Android Cihazlara Video Nasıl İndirilir?

Mobil
Olmazsa Olmaz Android Uygulamaları

Google’ un sahip olduğu Android sistemde video indirmek isteyebilirsiniz. Facebook, Youtube üzerinde ki birçok videoyu cihazınız da arşivleme yapma ihtiyacı olabilir. Bunun için cihazınız da video indirme işlemini yapmak için bir uygulama olması gerekiyor. TubeMate adı verilen video indirme işlemi gerçekleştiren program APK uzantılı dosya ile kurulabilmektedir. Android 2.3 ve üzeri sürümler de sorunsuz şekilde kuruluyor olsa da bir alt sürümler de APK dosyasına ihtiyaç duyulur. Tubemate programını cihazınıza indirdikten sonra Youtube, Facebook, Vimeo, Dailymotion ve MetaCafe gibi diğer video izleme ve indirme özelliği olan tüm sitelerden videoları cihazınıza indirme olanağı sağlamaktadır.

Tube Mate kurulumunu cihazınıza yaptıktan sonra indirmek istediğiniz videolar parçalara ayrılarak indirilir. Bu yüzden uygulama ayarlarına göz gezdirelim. Öncelikle uygulamayı açıyoruz ve Tercihler sekmesine tıklıyoruz. Burada video indirme hızınızı belirleyebilirsiniz. Hızı belirledikten sonra aynı anda kaç adet video indirmek istediğinizi belirtmek için Tercihler sekmesine geri dönüyorsunuz ve ayarını yapıyorsunuz. İndirmek istediğiniz videoların dosyalamasını yapacağınız klasörü de kendiniz belirliyorsunuz. Terchler kısmından her türlü işlemi yapabilirsiniz. TubeMate uygulaması Android işletim sistemine sahip telefon ve cihazlar da video indirimi sağlar ve depolamanıza yardımcı olur. İndirdiğiniz videoları hafıza kartına aldıysanız daha sonra bilgisayar ya da USB belleğiniz de arşivleyebilirsiniz.

Youtube, Facebook ve Vimeo gibi video arşivi geniş olan web sitelerinden rahatlıkla Android cihazlara video indirimini yapmanıza olanak sağlar. Uygulamanın doğru bir şekilde çalışabilmesi için uygulamayı kurmak istediğiniz de APK dosyası ile kurulum yaptığınız da herhangi bir sorun ile karşılaşmazsınız. Uygulama kullanmadan Facebook videolarını indirmek için, Facebook mobil sitesinden giriş yaparak da video indirme işlemini başlatabilirsiniz. Fakat cihazlarınız için TubeMate uygulamasını kullanmanız da fayda var. Yukarıda tercihler kısmında indirme hızınızı ayarladığınız da eğer internet hızınız yavaş ise bu seçeneğin değiştirilmesini tavsiye etmiyoruz. İnternet hızınız maksimum da ise indirme hızınız da değişiklik yapabilirsiniz. Videolar cihazınıza daha hızlı inecektir. Ayrıca TubeMate uygulamasının güncel sürüm olmasına dikkat etmelisiniz. Güncel sürüm TubeMate uygulaması cihazınızla daha uyumlu hale getirilmiş olabilir.

Video indirme işlemleri dışında TubeMate uygulamasın da videoları da izleyebilirsiniz. İndirme işlemi yapmadan tercih ettiğiniz videoları rahatlıkla izlersiniz. Ses ve görüntü kalitesi maksimum düzeyde olacaktır. İzlerken videoyu indirmek istediğiniz de sağ üst köşede yeşil renkte simge çıkacaktır ve bu simgeye tıkladığınız da video cihazınıza indirilmeye başlar. Videonun görüntü kalitesini seçim yaparak kendiniz tercih edebilirsiniz. TubeMate uygulaması kullanıcı sayısı çok fazla olmasına rağmen çeşitli izinleri vermenizi isteyebilir. Arama, kişiler ve uygulama izinleri buna dahildir.

TubeMate yanısıra VidMate adında diğer bir video indirme uygulamasından da kısaca bahsetmek isteriz. Özellikle Android cihazlar da her iki uygulama da kullanılabilmektedir. VidMate, TubeMate gibi yine aynı şekilde video indirme uygulamasıdır. Ayrıca VidMate uygulamasın da mp3 dosyalarının da cihaza indirilmesine olanak sağlar. Her iki uygulamayı da deneyerek Android işletim sistemine sahip cihazınız da hangi uygulamayı kullanmak istediğinize karar verebilirsiniz. VidMate uygulamasında da yine TubeMate uygulamasın da yaptığınız diğer işlemleri yapabilirsiniz.

Google Play üzerinde video indirme uygulamaları ne kadar çok olsa da istenilen sonucu alamayabilirsiniz. Bu yüzden yukarıda adı geçen TubeMate ve VidMate isimli her iki uygulamayı da kullanmanız da fayda var. Unutulmaması gereken her iki uygulamanın güncel olması gerekiyor ve APK dosyaları ile kurulum sağlandığın da herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalınmıyor.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.