Soğuk Algınlığını Hızla Vücuttan Atabilmeniz İçin 5 Yöntem

Sağlık
soguk_alginligi_nasil_gecer

Kış aylarının yaklaşması ile soğuk algınlığı ve grip de kapılarımızı aşındırmaya başlayacak. Aslında ufak birkaç yöntemle bu hastalıklardan uzak durmak oldukça kolaydır.

Bitki çayları genelde bu hastalıklara yakalanmadan önce hastalığı uzak tutmak adına etkili olsa da yakalandıktan sonra çok fazla etkisi bulunmuyor. Soğuk algınlığı nasıl geçer bu hastalıklara karşı birçok ilacında çok tesir etmemesi sebebiyle en yararlı yöntem sık sık ellerimizi yıkamak kış aylarında grip virüsünün yaygın olduğu kapalı alanlardan uzak durmakta fayda var.

Soğuk Algınlığından Korunma

Kış aylarında grip ve soğuk algınlığını üzerinizden atmanın en etkili yolu bol bol vücuda vitamin depolamak, bitki çayları ile bünyenizi kuvvetlendirmek olmalı. Soğuk algınlığına yakalanan insanların bu hastalığı en kısa sürede atabilmesi için mutlaka istirahat etmesi gerekmektedir. Ayaktayken bu hastalık kolay kolay atılmaz.

Hastalık esnasında bir diğer yapmanız gereken vücuda bol su almak hatta adaçayı, ıhlamur gibi bitki çaylarını da içerseniz en azından hastalığın kendini sürekli yenilemesinin önüne geçebilirsiniz. Bu hastalıklara antibiyotiklerin çok iyi geldiği söylenemez. Hastalığı vücuttan bir an önce atmak istiyorsanız vücudunuzu terletmeniz gerekiyor.

Nane Limon Her Zaman Etkili

grip_nane_limon

Eskilerin nane limonu her dönemde grip ve soğuk algınlıklarında oldukça etkili bir yöntemdir. Önce ılık bir duş alacaksınız. Güzelce karnınızı doyuracaksınız sıcak bir nane limon çayı içeceksiniz ve yatağınıza girip terleyeceksiniz. Hastayken banyo yapmak istemeyen insanlar olabilir. Ancak vücuttan mikrobun atılması için bazen banyo yapmak gerekir. Bu sizi daha hijyen hissettirecek en azından moralinizi düzeltecektir.

Birkaç gün mutlaka yatağınızda istirahat etmelisiniz. Dinlenmeyen vücut hastalığı atmak istemeyecektir. Bir kaç gün içerisinde iyileşmediğiniz taktirde doktorunuza başvurabilirsiniz. Ancak doktorunuzda size bol vitamin ve istirahat önerecektir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.