Netflix Nedir? Nasıl Kullanılır?

İnternet
Netflix Türkiye'de

Netflix, geçtiğimiz günlerde dünyaya açılma düşüncesini tam olarak eyleme geçirdi ve pek çok ülkede kendisini yayına açtı. Yalnızca Türkiye değil, dünyanın pek çok ülkesinde merakla beklenen bu portalın, bu kadar tutacağını da; büyüyeceğini de kimseler tahmin etmezken; Türkiye’de bilen çok az bir güruh mevcut. Türkler için ise bir yabancı dizi izleme portalı olacak gibi görünüyor. Ancak, hikayenin aslı bambaşka. 97 yılında kurulup, 99’da yayıncılık için abone usulü üyeliğe geçiş yapan ve üyeleri tarafından büyütülen şirket; bugünlerde elli milyon üyeye sahip olması ile biliniyor. Bir medya sağlayıcısından öte, Türkler için artık kaliteli görüntünün merkezi olacak bu portalın, kampanyaları Türkiye’ye gelir gelmez başladı bile. Bizler de bugün, sizler için bu kampanyaları araştırarak sunduk ve bu yazımızda, Netflix’i, nasıl kullanılabileceğini, ücretlendirmeyi, neden bu platformu kullanmamız gerektiğini; anlatmaya çalıştık.

Netflix Nasıl Kullanılır?

Bizler için bir nevi yabancı dizi uygulaması olan bu portal, kendi hizmet sağlayıcısı içerisinde pek çok hizmet vermekte ve yayın sağlamakta. Bazıları kendi yapımları, bazıları dışarıdan gelen pek çok diziyi izlemenize olanak veren portalı; resmi sitesinden üye olarak abonelik sistemi ile kullanabilmeniz gayet tabii mümkün. Bunun yanında, Netflix’e özel olanak ve kampanyaların da yavaş yavaş geldiğini söylemekte yarar var. Portal, kullanımı kolay, yasal ve herkese açık dizi izleme portalı olarak kapılarını Türkiye’ye nihayet açtı ve kullanım günden güne yayılmakta.

Netflix Yasal mı?

Evet, zaten ülkelere yayılma politikasının ardında; tamamı ile yasallaşma gücü var. Yahut, yasallaştırma dememiz daha doğru. Zira, günümüzde Steam gibi, tüm oyunları haznesine alıp yasallaştıran ve yasal olarak indirmelerini sağlayan bir platform; dizi sektöründe yok. Yabancı dizi sektörü ise, tamamı ile illegal, torrent ve yabancı dizi izleme siteleri ile işlem gerçekleştiriyor. Netflix, bunun önüne geçmek adına sunulan bir platform olarak dünyaya yayıldı. Torrent ve yabancı dizi sitelerindeki rağbeti azaltmak adına, ucuz bir şekilde abonelik hakkı sunan ve sizi “yasal” olarak dizi izlemeye davet eden bir platform olan Netflix üzerinden, popüler olan hemen hemen her şeyi izleyebiliyorsunuz.

Netflix’i Neden Kullanmalıyım?

  • Bu portal yasaldır. Dilediğiniz diziyi ya da hizmet sağlayıcısının sunduğu herhangi bir şovu, kesintisiz bir şekilde aboneliğinizin türü sınırınca, izleyebilirsiniz. Herhangi bir ek ücret ödemeniz gerekmez, herhangi bir ek talepte bulunamazlar size.
  • Bu portalın kullanımı oldukça kolaydır. Özellikle pek çok kullanmak isteyip de kullanamayacağını düşünen insan, web paketlerine bakmaz bile ancak; kullanımı epey kolay ve rahattır.
  • Bu portal zengindir. Arşivi ve portföyü zengin olan portalın içerisinde muhakkak zevkinize göre bir şeyleri, her gün bulursunuz. Bu sebepten hernangi bir sıkılma yaşamaksızın aboneliğinizin hakkını verirsiniz.
  • Bu portal altyazı barındırır. Pek çok dilin altyazısı dahilinde Netflix’ten sınırsız bir şekilde, anlayacağınız biçimde yahut gelişmek istediğiniz dilde izleyerek; yararlanabilirsiniz.

Netflix’te Türkçe Dublaj Var mı?

Netflix’te Türkçe Dublaj yoktur. Zaten pek çok portalda da bu böyledir. Şu ana kadar Netflix’e herhangi bir rakip bulunamasa da, pek çok şirketin aynı şekilde yalnızca alt yazıları mevcuttur, herhangi bir dilde dublaj, pek az görülebilen bir olaydır. Zira, her dile dublaj yapmak, altından kalkılamayacak kadar büyük faaliyetlerin yanında, pek çok alanda da pek çok sıkıntı doğurabilir. Bu sebepten, altyazı daha makul, daha ideal olduğundan; portal çoğunlukla farklı dillere mensup insanlar için dillerine ait altyazılar kullanır.

Netflix’in Fiyat Politikası Nedir?

Portal, fiyat politikasını Türkiye’ye sunduğunda global olarak pek çok seçeneği de beraberinde getirdi. Pek çok ülke için aynı şekilde bir fiyat politikası uygulayan ve bu durumdan zerre şaşmayan şirketin bu istikrarı, yine sürecek gibi. 7.99 Euro, yani 27 Lira’dan başlayan paket seçenekleri ile Netflix’ten yararlanmanız epey mümkün. Hemen hemen bütün elektronik cihazlarda izleyebileceğiniz portalın tüm markalara desteği ve uygulaması mevcut. Bu sayede, dilediğiniz her yerde dizi, film yahut hizmet sağlayıcısının içerdiği herhangi bir şeyi izleyebiliyorsunuz. Bu da, Şirketi büyük bir şirket yapan en büyük artılardan biri. Ancak, paketler dahilinde, tek, çift yahut sınırsız monitörde izleme seçenekleriniz mevcut. Örneğin, tek monitör seçenekli bir paket aldığınız takdirde, siz dizi izlerken aileniz herhangi başka bir monitör aracılığı ile bundan yaralanamaz. Bu sebepten, paketleri incelerken bu duruma dikkat etmekte yarar var.

Netflix Enpara’da %50 İndirimli!

Enpara, geçtiğimiz günlerde indirim kampanyası kervanına Netflix’i de kattı. Özellikle gençlere yönelik yaptığı kampanyalar ile bilinen bankacılık sistemi ve bir Finansbank ürünü olan Enpara; Netflix üzerinden yapacağınız 50 TL’ye kadar olan alış verişlerin yarısını karşılıyor. Örneğin, şirketin Standart paketini satın aldığınız vakit, 27 liralık paketiniz sizin için 13,5 liraya düşüyor. Sizden, Enpara tarafından çekilen miktarın 13,5 lirası diğer ayın 5’ine dek; hesabınıza yeniden yükleniyor. Enpara, bu kampanyaları ile gönüllere taht kurmaya devam ederken; kampanyaların süresi, 3. ayda son buluyor. Bakalım, yeni kampanyalar gönlümüzü fethedebilecek mi yoksa Enpara ışığı yavaş yavaş sönecek mi?


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.