Samsung’dan Vücut Dengeleyen Hap

Sağlık, Teknoloji
Samsung-Logo

Dev teknoloji liderine Samsung, yeniliklerine son hız devam etmesinin yanı sıra sağlık sektörüne hızlı girişi ile dikkatleri fazlasıyla üzerine çekmeyi başarıyor. Kullanıcıları tarafından tercih edilen yeni nesil akıllı telefon modelleri ile çıkış yakalamasının yanı sıra sonunda sağlık işine de el attı. Samsung’un el attığı sağlık kapsamında geliştirdiği hap ile dikkatleri çekti.

samsung

Samsung, Sağlık Geliştirme Platformu SAMI tarafından gerçekleştirildiği vücut hapı sayesinde vücut sağlığını kontrol altında tutulmasına yardımcı oluyor. Geliştirme platformu olarak yer alan SAMI, 2014 yıllarında tanıtımını gerçekleştirdiği geliştirici kitini dağıtıma sunmasından yanı sıra özel platformu SIMBAND ile karşımıza çıkıyor.  Birbirinden üstün modelleri ile çıkış sağlayan ve birçok sensörü bünyesinde barındıran band Gear S bünyesinde yer alan gerekli olan yazılımlar sayesinde tercih eden kullanıcılarına özel olarak sağlık bilgileri hakkında bilgi verebilmekteydi.

Samsung-Logo

Yeni nesil saat modellerinin yanı sıra akıllı saat modellerinin üstün özellikleri sayesinde sağlık sektörü adına yer alacağı da gerçekleşebilecek olasılıklar arasında yer almakta. Yer alan bilgiler dahilinde edinilen açıklamalara göre SAMI platformu e-Celsius adı verilen hap ile kullanıcılarının vücut sıcaklığını ölçübilmesinin yanı sıra kullanıcıların akıllı saat modeline ve akıllı model telefonlarına göndererek bilgi, sahibi olmalarına yardımcı oluyor.

 

hap

SAMI e-Celcius  adı verilen hap kullanımından hemen sonra kullanıcıların vücut ısısını ölçerek bunu kayıt altına alıyor ve vücut üzerinde gerçekleşmesi ihtimallerinin yer alması esnasında kullanıcılara bilgi aktarımını gerçekleştiriyor.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.