Adsense’de Para Kazandıran Sektörler

Webmaster
Adsense'de Para Kazandıran Sektörler

Merhaba, bu yazımızda sizlere Adsense’de Para Kazandıran Sektörler hakkında bilgiler sunup; nasıl etkin bir şekilde bu sektörleri kullanabileceğinizi anlatacağız. Pek çok kişi, kendi ilgi alanına göre sektörler seçer ve sonunda sekteye uğrarlar. Bunun sebebi, hem ilgi alanı olan sektörün pek kazandırmaması, hem de arama hacimlerinin epey düşük olmasından kaynaklıdır. Aslında, pek çok sektör var para kazandırabilecek ve birine yakınsanız eğer, sizin yakın zamanda ilgi alanınız olabilir. Uğraşa uğraşa, o alanı da sevebilirsiniz. Bu sebepten, aşağıda vereceğimiz sektörlerden biri, sizlere yakın geliyorsa, bu sektörlere atılabilirsiniz. Adsense’de sektör seçimi, en önemli konulardan biridir ve unutmayın ki, kazanmak istiyorsanız, Adsense size sadece istediği sektörlerden kazandırabilir.

Sağlık Sektörü ve Adsense

Şu günlerde, sağlık sektörü ortalığı kasıp kavurmakta. Pek çok insan sağlık siteleri açıyor ve bunlara özgün içerik girerek büyütmeye, geliştirmeye çalışıyorlar. Pek çok insan sağlık sektöründe bir site daha açıyor ve bunu zamanla paravan blog haline dönüştürüp, ana sitesine destek amaçlı devam ediyor. Adsense, sağlık sektöründe tık başına ve gösterim başına oranlarını epey yüksek tutuyor. Hele ki sağlık sektörü içindeki bazı spesifik sektörler, şu an uçar durumda. Sizler de sağlık sektörüne ilgiliyim diyorsanız, bir site açabilir ve şansınızı deneyebilirsiniz. Pek çok sitenin yarıştığı sağlık sektöründe spesifik bir mecra bulmanız, çok daha doğru bir hareket olacaktır sizin için; ancak yapabilirim diyorsanız genel sağlık sektöründe bir site de iş görmekte. Bu, biraz da size bağlı bir durum aslında. Spesifik bir sektörde sağlık sitesi açarsanız, örneğin; kulak ağrıları; yalnızca kulak ağrıları ve kulak hakkında haberler ve makalelere yer vermek durumunda kalacaksınız. Ancak, genel bir sağlık sitesi açarsanız her konudan bilgiler verebilir ve sağlık hakkında her şeyi sitenize alabilirsiniz. Velhasıl, bu durum biraz da size kalmış. Spesifik bir sektörle uğraşanların daha çok kazandığı ise çok ayrı, incelenmeye alınması gereken bir konu.

Saç Modelleri Sektörü ve Adsense

Saç modelleri siteleri bundan birkaç yıl önce tabiri caiz ise hiç dikkat edilmeyen ve sallanmayan sitelerden oluşan bir sektörden oluşmaktaydı. Ancak son zamanlarda kazandığı ivme, Adsense tarafının da gözüne çarptı ve şu an Adsense, saç modelleri kelimesinin oranlarını epey yüksek tutmakta. Özellikle farklı dillerdeki saç modelleri sitelerinin oranları, Türkiye’de oluşturduğunuz saç modelleri sitesinden daha yüksek oluyor. Bu sebepten insanlar biraz daha yurtdışı odaklı çalışmaya başladılar ancak Türkiye’deki saç modelleri sektörünün de azımsanmayacak bir ziyaretçi kitlesi mevcut. Bu sebepten kategorisi hayli zor ama başarabileceğiniz bir sektör olan bu sektöre, adımınızı atabilir ve kolayca kazanmaya başlayabilirsiniz. Elbette, biraz çalışmanız, biraz da sabretmeniz şart ancak bunların her sektörde olağan durumlar olduğunu, bizden daha iyi sizler bilirsiniz. Sabır ve çalışma yapılır ise, saç modelleri sektöründe kazanmamanızın ihtimali bile yok. Bu sebepten, sektörde şansınızı denememeniz için de hiçbir sebep, yok. Yabancı diliniz varsa, yabancı dilde saç modelleri sektörüne de adım atabilir ve şansınızı kolaylıkla deneyebilirsiniz. Daha yüksek oranlar ve daha sıkı sitelerin mevcut olduğu yabancı dil saç modelleri sitelerinde, biraz daha rekabet, biraz daha azim gerekmekte size; bu kadar.

Yemek Tarifleri Sektörü ve Adsense

Tuttuğunda, epey kazanan bir diğer sektör ise, yemek tarifleri sektörü. Pek çok insan, yemek tarifleri sitesi açıp, özet ve klon tarifler koyarak maalesef bir yere varamıyor. Eğer doğru bir yemek tarifi sitesi istiyorsanız içeriklerinizin özgünleştirilmesi gerekiyor. Böylece, tutulan ve google tarafından üst sıralara çıkarılan bir yemek tarifi sitesi elde edebilirsiniz. Pek çok kişinin rekabette olduğu bu alanda, özgün site en önemli şartlardan birini oluşturuyor ve özgün bir siteniz yoksa, yemek tarifleri sektöründe yukarı sıralara çıkmayı da unutmanız gerekmekte. Adsense oranlarının genelde yüksek olduğu bu sektörde de şansınızı deneyebilir, neler olduğuna bir göz atabilirsiniz. Ancak, bu sektörün gittikçe güçten düşeceğini ön gördüğümüzü, söylememiz de mümkün. Ancak tutulan siteler, üstte kalacak ve diğerleri maalesef düşüşe uğrayacaktır. Bu sebepten, sitenizin tutulmasını sağlayacak hareketler yapmanız, yararınıza olur.

Moda & Kadın Sektörü ve Adsense

Moda ve Kadın sektörü gün geçtikçe gelişen ve oranları artan bir adsense grafiğine sahip. Kullanıcılar ve siteler de gün geçtikçe, artmakta. Özellikle son zamanlarda artan siteler ışığında, rekabetin oluştuğunu söylememiz mümkün ancak bunun daha kaliteli içerikler doğurduğunu söylememiz, güç. Bu sebepten moda sektörüne girebilmeniz için, kaliteli bir site oluşturmanız ilk şartınız olsun. Özgün ve kaliteli bir kadın & moda portalı ile büyük başarılar elde edebilirsiniz, gerek adsense’de gerek diğer reklamlar aracılığı ile. Bu sebepten, kendinize güveniyorsanız genel bir sektör olan kadın & moda sektöründe bir site açabilir ve kendinizi bu uğurda geliştirerek büyük ve güzel paralar kazanabilirsiniz. Adsense oranları genel olarak yüksek olan bu sektör, gün geçtikçe büyüyen ve rekabet alanı genişleyen bir sektör ve elinizi çabuk tutmanız gerekmekte.

Bunların dışında, pek çok sektör var para kazandıracak. Bunları, Adwords kelime analiz aracı ile sizler de bulabilir ve ilgi duyduğunuz bir sektörde kazanmaya başlayabilirsiniz.Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.