Olmazsa Olmaz Android Uygulamaları #10

Mobil
Olmazsa Olmaz Android Uygulamaları

Merhaba, Bu yazımız ile Olmazsa Olmaz Android Uygulamaları yazımızın onuncu bölümünde sizlerle birlikteyiz. Bu yazımızda da sizler için en güncel ve eğlenceli, belki de gerekli Android Uygulamaları tanıtacak ve bunları olabildiğince ayrıntılı bir şekilde anlatmaya gayret göstereceğiz. Bugünkü uygulamalarımızın ilk ikisi daha çok eğlence üzerine olsa da bir sonrakiler yahut bir öncekileri incelemek için Android kategorimizi kullanabilirsiniz. Oradaki yazılarımızda da pek çok gerekli ve hayati önem taşıyan yahut eğlenceli uygulamalarımız mevcut. Bu hafta sizlere iki eğlenceli Android Uygulaması tanıtmayı umuyoruz. Biri, eğlencesi ile gönüllere taht kurmaya hazırlanan Musical.ly, bir diğeri fotoğraf paylaşımına yepyeni bir soluk getiren Phhhoto. Dilerseniz, ikisinin de tanıtımına ufaktan başlayalım ve bu uygulamaların ne gibi eğlenceli meziyetleri varmış, görelim.

Musical.ly

Android Uygulamaları, Musical.ly

Aslında, bir uygulamadan daha fazlası Musical.ly, başlı başına bir eğlence ortamı. Bir müzik ve video paylaşım portalı olan Musical.ly üzerinde, dilediğiniz müziğin üzerine playback yaparak kendi videonuzu çekebiliyorsunuz. Kimi dans ediyor, kimi farklı hareketler içerisine giriyor. Her hafta yarışmalar düzenleniyor ve bu yarışmalar akabinde en iyi  belirleniyor. Özellikle pek çok müziği ve popüler şarkıyı da arşivinde barındıran Musical.ly’nin asıl başarısı kesinlikle insanların yarattığı binbir çeşit şovlar. İçeride, muhteşem işler dönüyor ve inanın herkes daha iyisini yapmak için daha iyi çalışıyor. Küçük kız çocuklarının da dansları ile renk kattığı uygulamayı Android ve Appstore üzerinde bulabilmeniz mümkün ve en güzeli, uygulama ücretsiz. Her hafta yapılan yarışmaların popüler videolarını izleyerek yahut youtube üzerinden videoları aratarak uygulamanın ne kadar yaratıcılık kazandırdığını kendi gözlerinizle görebilmeniz mümkün. Play Store üzerinde 4,2 puana sahip olan Musical.ly video çekerken efekt verme, hızlandırma, yavaşlatma ve benzeri seçenekleri de sizler için sunmakta. Böylece videolarınıza hem farklı efektler kazandırabiliyor, hem de daha güzel olmasını sağlayabiliyorsunuz. Son olarak, bu uygulamanın müstehcen öğeler içerebilmesi sebebi ile -biz bugüne dek rastlamadık ama- ebeveyn rehberliğinde yüklenmesini ön görmekte Google Play Store, bunu da bir dip not olarak düşmemiz gerekebilir diye düşünmekteyiz.

Uygulama Resmi Sitesi: http://musical.ly/

Phhhoto

Android Uygulamaları, Phhhoto

Phhhoto, fotoğraf uygulamalarına yepyeni bir soluk getiren, taze bir uygulama denilebilir aslında. Android Store’de çok da uzun süredir olmayan, Appstore’de ise, Android’e nazaran biraz daha önce yayımlanan uygulama; aslen bir gif yapma uygulaması olarak biliniyor. Ardı ardına beş çekim ile sizin yahut çekmek istediğiniz nesnenin gifini oluşturan uygulamanın asıl güzelliği de burada çünkü ortaya tahmin edemeyeceğiniz kadar harika şeyler çıkarıyor. Fotoğraf paylaştıkça, filtreleriniz yenileniyor ve sizler yeni filtrelerle yeni fotoğraflar çekmek istiyorsunuz. Uygulamanın can elinden vuran yönü de bu. Yeni filtre geldikçe, onu kaybetmeden değerlendirmek istemeniz. Firma olarak güzel bir stratejiye imza atan phhhoto uygulamasının yetkilileri gerçekten bu iş için fazla uğraştılar mı bilemiyoruz ancak uygulamanın kesinlikle tuttuğu aşikâr. Özellikle şu günlerde arkadaştan arkadaşa epey yayılan uygulamanın Appstore ve Google Play Store’de ücretsiz olması, bu yaymayı dışa vuran en büyük etkenlerden bir ikincisi. Birincisi ise elbette uygulamanın beğeniliyor ve arkadaş çevresinin genişletilme isteğinin olması. Wow sekmesinde phhhoto editörlerinin seçtiği pek çok fotoğraf yahut sanat eserini görebiliyorsunuz. Bunları, kullanıcılar kendileri oluşturuyor ve #wow etiketini girerek #wow sekmesine aday gösteriyorlar. Bu sayede o fotoğraf da #wow sekmesinde yayımlanıyor ve siz de bir yandan fotoğrafınıza beğeniler alıp bir yandan phhhoto’nun gözde kullanıcılarından biri oluyorsunuz. Özellikle gençler için oluşturulabilecek en iyi uygulamalardan birine imza atan phhhoto’nun ilerleyen günlerde Instagram tarafından satın alınabileceğini söyleyen bir güruh olsa da, şimdilik böyle bir düşüncenin olmayacağını umuyoruz ancak yılanın başını da küçükken ezmek gerek; bilemiyoruz. Uygulamanın sitesine aşağıdaki bağlantıdan girip, uygulamayı edinebilirsiniz.

Uygulama Resmi Sitesi: http://phhhoto.com/

TomTom GPS Navigation Traffic

Android Uygulamaları, Tomtom Navigasyon

Tomtom Navigasyon, yılların verdiği tecrübe sayesinde alanında en iyi navigasyon hizmetlerinden birini sizler için Android’e taşıdı. Yolda artık esnafa yahut berbere sormanıza gerek kalmadan Tomtom navigasyon ile işinizi halledebilecek, konumunuzu kolaylıkla bulabileceksiniz. Google ve Yandex Haritalar da bu iş için biçilmiş kaftan ancak Tomtom’un yıllarca biriken tecrübesi sayesinde bu işin altından daha iyi kalkabileceğini düşünmekteyiz. Özellikle sık sık verdiği güncellemeler ile çalışmalarına son hız devam ettiğini gösteren navigasyon firmasının Google Play Store üzerindeki uygulamasını ücretsiz indirebilmeniz mümkün. Uygulama içi satın alma teklifleri bulunan Tomtom’da büyük ihtimal satın alabileceğiniz birkaç paket de yok değil ancak düzgün bir navigasyon istiyorsanız, Tomtom’dan daha iyisini bulamayacağınızı söylemek; doğru olacaktır. Google Play Store’da 4 puana sahip olan uygulamayı edinmek için orta segment telefonlarınızda biraz yer açmanız gerekebilir zira uygulama 95 MB, bunun dosyalarının da içerisinde olmadığını belirtmek gerekiyor. Dosyalarını da aldığınızda uygulama hayli büyüyebilir ve siz sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu sebepten bu tür navigasyon programlarının yüksek segmentteki telefonlarla daha uyumlu ve stabil çalıştığını söyleyebilmek mümkün. Son olarak, Tomtom Navigasyon’un, Google Play Store tarafından seçilen “2015’in En İyi Android Uygulamaları” segmentinde olduğunu da belirtelim.

Uygulama Bağlantısı: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tomtom.gplay.navapp


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.