Sağlıksız Olduğunuzu Belirten İşaretler

Sağlık

Teknolojideki ilerlemelere rağmen, toplumun hiç olmadığı kadar kötü sağlıkta olduğu görülmektedir. Kanser, kalp hastalığı ve diyabet gibi hastalıklar, her yıl milyonlarca insanı etkileyen çok yaygın hastalıklar vardır. Ancak, insanlara büyük hastalıklardan çok daha fazla şey katıyor.

Yorgunluk, yavaş metabolizma, kötü cilt, anksiyete, baş ağrısı vb. Gibi daha küçük sorunlar bile oldukça yaygındır. Aslında, bugünün dünyasında, bir çeşit reçeteli ilaç kullanmayan veya ciddi ya da kronik bir tıbbi sorundan muzdarip birini bulmak için zorlanabilirsiniz.

  • Diyet
  • Egzersiz
  • Yaşam Tarzı (İyi uyku, sınırlı alkol vb.)

Bu şeyler sağlıklı olmaya büyük bir başlangıç olsa da, bazen yeterli değildir. Belki de derin bir şey ortaya çıkıyor ama henüz tam olarak kendini göstermiyor.

Neler olup bittiği ne olursa olsun, hiç kimse tıbbi sorunlardan muzdarip olmak istemez ve bu hastalıkların büyümesini yavaşlatmayı ya da sadece onları engellemeyi tercih etmez. Bunu yapmanın ilk adımı, vücudunuzda sağlıksız olduğunu gösteren işaretlerin tanınmasıdır.

Bu işaretler kendilerini çeşitli şekillerde gösterir, ancak aramanız gereken birkaç özel şey vardır:

  • Cilt, Saç, Tırnak ve Göz Kalitesi
  • Vücut yağ miktarı

Sağlıksız Olduğunuzu Anlamanız için En Belirgin İşaretler

Dergilerde mükemmel bir ciltle gördüğümüz insanları kıskanmıyor muyuz? Eh, çoğu zaman onların cilt fotoğraf photoshop ve yoğun makyaj kaplı.

Gerçek şu ki çoğu insan mükemmel tene sahip değildir. Teknolojideki ilerlemelere ve sayısız cilt ürünlerinin yaratılmasına rağmen, parlak bir cilt söz konusu değildir.

Bunun nedeni, bu cilt bakım tedavilerinin gerçek bir kötü cilt kaynağını hedeflememesidir. İçeride neler olup bittiğine değil, vücudun dışında olana odaklanmakla meşguller.

Sivilce, kovan, kaşıntı, kızarıklık veya egzama olsun, içinde bir şey olduğuna inanmak için iyi bir sebep vardır. Bunun için genellikle üç ortak açıklama vardır:

  • Besin Maddeleri, Genellikle Vitaminler ve Minerallerdeki Eksiklikler
  • Hormonal bir Dengesizlik
  • Sindirim Sorunu

Açıkça bu konular sadece “kötü cilt” in ötesine geçer; Tedavi edilmedikleri takdirde bir kişinin vücudunda ciddi hasara yol açabilecekleri konulardır.

Peki, bu daha ciddi tıbbi konular nelerdir? Eh, bazı durumlarda bu diyabet: “Diyabet, örneğin, genellikle sessiz bir hastalıktır, ancak cilde belirgin değişiklikler yol açabilir. Yani cilt gerçekte neler olup bittiğinin ilk göstergesi olabilir, ”

  • Cildinde kendini gösteren diğer tıbbi sorunlar genellikle Hepatit ve Karaciğer Cirroshis gibi karaciğer hastalıklarıdır. Bu hastalıklar genellikle sarı renkte göründüğünde Sarılığa neden olurlar.
  • Daha az ciddi bir sorun, yine de çok yaygın olan şey kuru dudaklar. Kuru dudaklar, “… Gösterilemeyen iç uyum, B vitamini eksikliği ya da demir alımında düşüklük yaşayabilirsiniz… Doktorunuza danışın ve bol su içerek cildinizi nemlendirin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.