Apple Dünya Emoji Günü Kutlamasına Başladı

Mobil
Dünya emoji günü

Yıl içerisinde kutlanabilecek onlarca gün insanlara yeterli gelmemiş olacak ki “Dünya Emoji Günü” adında bir gün bile var. Apple, dünya emoji günü için hazırlıklarını tamamlamışa benziyor. Apple, bu yıl birbirinden renkli ve dikkat çekici emojiler ile birlikte Dünya Emoji Günü’nü kutlamak için hazırlanıyor.

Anneler, Babalar, Öğretmenler ve Sevgililer günü gibi birçok özel günün ardından akıllı telefonların günümüzde ayrılmaz bir parçamız haline gelmesiyle birlikte kaçınılmaz bir gün olan “Dünya Emoji Günü” ortaya çıktı. Bu yıl Salı gününe denk gelen (17 Temmuz 2018) bu özel gün için Apple 70’e yakın yeni emojisiyle kutlamaları başlattı. Apple tarafından görücüye çıkarılan yeni emojiler içerisinde gri saç, kıvırcık saç, kızıl kafa ve kel kafalı emojiler oldukça dikkat çekiyor. Bu yeni emojilerle farklı saç modelleri klavyemizde yer almaya başlıyor.

Apple Dünya Emoji Günü

Elbette böyle bir günde Apple tarafından yalnızca saç modellerinin öne çıktığı yeni emojiler hayatımıza girmiyor. Marul, mango ve salata gibi birçok yeni emoji klavyemizin bir parçası haline geliyor. Ha yok ben tatlı istiyorum, tatlı hastasıyım diyorsanız bir cupcake ya da özel kek emojileri ile klavyenizi tatlandırma zamanı geldi.

Apple’ın sunmuş olduğu bu yeni emoji paketi ilerleyen dönemlerde kullanılabilir bir hale gelecek. Unicode 11.0 uyumlu bir şekilde kullanılması beklenen emojiler, şirket tarafından sunulan emoji teaser videosunda bir ön izleme görsellerinden ibaret. Ön izlemesi sunulan emojiler içerisinde süper kahramanların yanı sıra nazar tılsımı ve sonsuzluk sembolü gibi oldukça dikkat çeken içeriklerinde yer aldığını belirtmek isteriz. Spora dair birçok yeni sembol, farklı anlamlar taşıyan birçok özel sembol gibi emojilerle klavyenizde yer alan emoji alanı çok daha büyük bir hâl alarak zenginleşecek.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.