Reklam Mesajları Nasıl Engellenir?

Genel, Mobil
image

Telefon ve internet kullanıcılarının karşılaştığı bazı sorunlar vardır ve bu sorunlar karşısında telefon ve internet kullanıcıları hem zaman kaybı yaşarlar hem de gereksiz bilgiler ile meşgul olurlar.

Son zamanlarda telefon kullanıcılarını ve internet kullanıcılarını en çok rahatsız eden konulardan bir tanesi de reklam mesajları olmaktadır. Reklam mesajları telefonlarımızda gereksiz yer kaplamakta ve gün içerisinde bizi gereksiz olarak meşgul etmektedir. Reklam mesajları hakkında medyada bazı haberler yer almıştır ve bu haberler doğrultusunda bazı bilgiler yayılmaya başlamıştır.

Reklam mesajları bazı özel zamanlara uygun ürünler hakkında olmaktadır ve her geçen gün ya da sezonlarda değişerek bizlere ulaşmaktadır. Reklam mesajlarının bir kısmı tanıdığımız ve bildiğimiz firmalardan olmaktadır fakat bazı reklam mesajları adını daha önce hiç duymadığımız kaynaklar tarafından bizlere sunulmaktadır.

Reklam mesajları; 1 Mayıs 2015 gününden itibaren izinsiz olarak sizlere gönderilemeyecek. Firmaların bu tarihten itibaren sizlere gönderdiği reklam mesajları  ve reklam e postaları 6563 sayılı yasa gereğince ciddi yaptırımlara neden olmaktadır. Kullandığınız Gsm firmalarına özel mesaj kanalı ile mesaj atarak reklam mesajlarının gelmesini engelleyebilirsiniz.  Bazı bilgisayar programların yazılmıştır ve bu programları kullanarak da reklam mesajlarını engelleyebilirsiniz. Telekomder’ in yaptığı bir web sitesi üzerinden de reklam mesajlarını engellemek mümkün. Son zamanlarda gelen reklam mesajlarının sonunda bir daha mesaj isteyip istemediğiniz sorulmaktadır bu mesaja da red cevabı gönderip reklam mesajlarını engelleyebilirsiniz.

Reklam mesajlarından çok sıkıldıysanız bahsettiğimiz yöntemleri araştırıp gerekenleri yapabilirsiniz ve istenmeyen reklam mesajlarından kolayca kurtulabilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.