Instagram Nasıl Kullanılır?

Mobil, Sosyal Medya
Instagram_

Instagram, sosyal fotoğraf ve video paylaşım sitesidir. Dünya da hızlıca yayılmış ve yayılmakta olan bir uygulamadır.

Instagram hesabı açmak için öncelikle iPhone, iPad veya Android cihazlarının elinizde bulunması gerekmektedir. Instagram uygulamasını Playstore ve benzeri uygulamalardan indirebilirsiniz.

Instagram uygulamasına giriş yapmak için Facebook, Gmail, Outlook hesaplarınızdan kayıt olup kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra karşınıza ana sayfa, arama, fotoğraf ve video ekleme, bildirimleriniz ve profilinizin olduğu bir ara yüze sahip olacaksınız. Ana sayfa takip ettiğiniz kişilerin fotoğraf ve videolarını görmenizi, beğenmenizi ve isterseniz yorum yapmanızı sağlayacaktır. Arama kısmında isteğiniz kişinin kullanıcı adını yazıp aratabilir onu bulup takip edebilirsiniz. Fotoğraf ve video yüklemede istediğiniz fotoğrafları yükleyebilir, fotoğrafın içindeki kişileri dilediğiniz gibi etiketleyebilir, fotoğrafınızın altına açıklamalar yapabilir, harita bilgisi ekleyebilir istediğiniz sosyal medya hesabınıza da fotoğrafınızı aktarabilirsiniz. Bildirimler kısmında hem size gelen beğeni, yorum ve takip isteklerini görebilir hem de takip ettiğiniz kişilerin beğendikleri gönderileri görebilirsiniz. Profilinizde ise kendi takipçi ve takip edilen listeniz kendi profil resminiz ve sizin yüklediğiniz bütün gönderileri görebilirsiniz. Instagram hesabınızı; profil düzenlenmesi, şifre değişikliği, sadece onaylı kişilerin profilinizi görebileceği gizli hesap özelliğini değiştirebilirsiniz.

Instagram sizin çok keyifli ve hoş vakit geçirmenizi sağlar görmediğiniz arkadaşlarınızın yakınlarınızın fotoğraf ve videolarını elinizdeki cihazla kolayca ulaşma olanağını size sunar.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.