Twitter’da Fenomen Olmanın Yolları

Sosyal Medya
twitter_logo

Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya ürünü olan Twitter, bu konuda açık ara önde gitmekle beraber bu gidişatını da daha uzun süre devam ettireceğe benziyor. Çünkü insanların hemen hemen her şeyini paylaştığı bir ortam olan Twitter, insanlar tarafından son derece ilgi görmekte ve bu sayede de ilk sıralardaki yerini korumayı başarmaktadır. Bizler bu yazımızda en çok kullanılan sosyal medya mecrası olan Twitter’ da ünlü olmanın ipuçlarını vererek bu konuda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Yapmanız gereken ilk şeylerden birisi bir Twitter ünlüsü ile arkadaş olmaktır. Çünkü birçok Twitter ünlüsü birbirleriyle gerçekten arkadaş. Çünkü bu işler böyle yürüyor. Eğer bu yolda size yardım eden birisi olmazsa bu konuda işiniz gerçekten çok zor. Çünkü sosyal medyada kendi kendinize ünlü olmanız neredeyse imkânsız gibi…

Arkadaş olduğunuz bu ünlü kişi ile sık sık aktiviteler yapın ve yaptığınız bu aktiviteleri sürekli olarak Twitter’ da paylaşın ki takipçileriniz sizin ünlü birisi ile arkadaş olduğunuza inansınlar. Ünlü arkadaşınızla yapacağınız muhabbetlerde sıcak ve samimi olun. Bu da diğer takipçilerinizin kanını size ısıtacak ve bu şekilde sizin de ününüz yayılacak.

Eğer herhangi ünlü bir arkadaşınız yoksa da dert etmeyin.

Hemen ünlü biri ile arkadaş olun ve arada bir onunla mesajlaşmayı deneyin. Eğer bu işi doğru yapabilirseniz o ünlü kişinin arkadaşları tarafından dikkat çekecek ve onlar tarafından da takip edilmeye başlayacaksınız.

Gerçek hayatta olduğu gibi sosyal medyada da ünlülere yağ yakmak ve onları az da olsa pohpohlamak işinize yarayacaktır. İlk etapta övgüler dolu mesajlar atın ve bunu sürekli olarak yapın. Ünlü kişinin şişen egosu sonunda dayanamayacak ve patlayacaktır. Bunun sonucunda da o da size mesajlar atmaya başlayacaktır.
Sürekli olarak güzel sözler ve esprili sözler bulup Twitleyin. Çünkü bunu yapmanız diğerlerinin ilgisini çekecektir. Eğer güzel söz yazamıyorsanız birilerinden isteyin ve bulun.

Çünkü güzel sözler Twitlemenizin sizlere ünlü olmak için çok faydası olacaktır.

Ünlü olmanızın diğer bir yolu da sürekli Retweet yapmanızdır. En fazla Retweet edilmiş sözleri bulup onlardan yeni bir Tweet yapın ve tweetleyin. Sizin bu twetinizi şüphesiz retweet yapacak olan birileri çıkacak ve bu da sizin ünlü olmanızın yolunu açacaktır.

Bilginiz olsun ya da olmasın hemen hemen her konuda keskin bilgiler bulun ve bu konuda ahkâm kesmekten kaçınmayın. Bunu da özellikle kadın ve aşk konusunda yapabilirsiniz. Çünkü aşk ve kadın konusunda yapacağınız yorumlar ve keseceğiniz ahkâmlar her zaman dikkat çekici olacaktır.

Twitter’da ünlü olmanın diğer bir yolu da kendinize sıra dışı bir isim bularak sıra dışı sözler paylaşmanız olacaktır. Bunun yanında yaptığınız paylaşımların sıra dışılığının önemli olduğu kadar kişiliğinizi ele vermemeniz de önemli. Çünkü esrarengiz bir kişiliğe yani profile sahip olmanız yeteri kadar dikkat çekecektir.

Takipçisi olmayan ya da takipçi sayısı az olan kişileri takip edin. Çünkü siz bu kişileri takip etmeye başladığınız andan itibaren takipçisi olmayan bu kişiler de sizi takip edecek ve paylaştıklarınızı retweet edecektir. Yapılan bu paylaşımlar sonucunda da sizin ününüzün yayılmasına hiç takipçisi olmayan kişilerin de katkı sunduklarını göreceksiniz. Yani doğru kişilerle yapacağınız doğru hamleler her zaman işinize yarayacaktır.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.