Instagram_
6 sene önce
6 sene önce

Instagram Nasıl Kullanılır?

Instagram, sosyal fotoğraf ve video paylaşım sitesidir. Dünya da hızlıca yayılmış ve yayılmakta olan bir uygulamadır.

Instagram hesabı açmak için öncelikle iPhone, iPad veya Android cihazlarının elinizde bulunması gerekmektedir. Instagram uygulamasını Playstore ve benzeri uygulamalardan indirebilirsiniz.

Instagram uygulamasına giriş yapmak için Facebook, Gmail, Outlook hesaplarınızdan kayıt olup kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra karşınıza ana sayfa, arama, fotoğraf ve video ekleme, bildirimleriniz ve profilinizin olduğu bir ara yüze sahip olacaksınız. Ana sayfa takip ettiğiniz kişilerin fotoğraf ve videolarını görmenizi, beğenmenizi ve isterseniz yorum yapmanızı sağlayacaktır. Arama kısmında isteğiniz kişinin kullanıcı adını yazıp aratabilir onu bulup takip edebilirsiniz. Fotoğraf ve video yüklemede istediğiniz fotoğrafları yükleyebilir, fotoğrafın içindeki kişileri dilediğiniz gibi etiketleyebilir, fotoğrafınızın altına açıklamalar yapabilir, harita bilgisi ekleyebilir istediğiniz sosyal medya hesabınıza da fotoğrafınızı aktarabilirsiniz. Bildirimler kısmında hem size gelen beğeni, yorum ve takip isteklerini görebilir hem de takip ettiğiniz kişilerin beğendikleri gönderileri görebilirsiniz. Profilinizde ise kendi takipçi ve takip edilen listeniz kendi profil resminiz ve sizin yüklediğiniz bütün gönderileri görebilirsiniz. Instagram hesabınızı; profil düzenlenmesi, şifre değişikliği, sadece onaylı kişilerin profilinizi görebileceği gizli hesap özelliğini değiştirebilirsiniz.

Instagram sizin çok keyifli ve hoş vakit geçirmenizi sağlar görmediğiniz arkadaşlarınızın yakınlarınızın fotoğraf ve videolarını elinizdeki cihazla kolayca ulaşma olanağını size sunar.

Paylaşın

En Çok Okunanlar
  En İyi Forum Scriptleri, vBulletin
  199.045

  En İyi Forum Yazılımları

  2015_universite_kayitlari
  23.841

  Üniversiteye Kayıt Süreci ve Yapılması Gerekenler

  android-tarayici-yonlendirme-sorunu
  16.294

  Android Tarayıcı Yönlendirme Hatası ve Çözümü

  image
  15.646

  Akıllı Saatlere Format Atma

  2016_lys_ygs_hazırlanacaklara_oneriler_taktikler
  11.060

  2016 YGS ve LYS Maratonuna Hazırlanacak Kişilere Taktikler

  Web Siteniz için Android Uygulaması Nasıl Yapılır
  10.144

  Web Siteniz için Android Uygulaması Nasıl Yapılır?