Ülkeler Hakkında Bilgi Edinebileceğiniz Kaynaklar

Genel
ülkeler hakkında bilgi

Dünya genelinde yaklaşık olarak 200 ülkenin yer aldığı biliyor muydunuz? Peki, bu ülkeler hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Merak ettiğiniz herhangi bir ülke ya da belki de hiç duymadığınız bir ülke hakkında bilgi edinmeye ne dersiniz?

Ülkeler Hakkında Bilgi Edinebileceğiniz Adresler

  1. Countrycode.org

Ülkeler hakkında genel ve basit bilgilere ulaşabilmek için bu internet sitesi birebir. Ülkelerin arama yapabilmek için ihtiyacınız olan ülke kodlarının yanı sıra ISO kodlarını da burada bulabilirsiniz. Ayrıca ülkede kullanılan para birimi, konuşulan dil gibi birçok temel bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

  1. GeographyFieldwork.com

Bu internet sitesi sayesinde ülkelerin başkentleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Merak ettiğiniz ülkeyi bulmak için sayfayı biraz aşağıya kaydırmanız yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra CTRL + F kombinasyonu yardımıyla direkt ülkenin adını girebilirsiniz.

  1. Geology.com

İstediğiniz bir ülkenin haritasını inceleme fırsatı için Geology harika bir internet sitesi. Ana haritada yer alan herhangi bir bölgeyi seçerek o bölge içerisinde yer alan ülkeleri listelemeyi başarabilirsiniz. Daha sonrasında bu ülkelere ait uydu görüntülerine ulaşabileceğiniz gibi ülke sınırları, şehirleri gibi birçok haritaya ulaşabilirsiniz.

  1. Countries-ofthe-World.com

Eğer olimpiyat müsabakalarını izlemeyi seviyorsanız daha öncesinden aşina olmadığınız birçok ülke bayrağıyla karşılaşmış olmalısınız. Bu sayfa aracılığıyla dünyada yer alan tüm ülkelerin bayraklarına ulaşmayı başarabilirsiniz. Tüm bayraklar tek sayfa üzerinde yer aldığı için belirli bir ülkeyi bulmak için tarayıcınızda CTRL+F tuşlarına basarak arama yapabilirsiniz.

Ülkelerin bayrakları oldukça önemlidir ve merak ettiğiniz ülkenin tarihini anlayabilmek adına çok fazla detaya yer verebilmektedir. Bayrakları tanımak zaman zaman eğlenceli bir hâl alabilir. Ayrıca bu site üzerinden para birimleri, dünya da yer alan saat dilimleri gibi detaylara ulaşabilirsiniz.

  1. OfficeHolidays.com

Eminim birçoğunuz ülkemizde  yer alan tatil günlerini biliyor ve bunlara oldukça aşina bir şekilde planlarını yapıyor. Fakat dünya genelinde tatillerin ülkemizde yer alan tatillerle pek örtüşmediğini söylesek yalan olmaz. Farklı kültürler ve ülkelerin tatil dönemlerini merak ediyorsanız bu internet sitesi sizin için oluşturulmuş diyebiliriz. Ana sayfasında birçok detayın yer aldığı bunun yanı sıra belirli bir ülkeye ait tüm tatil günlerini öğrenmek isterseniz de arama çubuğu sayesinde aramanızı gerçekleştirebileceğinizi unutmayın.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.