3 sene önce
3 sene önce

WhatsApp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

WhatsApp, günümüzde popüler olarak kullanılan internet destekli çevrimiçi bir mesajlaşma programıdır. WhatsApp hızlı ve pratik olması nedeniyle pek çok insan tarafından kullanılır hale gelmiştir. İçerik olarak hızlı ve anında mesajlaşma, ses kaydı gönderme, fotograf ve dosya gönderme, sesli arama, görüntülü arama, gruplar oluşturma ve durum bilgisi paylaşma gibi seçeneklere sahiptir. Bu anlamda çok yönlü bir sohbet uygulamasıdır diyebiliriz. Akıllı cep telefonlarında aktif olarak kullanılan WhatsApp uygulamasına bilgisayar üzerinden de erişim sağlamak mümkündür. İnternet tarayıcınıza WhatsApp web yazarak whatsapp bilgisayarda nasıl kullanılır? sorusu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

WhatsApp Uygulamasını İndirme

WhatsApp uygulaması android ve IOS uyumlu akıllı cep telefonlarına indirilen bir uygulamadır. Cep telefonunuzun uygulama mağazasına WhatsApp yazarak uygulamaya buradan erişebilir ve indirme yapabilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra cep telefonunuz otomatik olarak uygulamayı güncelleyecektir. Daha sonra uygulamaya girerek burada cep telefonu numaranızı uygulamaya kaydettirerek rehberinizde ekli olan kişiler ile bu program üzerinden hızlı ve rahat bir şekilde iletişim kurabilirsiniz.

WhatsApp Web Nasıl Açılır?

WhatsApp uygulamasını akıllı telefonunuza indirdikten sonra bilgisayarınızdaki internet tarayıcınıza WhatsApp web yazarak tıklamanız yeterli olacaktır. Bundan sonra cep telefonunuzdaki uygulamaya girerek uygulama içinde yer alan WhatsApp web seçeneğini aktif ederek bilgisayar ekranınıza doğru tutup ilgili alanı cep telefonunuz vasıtasıyla tarattıktan sonra bilgisayar üzerinden de hızlı bir şekilde WhatsApp uygulamasından iletişim kurabilirsiniz. Ancak bilgisayar üzerinden WhatsApp uygulamasını aktif olarak kullanabilmeniz için cep telefonunuzdaki internet bağlantınızın aktif olması gerekmektedir. Çünkü cep telefonunuzda internet bağlantısı kesintiye uğradığı anda bilgisayar üzerindeki WhatsApp web uygulaması da kesintiye uğrayacaktır. Bu nedenle cep telefonunuzdaki internet bağlantınızın aktif olarak durması WhatsApp web kullanırken dikkat etmeniz gereken bir husustur.

Paylaşın

En Çok Okunanlar
  En İyi Forum Scriptleri, vBulletin
  180.432

  En İyi Forum Yazılımları

  2015_universite_kayitlari
  22.232

  Üniversiteye Kayıt Süreci ve Yapılması Gerekenler

  android-tarayici-yonlendirme-sorunu
  16.232

  Android Tarayıcı Yönlendirme Hatası ve Çözümü

  image
  14.087

  Akıllı Saatlere Format Atma

  2016_lys_ygs_hazırlanacaklara_oneriler_taktikler
  11.035

  2016 YGS ve LYS Maratonuna Hazırlanacak Kişilere Taktikler

  Web Siteniz için Android Uygulaması Nasıl Yapılır
  9.888

  Web Siteniz için Android Uygulaması Nasıl Yapılır?