Dünya emoji günü
3 sene önce
3 sene önce

Apple Dünya Emoji Günü Kutlamasına Başladı

Yıl içerisinde kutlanabilecek onlarca gün insanlara yeterli gelmemiş olacak ki “Dünya Emoji Günü” adında bir gün bile var. Apple, dünya emoji günü için hazırlıklarını tamamlamışa benziyor. Apple, bu yıl birbirinden renkli ve dikkat çekici emojiler ile birlikte Dünya Emoji Günü’nü kutlamak için hazırlanıyor.

Anneler, Babalar, Öğretmenler ve Sevgililer günü gibi birçok özel günün ardından akıllı telefonların günümüzde ayrılmaz bir parçamız haline gelmesiyle birlikte kaçınılmaz bir gün olan “Dünya Emoji Günü” ortaya çıktı. Bu yıl Salı gününe denk gelen (17 Temmuz 2018) bu özel gün için Apple 70’e yakın yeni emojisiyle kutlamaları başlattı. Apple tarafından görücüye çıkarılan yeni emojiler içerisinde gri saç, kıvırcık saç, kızıl kafa ve kel kafalı emojiler oldukça dikkat çekiyor. Bu yeni emojilerle farklı saç modelleri klavyemizde yer almaya başlıyor.

Apple Dünya Emoji Günü

Elbette böyle bir günde Apple tarafından yalnızca saç modellerinin öne çıktığı yeni emojiler hayatımıza girmiyor. Marul, mango ve salata gibi birçok yeni emoji klavyemizin bir parçası haline geliyor. Ha yok ben tatlı istiyorum, tatlı hastasıyım diyorsanız bir cupcake ya da özel kek emojileri ile klavyenizi tatlandırma zamanı geldi.

Apple’ın sunmuş olduğu bu yeni emoji paketi ilerleyen dönemlerde kullanılabilir bir hale gelecek. Unicode 11.0 uyumlu bir şekilde kullanılması beklenen emojiler, şirket tarafından sunulan emoji teaser videosunda bir ön izleme görsellerinden ibaret. Ön izlemesi sunulan emojiler içerisinde süper kahramanların yanı sıra nazar tılsımı ve sonsuzluk sembolü gibi oldukça dikkat çeken içeriklerinde yer aldığını belirtmek isteriz. Spora dair birçok yeni sembol, farklı anlamlar taşıyan birçok özel sembol gibi emojilerle klavyenizde yer alan emoji alanı çok daha büyük bir hâl alarak zenginleşecek.

Paylaşın

En Çok Okunanlar
  En İyi Forum Scriptleri, vBulletin
  199.045

  En İyi Forum Yazılımları

  2015_universite_kayitlari
  23.841

  Üniversiteye Kayıt Süreci ve Yapılması Gerekenler

  android-tarayici-yonlendirme-sorunu
  16.294

  Android Tarayıcı Yönlendirme Hatası ve Çözümü

  image
  15.645

  Akıllı Saatlere Format Atma

  2016_lys_ygs_hazırlanacaklara_oneriler_taktikler
  11.059

  2016 YGS ve LYS Maratonuna Hazırlanacak Kişilere Taktikler

  Web Siteniz için Android Uygulaması Nasıl Yapılır
  10.144

  Web Siteniz için Android Uygulaması Nasıl Yapılır?