2015-2016 Tüyap Kitap Fuarı Tarihleri

Eğitim, Genel
tüyap kitap fuarı

Tüyap Fuarcılık hizmetleri, kitap fuarının ilk ayağını İstanbul’da, Tüyap Kitap Fuarı ile gerçekleştiriyor. Yüzlerce yayın evinin buluştuğu fuarın özellikle İstanbul ayağı her yıl hayli ilgi görüyor ve gerek kitapçılık sektörü hakkında son finans durumları, gerek Türkiye’nin kültür durumundaki son gelişmeler, bu fuarlarda öngörülerek tartışılabiliyor. Bu durumun ne kadar doğru olduğunu bir yana bırakıp, İstanbul’a dönecek olur isek, büyük bir fuar alanının ve yüzlerce yayın evinin yanı sıra pek çok yazarın da bu şehirde bulunması hasebi ile özellikle imza günleri ve söyleşiler bakımından Tüyap İstanbul Kitap Fuarı, zengin bir içeriğe sahip. Hemen hemen Türkiye’deki tüm yayın evlerinin katılım sağladığı Fuar şimdilerde gerçekleşiyor ve pek çok yayın evinde inanılmaz indirimler de mevcut.

Peki, başka taraflarda kitap fuarı olacak mı? Tarih ve saat belli mi? Şimdi bu soruya cevap verelim.

Tüyap, Türkiye’nin altı şehrindeki fuar alanları ile Türkiye’nin fuar işletmecisi konumunda başrol oynuyor ve her yıl bu şehirlerin birkaçında muhakkak Kitap Fuarı düzenleniyor. Bu yılki kitap fuarlarının nerede ve nasıl olacağını öğrenmek için, yazıya devam edebilirsiniz.

Bursa Tüyap Kitap Fuarı Ne Zaman?

Bursa, Tüyap’ın fuar alanlarının bulunduğu şehirlerden biri ve burada da yakın zamanda bir Kitap Fuarının düzenlenmesi bekleniyor. Özellikle öğrenci kesiminin fazlaca bulunduğu ve kültürel açıdan zengin bir şehir olan Bursa’da da fuara katılım oranının yüksek olması beklenmekte. Bursa Tüyap Kitap Fuarı, Mart 2016’da kapılarını kitap severlere ve okurlara açmış olacak. Pek çok yazarın da muhtemelen katılım sağlayacağı ve hem söyleşi, hem imza günlerinin düzenleneceği Bursa Kitap Fuarı‘nı Mart 2016’da kaçırmamanızı diliyoruz.

Bu yıl on dördüncüsü düzenlenecek olan Bursa Tüyap Kitap Fuarının tam tarihi, 19-27 Mart 2016.

Konya Tüyap Kitap Fuarı Ne Zaman?

Konya şehrinde Tüyap Fuar alanı bulunmasına rağmen henüz kitap fuarı kültürü oluşabilmiş değil. Yıllardan beri pek çok sektörün fuarına hizmet veren Konya, bugüne dek pek çok sektörü aynı zamanda geliştirecek hamleler de yaptı; ancak kitap fuarı bu sektörlerden biri ne yazık ki olamadı. Günümüz dahilinde fazlaca da öğrencisi olan Konya şehrinde Tüyap Kitap Fuarının bu yıl gerçekleşmeyeceği ve 2016 yılı takviminde de var olmadığı kesin ancak ilerleyen yıllarda olur mu, bilemiyoruz.

Bu yıl Konya’da Tüyap Kitap Fuarı düzenlenmeyecek.

Çukurova (Adana) Tüyap Kitap Fuarı Ne Zaman?

Çukurova Tüyap Kitap Fuarı, önümüzdeki aylarda her yıl olduğu gibi kapılarını yine Çukurova bölgesine açacak. Sadece Adana değil, Mersin, Tarsus ve benzeri pek çok Çukurova şehrini ağırlayan ve bu sebepten “Çukurova Kitap Fuarı” denilen fuarın Adana’da, Tüyap Fuar merkezinde gerçekleşeceğini biliyoruz. Üniversitelerin çoğunlukta bulunduğu ve kültür seviyesinin oldukça yüksek olduğu Çukurova tarafında Tüyap Kitap Fuarı, Ocak ayında kapılarını açacak gibi görünüyor. İstanbul’dan sonra Kitap Fuarının ikinci ayağı olarak görülen Çukurova Tüyap Kitap Fuarına katılmak için birikimlerinizi, özellikle öğrencilerin, şimdiden yapması dileğiyle. Gerek yerel yazarların ve şairlerin, gerek ulusal pek çok yazar ismin imza ve söyleşilerle destek vereceği fuar, her yıl olduğu gibi bu yıl da katılım oranı yüksek bir ortam temenni ediyor.

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek Çukurova (Adana) Tüyap Kitap Fuarı, 9-17 Ocak 2016 tarihleri arasında kapılarını açacak.

Diyarbakır Tüyap Kitap Fuarı Ne Zaman?

Doğu’nun incisi Diyarbakır’da da bu yıl Tüyap Kitap Fuarı rüzgârı esecek. Fazla sürmeyecek ancak bu yıl da gerek yerel gerek ulusal pek çok sanatçı ve yazarı ağırlaması beklenen Diyarbakır Tüyap Kitap Fuarını Mayıs 2016’da görebileceksiniz. Bu yıl beş ya da altıncısı düzenlenecek fuarda pek çok yayın evinin ve yazarın katılımı sevindirici.

Diyarbakır Tüyap Kitap Fuarı, kapılarını 24-29 Mayıs 2016 tarihleri arasında açacak.

Karadeniz (Samsun) Tüyap Kitap Fuarı Ne Zaman?

Bu kez de Samsun’da düzenlenecek olan Karadeniz Kitap Fuarı, kapılarını tüm Karadeniz halkına açmak amacı ile geliyor. Karadeniz bölgesinden pek çok şehrin katılımını bekleyen ve özellikle üniversitelerinin yoğun ilgisi ile karşılaşması muhtemel olan Karadeniz Tüyap Kitap Fuarı, bu kez Şubat 2016’da Karadeniz halkı ile buluşacak. Özellikle son yıllarda edindiği eğitimsel başarılarla Karadeniz’in Türkiye’de önemli bir kültürel birikim merkezi olduğunu söylemekte yarar var. Fuara katılım için diğer Karadeniz şehirlerinden otobüsler sağlanırken,  Karadeniz’de bulunan pek çok üniversite de bu desteği verecek gibi görünüyor. Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Kitap Fuarında pek çok yayın evi ve pek çok yazar katılımı bekleniyor. Özellikle Karadeniz gibi geniş bir coğrafyanın katılımını sağlayacak olan Fuar, beş gün gibi kısa bir süreliğine şehre misafir olsa da; bu beş günün dolu dolu geçmesini temenni etmek bizim için en uygun dileklerden biri olacaktır.

Karadeniz (Samsun) Tüyap Kitap Fuarı, kitap fuarının üçüncü ayağı olacak ve 23-28 Şubat tarihleri arasında kapılarını tüm Karadeniz halkına açacak.

Tüyap’ın fuar alanı bulunan altı şehrinden yalnızca Konya’da düzenlenmeyecek olan Kitap Fuarlarına ilginin büyük olması temenni ediliyor. Özellikle pek çok yayın evi, son günlerde muhteşem indirimlere imza atabiliyor. Bu sebepten fuarları gidip görmenizde yarar var.

Şimdiden iyi eğlenceler.Comments

  1. Konya’ya kitap fuarı düzenlenmezse eğer kitap fuarı kültürü tabi oluşmaz zekiler. Halkımız meraklı bi halk. İlla ki o kitap fuarına gelir. Böyle böyle de fuar kültürü oluşur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.