WhatsApp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

İnternet

WhatsApp, günümüzde popüler olarak kullanılan internet destekli çevrimiçi bir mesajlaşma programıdır. WhatsApp hızlı ve pratik olması nedeniyle pek çok insan tarafından kullanılır hale gelmiştir. İçerik olarak hızlı ve anında mesajlaşma, ses kaydı gönderme, fotograf ve dosya gönderme, sesli arama, görüntülü arama, gruplar oluşturma ve durum bilgisi paylaşma gibi seçeneklere sahiptir. Bu anlamda çok yönlü bir sohbet uygulamasıdır diyebiliriz. Akıllı cep telefonlarında aktif olarak kullanılan WhatsApp uygulamasına bilgisayar üzerinden de erişim sağlamak mümkündür. İnternet tarayıcınıza WhatsApp web yazarak whatsapp bilgisayarda nasıl kullanılır? sorusu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

WhatsApp Uygulamasını İndirme

WhatsApp uygulaması android ve IOS uyumlu akıllı cep telefonlarına indirilen bir uygulamadır. Cep telefonunuzun uygulama mağazasına WhatsApp yazarak uygulamaya buradan erişebilir ve indirme yapabilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra cep telefonunuz otomatik olarak uygulamayı güncelleyecektir. Daha sonra uygulamaya girerek burada cep telefonu numaranızı uygulamaya kaydettirerek rehberinizde ekli olan kişiler ile bu program üzerinden hızlı ve rahat bir şekilde iletişim kurabilirsiniz.

WhatsApp Web Nasıl Açılır?

WhatsApp uygulamasını akıllı telefonunuza indirdikten sonra bilgisayarınızdaki internet tarayıcınıza WhatsApp web yazarak tıklamanız yeterli olacaktır. Bundan sonra cep telefonunuzdaki uygulamaya girerek uygulama içinde yer alan WhatsApp web seçeneğini aktif ederek bilgisayar ekranınıza doğru tutup ilgili alanı cep telefonunuz vasıtasıyla tarattıktan sonra bilgisayar üzerinden de hızlı bir şekilde WhatsApp uygulamasından iletişim kurabilirsiniz. Ancak bilgisayar üzerinden WhatsApp uygulamasını aktif olarak kullanabilmeniz için cep telefonunuzdaki internet bağlantınızın aktif olması gerekmektedir. Çünkü cep telefonunuzda internet bağlantısı kesintiye uğradığı anda bilgisayar üzerindeki WhatsApp web uygulaması da kesintiye uğrayacaktır. Bu nedenle cep telefonunuzdaki internet bağlantınızın aktif olarak durması WhatsApp web kullanırken dikkat etmeniz gereken bir husustur.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.