Yeni Nesil Klavyeler

Teknoloji
klavye

Yeni nesil klavyeler yavaş yavaş gündeme geliyor. Bu anlamda yeterince şekillenen bu unsurlar; kendini göstermeye başlamıştı. Bu anlamda yeterli sonuçların ortaya çıkmasını sağlamak için değişik fikirleri gündeminde tutmuş; ve bu tür şekillendirme noktasında gereken düzeyde yerini almaya başlayacak gibi görünüyor.  Bu anlamda bir çok teknoloji devi hamleler yaparak; laptop kullanımının daha da arttırma amacı güdüyor.

Trackpad adı verilen bu platform sayesinde bir çok işlemi tek bir noktadan gerçekleştirmek mümkün hale geliyor. Böylelikle bu noktada bilgisayarlarda önemli bir donanım unsuru olarak olmazsa olmazlardan bir tanesi olarak değerlendirilen klavyelerin; bu kapsamda yeterince yer kaplaması düşünülüyor. Bu neticede de otomatik olarak klavyelerin kapladığı yerde bir azalmaya şahitlik edilebiliyor. Doğru orantılı olarak da bu kapsamda  ağırlık anlamında bir düşüş sağlanabiliyor.

Trackpad bünyesinde birden fazla özellik olabilecek. Zaman zaman kullanıcıların da birtakım fonksiyonlar atayabilmelerinin mümkün olacağı Trackpad’ler yeni nesil klavyeler olarak adından söz ettirecek. Böylelikle piyasada farklı seçeneklerde laptoplar da yer edinebilecek.

Trackpad’in standart iki fonksiyonu bulunuyor. Tek tıklama ile beraber space tuşunun gördüğü görevi kendisinde bulabiliyoruz. Böylelikle space tuşunun gündemden düşmesi de kendini gösteriyor. İki tıklama ile de fare imlecini kontrol etme seçeneğine erişebiliyor; Trackpad’in sunduğu imkanlardan yararlanabiliyoruz. Böylelikle yeni nesil klavyeleri de etkili bir biçimde kullanma şansını elimizde bulunduruyoruz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.