, gönderen ve indiren kullanıcılar arasında bağlantı kuran bir teknolojiye sahiptir. Bu sayede yükleme ve indirme işlemleri eş zamanlı olarak gerçekleştirilebilir.

Fastest Fish kullanabilmek için her iki kullanıcının da Google Chrome kullanması daha sağlıklı bir sonuç verir. Ayrıca gönderen ve alıcının eş zamanlı olarak çevrimiçi konumda bekliyor olması gerekmektedir.

Son olarak kullanabileceğiniz bir diğer internet sitesi ise Instant.io. Bu sistem sayesinde Firefox Send güvenliği ve Fastest Fish benzeri bir sistemle dosya paylaşımı gerçekleştirebilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.