Adsense Alma Yolları

Webmaster
google adsense

Google, Adsense politikasının kullanımını yıllar önce açtı ve başlangıçta web sitesi sahipleri tüm insanlara para kazanmayı, kazançtan pay alabilecek şekilde kazanmayı teklif etti. Bunun ertesinde yıllardır web piyasasının rakipsiz bir reklam firması ve buna aracı olan adsense sahibi web siteleri mevcut. İlk yıllarında pek çok siteyi reklam ağına alabilen ve belli başlı sert koşulları dışında, çok detaylandırmadan alım yapan Google, günümüzde ise bu politikasını epey değiştirmiş durumda. Şu sıralar her site sahibi adsense isterken maalesef sitesini kırk kez gözden geçirmek zorunda kalıyor ve bunu sitesini adsense koşullarına uydurmak için yapması şart. Özellikle son yılların pek çok rakip reklam firması niteliğinde türeyen firmaları yanında Google’ın hâlâ, her şeye rağmen tekel olduğunu belirtmekte de fayda var. Ziyaretçilerin reklama tıklaması ya da gösteriminden pay alan reklamcı, organik olan gelen ziyaretlerden faydalanıyor. Organik ziyaret nedir? Organik ziyaret, sitenize Google ve Yandex gibi arama motorlarından gelen ziyarettir. Örneğin, Blogisma’ya Adsense Nasıl Alınır yahut Adsense Alma Yolları aramaları ile geldi iseniz, bu blogisma adresine bir organik ziyarettir. Teşekkür ederiz! (:

Dönelim konumuza, Adsense politikaları gereği öncelikle adult yahut illegal karakterde siteleri kabul etmiyor. Bu ezelden beri böyle. Peki, yok mu bunu almayı kolaylaştıran etmenler kardeşim diyeceksiniz? Var, elbette var. Adsense için çok başka yollar var. Hem de web sitesi ile sınırlı olmayanından.

Uzun Ömürlü Bir Web Sitesi

Evet, Adsense için ana şartlardan biri stabil olarak yazı girilmiş, özgün ve en önemlisi de hitleri organik olan bir web sitesi. Ne kadar uzun süreli olursa, Adsense alma şansınız o kadar yüksek olacaktır ve domain kalıcılığının Google’deki yeri çok önemlidir. Hem SEO, hem Google açısından önemli olan Domain yaşınıza dikkat etmenizi öneriyoruz. Seo bloglarında “Domain Authority” ya da “Domain ve Seo” başlıkları ile arama yaparak daha fazla bilgiye ve sonuca ulaşmanız mümkün. Bizim yaptığımız sadece kısa kısa bilgiler vermek ve sizlere kapı açmak.

Özgün Bir Web Sitesi

Copy Paste, yani kopyalayıp yapıştırıp içerik girerek oluşturduğunuz bir site, tutunamaz. Tutunsa dahi, adsense alsa dahi başarılı olamaz. Copy Paste ile adsense alan pek çok insan var, evet; ancak ne kadar başarılı oldukları muammadır. Bu sebepten, özgün bir web sitesi ve özgün içerik yaratımına dikkat edin. ve Bunu elinizden geldiğince kendiniz yapıp, dışarıdan satın aldığınız içerikleri de CopyScape taramasından geçirin. Bu sayede güvenliğiniz korunur ve dışarıdan aldığınız içeriği rahatça kontrol etme hakkına da sahip olursunuz. Eğer kopyala yapıştır bir metin ise, kontrollerde kendini ele verecektir ve içeriği iade etme hakkına da keza, sahip olacaksınızdır. Özgün bir web sitesi, gelen organik hitler ve anahtar kelime çalışmaları ile kısa sürede olmasa da; uzun süre sonrasında yerine sağlam bir şekilde oturacak ve yerini kimselere de kaptırmayacaktır.

Blogger ile Adsense Alma

Evet, bu da son günlerin moda yöntemlerinden biri. Blogger’dan, yani Google’ın bizlere sunduğu ücretsiz blogspot servislerinden Adsense hesabı alabilmekteyiz ve bir rivayete göre normal web sitelerinden daha hızlı bir şekilde onaylanan bir sürece sahip. Hem de site adsense olarak değil, Web Adsense olarak geçiyor, yani bütün sitelerinizde kullanabilmeniz mümkün oluyor bu hesabı. Bu durum henüz kesinleşmese de alınageldiği ve diğer işlemlerden çok daha kolay olduğu söyleniyor. Ne kadar doğrudur bilinmez ancak bu blogger sitesini açmışken paravan olarak kullanabilir yahut kendi ana sitenizin backlink havuzu olarak bırakabilirsiniz. Paravan blogların Seo yöntemlerine etkisi için “Paravan Blog ve Seo” tarzında aramaları, Seo Bloglarında gerçekleştirebilirsiniz.

Blogger ile adsense alma yöntemi, geçtiğimiz günlerde henüz paylaşıldı ve alabilen, hızlı bir şekilde alabilen pek çok insan var. Bakalım, bu durum ne kadar devam edecek ve insanlar alabilmeye devam edebilecek mi?

Youtube ile Adsense

Elbette, bir nimeti es geçmeden olmazdı. Google’ın son yıllarda sahibi olduğu Youtube üzerinde uyguladığı reklam politikalarına bir yenisi daha eklendi ve Google Adsense, Youtube tarafına da geldi. Artık, yayınladığınız videolardan para kazanabilecek ve dilediğinizce bu paraları harcayabileceksiniz. Elbette, bu videoların izleniyor olması ve ilgi çekici olması ana şartlarımızdan biri. Yüzüne bakılmayan herhangi bir videoyu youtube’a atıp adsense hesabını etkinleştirerek herhangi bir çalışma yapamaz, para kazanamazsınız; ancak, ilgi çekici bir kanal olabilirseniz muhteşem paralar kaldırmanız işten bile değil. Bunu bugün profesyonel olarak yapan binlerce isim var ve Youtube sektörünün rekabeti artık web sitelerinin rekabetinden daha ilginç bir hal almaya başladı. Hal böyle iken Youtube da kendi sınırlamalarını zamanla getiriyor gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde büyük bir operasyon ile tüm spam kanalları kapatmaya girişen Google, örneğin; Spam yayınların adsense hesabını bir kez daha alınmamak üzere sınırsız banlıyor. Bu sebepten, Youtube adsense işine girecekseniz, özgün ve telif hakları olmayan yayınları edinmenizde / paylaşmanızda yarar var.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.