iOS 8.4 Görücüye Çıktı

Mobil
apple

Apple bugün birçok insan tarafından kullanılan cihazların sahibi olan bir firma. Kendi ürettiği cihazlar için de bambaşka ve kendine has bir işletim sistemi kullanmakta: iOS. Bu işletim sistemiyle kullanıcılarına diğer işletim sistemlerinin sağlamadığı bir şeyler sağlıyor ki Apple günden güne kullanıcı sayısını yükseltmektedir.

Apple, Haziran ayının başında düzenlenen WWDC 2015’te iOS 8.4 hakkında bilgiler vermişti ve 30 Haziran’da yayınlanacağı açıklamıştı. Beklenen oldu ve dün iOS 8.4 yayınlandı. Yeni görücüye çıkan bu sürümle yapılan güncelleme ile beraber temel olarak iOS güvenlik açıklarının kapatılması amaçlanmış.  Ayrıca yeni sürüm yepyeni bir müzik deneyimini kullanıcıya sunuyor: Apple Music. Bu yeni müzik uygulaması ile beraber insanlar rahat bir şekilde internet üzerinden çevrimiçi müzik hizmeti elde edebilecek. Şu anda iTunes müzik kataloglarında yer 43 milyon üzerinde şarkıya erişim bulunmakta. Bu uygulamayla bu geniş arşive online olarak erişim sağlanacak. Ayrıca Apple Music, Android ve Windows işletim sistemli cihazlarda da kullanılabilecek. Deneme süresi olarak 3 ay gibi bir zaman sunulmuş durumda.

apple-music-app-uygulama

Bu açıdan bakıldığında Apple Music devrim niteliğinde bir uygulama olacak diyebiliriz. Bildiğiniz gibi Apple daha önce ürettiği uygulamaların hiçbirini diğer platformlarda bulundurmuyordu. Fakat bu güncellemeyle birlikte kullanıma sunulan Apple Music ile birlikte bu tabu yıkıldı. Bu da özellikle Android’in ne denli yol kat ettiğini gösterir nitelikte olduğunu düşünüyorum.

Güncellemeyi iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarınıza Ayarlar>Yazılım Güncelleme bölümünden yükleyebilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.