Apple İphone Patladı

Genel, Teknoloji
apple

Teknolojinin dev firmaları yeni model girişimlerine hızla devam ederken fazlasıyla yaşanan sorunların başında yer alan akıllı telefon modellerinde bu sefer farklı bir problem çıktı.  Teknoloji’nin gelişmesi ile birlikte yer alan yeni nesil akıllı telefon modeli Apple iPhone, bu sefer kullanıcını yaraladı.

iPhone

 

 

Şarj esnasında yaşanılan problem kapsamında iPhone yeni nesil akıllı cep telefonu akıl almaz bir şekilde patlama yaşayarak kullanıcısını ağır derecede yaraladı. Gece yarısı cep telefonu şarja taktıktan sonra uykuya dalan Kanadalı genç şiddetli patlama sonucu uyandı.

apple

 

Akıllı telefon modelinin şarj esnasında patlaması sonucunda genç ciddi yaralar alarak hastahaneye kaldırıldı. Alınan kayıtlara göre yer alan patlamanın nedeni ve modeli açıklanmayan Apple iPhone akıllı telefon modeli oldu. Apple, kullanıcılarına özel yaptığı açıklamalar dahilinde yeni nesil akıllı cep telefonlarında çakma şarj aletlerinin kullanılmaması gerektiğini, kullanılan çakma aksesuarlar dahilinde yer alan ürünlerin kullanıcılara ve yeni nesil modelleri üzerinde zarara yol açarak ciddi oranda yaralanmalara, kazalara ve ölümlere sebep olabileceğini belirtti.

 

 

iphone

Kullanıcıların dikkat etmeleri gereken konuların en başında yer alan orijinal aksesuar ve şarj aletleri kullanıcıya zarar vermediği gibi akıllı son teknoloji ürünler üzerinde de bir olumsuzluk sebebi olmuyor. Apple, kullanıcılarının orijinal parça kullanımına dikkat etmesi için orijinal şarj aletleri olmayan kullanıcılarına orijinal şarj aleti dağıtarak örnek bir davranışta bulunmuştu.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.